Discovery Aramada Mikrofon Sorunu

Bulut Ilik

Kayıtlı Üye
#1
Merhaba arkadaşlar GMD kullanıyorum ColorOS rom yüklü arama yaparken karşı tarafın sesi geliyor ama ben konuşunca sesim ahizeden bana geri geliyor sesim karşıya gitmiyor en son ses programı kullanmıştım ondan sonra böyle oldu Viper4Android FX kullandım ondan sonra böyle oldu kulaklıkla ses gidiyor ama normal mikrofonla gitmiyor enginner modda mic ayarıyla ne kadar oynadıysam boş düzelmedi Viper4Android uygulamasının dosyallarını buldum sildim yine düzelmedi recoveryden datayı system i full formatladım yine düzelmedi yardımcı olacak arkadaş varsa bi el atsın bu arada cihaz rootlu
 

a11

Kayıtlı Üye
#3
Bendede buna benzer bir sorun olmuştu ama benimki hem karşıya gitmiyordu hem de kendime de gelmiyordu sana tavsiyem ses kayıt edicisinden microfonu bi test et eğer sesin kayıt edilmiyosa telefonu garantiye göndermek zorundasın ve 20 TL alıyorlar nasıl garantiyse artik.
 

Bulut Ilik

Kayıtlı Üye
#10
Tabi root explorer veya es dosya yöneticisi ile data/nvram klasörünü komple silin zipteki nvram klasörünü atın telefonu yeniden başlatın imei sorunu yaşarsanız tekrar data/nvram klasörünü silin zipteki klasörü tekrar data klasörüne atın yeniden başlatın imei sorunu düzelecektir.


NVRAM klasörü:
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.


Bu arada googlede arayıpta bulamadıgım nvram klasörünü ColorOS 2.4 te romu portlayan arkadaş eklemiş denk geldim ordan aldım klasörü ColorOS 2.4 romu portlayan arkadaşa Teşekkürler.
 

renatrelug

Kayıtlı Üye
#12
Merhabalar,
Gm adroid one 4g telefonum var. Telefon açıkken şarj olmuyor. Teleonu kapatıp şarja takarsam kendiliğnden açılıyor ve şarj olmaya başlıyor. Yeni pil aldım srun değişmedi. Şarj soket bordunu komple değişrirdim gene düzelmedi. Ayrıca Bulut arkadaş gibi karşı tarafa ses gitmiyor. Sesli video kayıt yapmıyor. Şarj soketi bordunu değiştirdiğimde mikrofonda yenilenmişoldu. Hemen deneme yaptım ve netice akdım diye sevindim. Fakat kısa bir süre sonra aynı problem oluştu.. Yardım lütfen.
 
Üst