Asus Tüm Modellere Root :)

#1
[font='Open Sans', sans-serif, calibri]Ben eski ismimle RidersOfAnatolia.[/font]

[font='Open Sans', sans-serif, calibri]Gerekenler[/font]
 • Intel USB sürücüsü (indirmek için 
  Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
  )
 • ASUS PC Link (indirmek için 
  Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
  )
 • Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
   tüm ZenFone’lar için geçerli olan root script’ini indirin
 • Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
   özelliğinin aktif olması gerekmektedir
 • Android 5.0 LL yüklü Zenfone (Zenfone’unuzun Ayarlar > Hakkında > Android sürümü kısmından görebilirsiniz)
 • USB kablosu
 1.  Intel USB sürücüsünü ve ASUS PC Link’i yükleyin.
 2. Zenfone’unuzun USB hata ayıklamasını açın. Bunun için önce Ayarlar > Hakkında > Yazılım bilgisi >Derleme numarası üzerine 7 kez basınGeliştici seçenekleri açılacaktır. Daha sonra Ayarlar > Geliştirici seçenekleri‘ne girin ve ekranın sağ üst kısmındaki KAPALI‘yı AÇIK yapın. Listede USB hata ayıklaması‘nı bulun ve işaretleyin, gelen uyarıya Tamam deyin.
 3. Şimdi telefonunuzu USB kablosuyla bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayardan bazı sürücülerin yüklendiğini gözlemleyebilirsiniz.
 4. Gereksinimler başlığı altından root script‘ini indirin. Sonra ilgili root script arşivini bir klasöre çıkarın. İçersinde root.bat dosyasını çift tıklayarak çalıştırın. DOS komutu içerisinde “Devam etmek için bir tuşa basın…” diye bir yazı görünecektir, klavyeden herhangi bir tuşa basın ve işlemlerin başlamasını bekleyin.
 5. DOS penceresini asla kapatmayın ve telefonunuzun USB kablosunu asla çıkarmayın. Bu sıradatelefonunuzun ekranını kontrol edin, herhangi bir uyarı çıkmışsa, bu uyarıya izin verin, büyük ihtimalle bilgisayarı doğrulamak isteyecektir, onay verirsiniz.
 6. Telefonunuz bu sırada birçok kez yeniden başlatılacaktır. DroidBoot ekranını da birkaç kez açılacaktır. Bu sırada telefonun sırasıyla
  1. Bootloader kilidi açılacak
  2. Root işlemi yapılacak
  3. Bootloader kilidi kapatılacak
 7. Tüm işlemler bittiğinde DOS ekranında “Devam etmek için bir tuşa basın…” yazısını tekrar gördüğünüzde tüm işlemler tamamlanmıştır demektir. Telefonunuzun menüsünde SuperSUuygulamasını görürseniz, Zenfone’unuz başarıyla rootlanmıştır. Artık USB kablosunu çıkarabilir, root’un keyfine varabilirsiniz.
     KAYNAK: www.zenfoneasus.com
 
Üst