Discovery 1 isinma sorunu

Lptrex

Yasaklı Üye
#1
son zamanlarda telefonum acayip isiniyor sanki azcik zorlasam patlayacak gibi oluyor
yani son zamanlarda boyle oluyor sizdede oyle oluyor mu?
kullandigim tom Gionee Elife S5.5
 

maraza

Yasaklı Üye
#8
Bu kadar ısınma ciddi batarya boşalması gerektirir. Batarya hızlı boşalmıyorsa evham yapıyor olabilirsiniz. Kullandığınız romda mtkthermalmanager.apk bulunduğuna emin olun. Bunu greenify vb gibi bir programla uyutmadığınızada emin olun. Cpu kontrol programları ile cpu gücünü düşürmeyi deneyin. Discoverynin asistan programını mutlaka kullanın. Hala ısınıyorsa önce romu gene olmzsa pili değiştirin.
 

lovecraft

Kayıtlı Üye
#11
Dalvik cache'i ve cache'i silin. Bir de eğer çok aplikasyon kurduysanız, bunların yeni adeti, telefon açılırken otomatik başlamak, bi bakın, eğer gereksiz aplikasyonlar varsa otomatik başlayan, engel olun onlara. Telefonun ısınması demek işlemcinin ısınması demek aslında. Zaten kendisi minyatür bi bilgisayar. Bunun da sebebi çok çalışıyor olması. Pilin de çabuca bitiyo olması buna bi işaret olabilir. Eğer çok oyun oynuyorsanız telefonun ısınması gayet normal, işlemciye abanıyorsunuz çünkü.

Ha bu arada, yaz geldi. Artık çok daha fazla ısınacak elektronik aletler. Fazla ısınan telefona bişey olmaz ama bataryanın ısınması iyi bişey değil. Patlama ihtimali bile var. O yüzden telefonu asla güneş altında bırakmayın.
 
Üst