Custom Rom İçin Birkaç Soru

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda hakan.k tarafından 19 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    Merhabalar. Custom rom işine bulaştım ben de malesef. :emoji_slight_smile: Birkaç merak ettiğim soru var yardımcı olursanız sevinirim.

1) Romu yaparken uygulamayı nasıl ekleyebiliriz? Malum doğrudan /app klasörüne atınca kurulum sonrası hata verebiliyor.

2) Ayarlar/ Hakkında kısmında bazı romlarda 2 tane özel derleme sürüm görünüyor. Ya da site reklamı vb. Peki build.prop dışında diğerleri nasıl ekleniyor bu kısma?

3) Roma farklı çevirici ve rehber uygulaması eklemek istersek romdaki çevirici ve rehber uygulamalarını silebilir miyiz?

4) Güncel Google uygulamaları (Google Play, Play Hizmetleri vs.) nerden indirip romda hangi klasöre atacağız?

Şimdiden teşekkürler.

2. Ferdi9050

Ferdi9050 Aktif Üye
    Aktif Üye

177
    42
    28
    Bu kervana katıldıgına sevindim :emoji_slight_smile:

Fakat senden ricam forumdaki android anlatımlar konusunu bulup ordaki konuları incelermisin ? Dediklerinin çogu cevabı orda mevcut. Ek sorun olursa paylaş yardımcı oluruz

3. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    Tamamdır teşekkürler
    [hr]
    Biraz dolaştım konuları ama bulamadım pek bu sorularla ilgili kafam karıştı daha doğrusu..

4. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

651
    296
    63
    güncel google uygulamalarını internette bulunan android sürümü ile uygun gapps paketlerinden alabilirsin

5. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    Biraz fazla olacak ama kullandığın bir site var mı gapps için?

6. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

651
    296
    63
    http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2397942 yeniye benziyor :emoji_slight_smile: 

7. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    Aynen tam da o sayfadaydım:emoji_slight_smile: google play hizmetleri için olanı indiriyorum ama romda bu apk ile aynı isimde dosya bulamadım direk app için atsam mı acaba

8. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

651
    296
    63
    bazı romlarda google play hizmetleri bulunmuyor opsiyonel birşey zaten atabilirsin :emoji_slight_smile:

9. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    lite kat v2 taban üzerinde deneme yapıyorum :emoji_slight_smile: şu bildirim paneli toggles arkadasındaki kutucukları bulamadım saydam yapacam :emoji_slight_smile:

10. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

651
    296
    63
    SystemUI.apk içerisindeki drawable klasörlerinden birinde olması  lazım hdpi sanırım ama boş yere arama oradakiler zaten saydam pngler :emoji_slight_smile: xml editlemen lazım bunun için 

11. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    hmm kare gibi kutucuklar var sandım ben de arkalarında :emoji_slight_smile:

12. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

651
    296
    63
    yok işte öyle değil :emoji_slight_smile: xml düzenlemek amelelik hiç uğraşma bir tema bul systemUI portla rahat 
    misss :emoji_slight_smile: 

13. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    liteKatv2 ye portlayabiliyor muyuz?

14. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

651
    296
    63
    tüm aosp romlara portlayabilirsin farketmez :emoji_slight_smile: anlatımı var forumda seyfi hoca açtı

15. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    eyvallah sağolasın :emoji_slight_smile:

16. Wes

Wes Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

2.444
    2.283
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    google play hizmetleri GSMCore diye geçer. Store de Phonesky.apk olarak. Bunları en kolay cm gapps ile edinebilirsin 

17. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

349
    49
    0
    Trid teşekkürler sanırım GG Ultimate günceldi ondan kopyaladım :emoji_slight_smile:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş