[ANLATIM] Universal Deodexer v5

'Android Anlatımlar' forumunda Orochi™ tarafından 26 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  1. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.081
    3.245
    122
    Cihaz:
    RN3 Pro & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Download Links:
    [hide]
    Universal Deodexer v5 Kitkat Destekli
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

Universal Deodexer v4
    link: Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    [/hide]

Bu Programımız Odex uygulama ve Jar Dosyalarını Deodex Hale Getirmek için Hazırlanmış Bir Araçtır şuan için Android 4.3 Kadar destek vermektedir ...
    Neden  Deodex Yapmak gerekir Diyorsanız :
    odex uygulama ve  Jar Dosyalarını Düzenlemek Çok Zahmetli Olduğundan  Uygulama ve jar Dosyalarını Düzenlemeden Önce Deodex Yapmamız Gerekir Bu program ile Çok basit Şekilde İster Tek Uygulamayı isterseniz Romun Tamamını Deodex Yapabilirsiniz

Unutmayın Odex Romlar Hem Odex hemde Deodex uygulama ve Jar Dosyalarını Çalıştırır
    Deodex yaptığınız Romlar ise Sadece Deodex Uygulama ve Jar Dosyalarını çalıştırır
    Romun Frameworkündeki Tüm jarlar Deodex Olduktan Sonra hiç Bir Odex Uygulama Çalışmayacaktır ....

Gereksinimler : JAVA JDK

KULLANIM :
    Rarlı Dosyayı İndirin ve İçindeki Universal Deodexer V4 isimli Klasörü  masa üstüne çıkarın

Java JDK kurduysanız  Düzenleyeceğiniz APK Dosyası hangi Roma Aitse O Romun Zipinin içinden System/Framework Klasörüne girip  Tüm dosyaları Kopyalıyoruz  Masa Üstündeki Universal Deodexer V4 klasörüne içindeki framework klasörünün içine Ekliyoruz

Bu işlem Tamamsa Deodex Yapılacak Apk veya Jar Dosyalarını Masa üstündeki Universal Deodexer V4\apks klasörüne Kopyalıyoruz
    Örnek : SystemUI.apk ve SystemUI.odex   Veya  Framework.jar ve Framework.odex

Universal Deodexer V4 klasöründeki run.bat Dosyasına Tıklayıp Çalıştırıyoruz
    Sağ pencereden Öncelikle Android Sürümünü Seçiyoruz
    Sağ Alt Bölümden Sıkıştırma Seviyesini İstediğiniz Gibi Değiştirin

Sağ En Alt Bölümdeki Debug Modu Seçmenizi önerrim Bu bu bölümü işaretleyince Çoklu deodex İşlemlerini Detaylı Olarak Gözlemeyebilir Hata varsa Ekranda Görebilirsiniz  ve işlemleri Onaylayarak devam edersiniz
    Bu sekmeyi İşaretlemezseniz Program Otomatik Olarak Sırayla İşlemleri Devam ettirir

her Şey Tamamsa  APK Deodex Yapıcaksanız 1. deodex All APKS  tıklayın
    Jar Dosyalarını 2. Deodex Yapıcaksanız Deodex ALL Jars  Seçiyoruz
    debug Mode  işaretlediyseniz Program Açılıyor Ve Sıra İle İşleme başlıyor Her işlemden Sonra Dos Ekranında DONE uyarısı gelince Pencereyi Kapatıyoruz Ve Program Diğer İşleme Geçiyor Debug Mode Seçilmemişse işlemler Otomatik Olarak Tamamlanıyor
    Tamamlanınca Programın Ana Ekranda Uyarı geliyor
    deodex Olan Dosyalar Universal Deodexer V4\deodexed klasörüne kopyalanmıştır  

Hayırlı Olsun :emoji_slight_smile:

Önemli Notlar  :

işlem Sırasında java hatası Alıyorsanız  Deodex Yapmak istediğiniz uygulama ile framework Dosyaları Uyumsuzdur Veya
    Yüklediğiniz JAVA JDK da Hata vardır

Bazı uygumalar Deodex yaptıktan Sonra Çalışmayabilir Stock Romda Ayarlar ve Kamera Uygulamasında Bu Sorunu yaşamıştım
    Böyle Bir Sorunla karşılaşırsanız  Deodex yaptığınız uygulamanın içinden Classes.dex Dosyasını Dışarı Çıkarın
    Daha Sonra Uygulamanın El Değmemiş Halini Winrar İle Açıp Classes.dex Dosyasını içine Sürükleyip Bırakın
    Çalışmayan Uygulama Sorunsuz Çalışacaktır ...

Bazı uygulamalar Sıkıştırma Seviyesi nedeniyle Sorun çıkarırsa Seviyeyi 0 Olarak Ayarlayın

Universal Deodexer V4/framework klasörünün içinde Baksmali ve Smali isimli jar Dosyaları vardır Bu Dosyaları Kesinlikle Silinmeyecektir
    farklı Bir Roma Ait Uygulama deodex Yapıcağınız Zaman Programı Açın 4. Clear Framework Files Butonuna tıklayarak Framework klasörünü temizleyip Yeni Roma Ait Dosyaları Aktarabilirsiniz

Framework Dosyalarını Cihazdan Pc ye Aktarabilirsiniz   Cihazınızı  Android ADB Sürücüleri ile Pc Tanıtmışsanız
    Universal Deodexer V4 klasöründeki run.bat Dosyasına Tıklayıp Çalıştırın Sol Bölümden PULL Framework Files from Phone  yazan yere tıklayıp bekleyin  Cihazın Systeminden Framework dosyaları Universal Deodexer V4/framework klasörüne aktarılacaktır

2. k1nqless

k1nqless Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Örnek : SystemUI.apk ve SystemUI.odex Veya Framework.jar ve Framework.odex  

Demişsiniz de hocam app'da veya priv-app'da veya frameworkun içinde .odex uzantılı dosyalar yok :emoji_grinning:
    Sadece .apk dosyaları var. Bu işlerde biraz yeniyim öğrenmek isityorum açıkcası.
    Dolbyı Gidgat ultimate portlıcaktım bu konuya geldim. Romun içindeki systemde ne .odex ne .deodex var.
    Sanırım rom deodex oldugundan dolayı .odex dosyası modifiyeli bi şekilde .apknın içine gömülü. Bu olaya deodex deniyor sanırım.
    Biri beni aydınlatabilir mi ?

3. HyperBon

HyperBon Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

69
    11
    0
    odex dosyası yokda deodekstir. Ayrıca odex romu, deodex yaparken odex olmayan dosyaları atmayın.
    Sanırsam v5 sürümü odex dosyası olmayan apk'leri otomatik siliyordu.(Tam emin değilim.)
    Ayrıca v5'de apk ve odexleri source klasörüne atıyorsunuz. Done klasöründen çevrimleri alıyorsunuz.

4. k1nqless

k1nqless Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bende sonradan anladım deodex olduğunu romun. Saolun işime yaradı.

5. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

hocam kitkat romları nasıl deodex yapabilirim ?

6. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.081
    3.245
    122
    Cihaz:
    RN3 Pro & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Jar ve apklarin içinde classes.dex varsa romdaki tüm odex uzantılı dosyaları sil ROM deodex olur :emoji_slight_smile:

7. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

onlar gereksiz dosyalar mı yani direk silebiliyomuyuz ? 
    edit: hocam baktım yok o yüzden bir program buldum onla yapıyorum Quick Deodex Tool diye 

8. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.081
    3.245
    122
    Cihaz:
    RN3 Pro & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    KK romlar hem odex hem deodextir
    Odex dosyaları silince deodex olur tabi yukarda dediğim gibiyse

9. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

hocam pardon varmış tamam o zaman odexleri siliyorum hemen :emoji_grinning: :emoji_grinning: 

10. Marjinalkeko

Marjinalkeko Aktif Üye
    Aktif Üye

apkları rar ile birlikte açıp mı yapıyoruz

11. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Evet winrar ile açıp bak

12. part3

part3 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Lolipop için yokmu usta? Stock based odex romumu, full deodex yapmak istiyorum da. Lakin root isteyen uygulamalarla değil.
    Rom cıkartmayı düşünüyorum..

13. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.081
    3.245
    122
    Cihaz:
    RN3 Pro & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    @part3
    pc için bunu deneyebilirsin 
    http://forum.turkdevs.com/konu-tool-windows-deodexer-joeldroid-lollipop-batch-deodexer-v-2-5.html

14. Kadirdroid

Kadirdroid Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

642
    220
    43
    Cihaz:
    Lumia Touch İdol S9
    ROM:
    [url=http://forum.turkdevs.com/konu-gm-5-plus-resurrection-remix-5-7-3-rr-rom.html][color=#3333ff]Resurrection Remix 5.7.3[/color][/url]
    Cvp: [ANLATIM] Universal Deodexer v5

Hocam acil yardım lazım classes dex nerede bulunur apknin icinde hangi klasorde
    Edit:apkyi açı açmaz direk orda gördüm

15. dostlar2

dostlar2 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Cvp: [ANLATIM] Universal Deodexer v5

deneyeceğim birazdan bakalım

16. ayca34

ayca34 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

eline saglık

17. seramik111

seramik111 Geliştirici Üye
    Geliştirici Üye

hiçbiri işe yaramadı inşallah bu yarar

18. Ezio

Ezio Alekta Movik Movik
    Site Yetkilisi Yönetici

1.074
    756
    113
    Cihaz:
    GM 5+ d
    ROM:
    [url=http://forum.turkdevs.com/konu-official-gm-5-plus-resurrection-remix-5-8-0-rr-rom.html][color=#ff3333][b]RR -N- 5.8.0[/b][/color][/url]
    teşekkürler

Yükleniyor...