ARKADASLAR NEDEN KİMSE YARDİMCİ OLMUYOR :( Allah icin bir bakin

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda hunk33 tarafından 8 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. hunk33

hunk33 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Kusura bakmayin konu acmak zorunda kaldim cunku kimse msjlarimi gormuyor
    2 gun once discovery telime note 4 rom rukledim burdan v1.1 olan rom cok iyi yapan arkadasa cok tesekkurler tek problem aramada karsi tarafin sesi cok kisik geliyor oparloderdn konusuyorum bunun cozumunu bilen arkadaslar lutfeb yardim etsin baska romlarda olmuyor bu romu degistirmej istemiyorum performansindan ckk memnunum cunku

2. JRLejoyner

JRLejoyner Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

955
    294
    63
    Cihaz:
    Samsung Note 3
    ROM:
    Morphose Nougat v2
    RE: ARKADASLAR NEDEN KİMSE YARDİMCİ OLMUYOR :(

Konu yanlış yerde
    Bilaldmirel in paylaştığ ses fixini yüklersen işini görür ki bende işe yaramıştı
    Dolby vs. dene
    http://forum.turkdevs.com/konu-v2-discovery-ses-yukseltme-programsiz.html

3. hunk33

hunk33 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Kusura bakmayin buraya yazmak zorunda kaldim bir denyim insallah olur bu sorundan kurtulurum tesekkurler
    [hr]
    Benim yukledigim rom bu insallah fix ise yarar

Galaxy_Note_4_PRO_V1.1_by_ASDERDD.zip
    [hr]
    Ses malasef duzelmedi :( arama haricinde ses iyi benim sesimde net gidiyor ama bana cok kisik duyulmuyor :/

4. http://forum.turkdevs.com/konu-cwm-discovery-sound-patch-ses-yukseltme.html

şu konudaki anlatımı dener misin?

5. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Dostum ben yazacagim sana ama su an biraz isim var merak etme cozeriz.

6. hunk33

hunk33 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Tamam arkadaslar bekliyorum konu yanlis yerde adminler kusura bakmasin neyapsam olmuyor fixleride denedim
    Rom bu
    Galaxy_Note_4_PRO_V1.1_by_ASDERDD.zip

7. JRLejoyner

JRLejoyner Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

955
    294
    63
    Cihaz:
    Samsung Note 3
    ROM:
    Morphose Nougat v2
    O zaman donanımsal olabilir
    Mühendis modundan ses yükseltme vardı onu dene araştır bulursun
    Dolby+Sound fix yükleyince patlıcan gibi ses geliyor şu an

8. benim patchide dene :emoji_grinning: kitkatta mühendis modu işe yaramıyor benim bildiğim

9. JRLejoyner

JRLejoyner Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

955
    294
    63
    Cihaz:
    Samsung Note 3
    ROM:
    Morphose Nougat v2
    Denemedim m.modu ama dolby atmış+ses fix ile güçlü ses veriyor

10. bu dahada güçlendirecek :emoji_grinning: ses fixi ciuv sesi verdiği için hiç denemedim

11. hunk33

hunk33 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

note 4 rom oldugu icin bunda muhendis modu yok sanirim fix dosyalarini deniyorum romdanmi kaynakli anlamadim Lg G3 rom kuruyorum onda normal ama bu note 4 romda o sorun oluyor legend v11 den sonra ilkdefa bir rom hosuma.gitti performans olarak onunda ses sorunu oldu sarki hersey guzel ama armada sorun var neyapbilirim bu lib dosyasinda ayarlar varmis ama onun icinde ek dosyalar lazim sanirim neyapacagimi sasirdim roma yazik etmek.istemiyorum

12. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Anlatacagim yontem tum kitkatlarda ise yaradi.
    Once jellybean bir romda muhendislik modundan sesi istedigin gibi yukselt.sonra root Erişimi Olan Bir Dosya Yoneticisi ile /data/nvram/APCFG/APRDCL/ Klasörüne Girin Aşağıdaki Dosyaları bir yere kopyala.

Kopyalanacak Dosyalar:
    Audio_AudEnh_Control_Opt
    Audio_CompFlt
    Audio_Hd_Record_Scene_Table
    Audio_Sph
    Audio_ver1_Vol_custom
    Audio_VOIP_Param
    Audio_Vol_custom
    Audio_Wb_Sph
    AUXADC
    Headphone_CompFlt
    Audio_Hd_Record_Param

Simdi kitkat romunu kur.
    System/data/nvram/APCFG/APRDCL/ klasorune daha once kopyaladigin dosyalari at ve hepsinin izinlerini rw-r-r yap.
    Simdi geri gel icine attigin klasorun de izinlerini rw-r-r yap.bu sekilde data klasorune kadar geri geri tum klasorlerin izinlerini rw-r-r yap.
    Simdi data klasorunun izinlerini rw-r-r yap ama once birsey soracak evet de.klasor izinleri dedigim gibi yap.
    Data klasorunun de izinleri rw-r-r yaptiktan bir sure sonra telefon kapanacak ve buyuk ihtimalle acilis ekraninda kalip acilnayacak.
    Endiselenme pili sok tak ve baslat.
    Hayirli olsun gule gule kullan.

13. hunk33

hunk33 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Tesekkur ederim deniyecegim insallah olur

14. cevher318

cevher318 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Büyük ihtimal parti farkından bende yükledim o romu ama seste hiç sıkıntı yoktu

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş