Baska bie cihazdan rom portlanir mi

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda smnk tarafından 13 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Arkadaslar esimde lg pro tel var.simdi bu telefondan sistem dosyalarini falan alsam bendeki 16 gb discovery icin birseyler yapabilir miyim.aklima takildi.eger mumkunse detayli olarak bir arkadas anlatabilir mi.

2. Snake

Snake Guest

Cihaz MTK İse Olur.

3. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Kitkat romlarda mt6572-82-89-82 romlar
    Jellybean romlarda ise sadece mt6589 romlar portlanabilir 

4. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    hocam lg g pro snapdragon 600 portlanmaz yani ama mtk baska cihazınız varsa olabilir

5. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Cihaz lg g pro lite
    Lg-d682tr
    Galiba jellybean
    Simdi ben root explorer programi ile varsayalim sistem dosyalarinin tamamini elime aldim.bundan sonra ne yapmaliyim.

6. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Haaaa cihaz MTK imiş zaten ama yine olmaz çünkü jellybean romlarda sadece mt6589 portlanabilir cihaz mt6577

7. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Yani bunun imkani yok o zaman

8. SmiLeToLiFe

SmiLeToLiFe Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.433
    1.283
    113
    Cihaz:
    Redmi Note 4 4/64
    ROM:
    Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
    mtk 6577 rom bulursan mtk adaptertool ile portlarsın. ama jellybean portlarsın. mesala bu romu portlarsın: http://www.needrom.com/download/gt-i9500-mtk6577-2/

1. cihazına uygun cwm bul yükle, kendi cihazının yedeğini cwm den al. sonra masa üstüne çıkar bu rarın içinden system.img dışarı çıkar. adaptertool a göster taban img yi taban gerekli taban dosyalarını alır 

2. indirdiğin port romun system.img çıkarırsın rar dan. adaptertool a gösterirsin img yi. port rom için gerekli dosyaları alır.

3. çalışan bir updaterscript bulup romu oluşturup yüklersin

9. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Hocam kusura bakma ben daha yeni basladim.bu lg romu bahsettigin yontemle yapabilir miyim.

10. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Hocam arkadas discoverye portlamaktan bahsediyor yanlış anladiniz sanırım 

11. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Hocam daha anlasilir yazayim.lg telefonu kendi discovery telefonuma portlamak istiyorum.
    Yani discovery de lg rom kullanmak istiyorum.

12. SmiLeToLiFe

SmiLeToLiFe Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.433
    1.283
    113
    Cihaz:
    Redmi Note 4 4/64
    ROM:
    Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
    pardon arkadaşlar ben yanlış anlamışım. arkadaşta lg var nasıl rom portlayacağım diye soruyor gibi anladım. bu lg nin orjinal romunu discoya portlayamazsın. cihaz çünkü mtk6577 . jellybean için sadece 6589 portlanabiliyor. diğerleri boot olmuyor. mesut abi çok uğraştı :emoji_slight_smile: 

13. smnk

smnk Aktif Üye
    Aktif Üye

Yine de sagolun arkadaslar.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş