dokunmatik sapıtması

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda puton tarafından 11 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. puton

puton Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

arkadaşlar jelly bean romlarda sorun yok ama tüm kitkat romlarda dokunmatik sapıtması var neden olabilir acaba?

2. lovecraft

lovecraft Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

48
    12
    8
    Sapıtma derken?

3. strongs63

strongs63 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bence söylemek istediği bazen ne zaman olucağı belli olmuyor fakat telefon kendi kendine basmaya başlıyor aşırı bi şekilde telefonu kitleyip bi kaç dakika beklemek gerekiyor bendede var o sorun

4. esvatemre

esvatemre Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

44
    21
    0
    BENCE GMNİN TÜM KİTKAT ROMLARINDA VAR BU SORUN ARKADŞLARIM DİSCOVERY 2 VE ELİTE TEDE AYNI SORUNU YAŞIYOR o_O

5. strongs63

strongs63 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Aynı telefondan annemede aldık fakat onda yok

6. Massaka

Massaka Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bende jellybeanda ve kitkatta yapıyor custom romlarda çok çok nadir yapıyor enteresan değilmi

7. Garantiye gönderip düzelttirebilen varsa bende göndermeyi düşünüyorum

8. googkhan

googkhan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

garanti bile çözüm değil. sadece color os'ta sorun yok

9. Emrys.

Emrys. Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

JB Stock Romda da vardi Kitkat Custom Rom kullanıyorum şimdi de var GMD genel sorunu galiba.

10. Snake

Snake Guest

Arkadaşın Telefondada Var Bi Kaç Tane Rom Kurdum Ama Bazen Sapıtıyor Hatta Sağdan Sola Doğru Karardığıda Oluyor Ve Ekranı Açmaya Çalıştığımdaa Tepki Vermiyor Tuş Işıkları Yanıyor Ama Ekran 2-3 Dk Beklemem Gerekiyor.

11. puton

puton Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

bu sorun yüzünden kitkat kullanamıyorum telefonumda.yazılımsal demekki.yok mu çaresini bilen

12. thejersey51

thejersey51 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

stock jb ve kitkatta dokunmatik çok sapıtıyor ama custom romlarda hiç yapmıyor çok ilginç  ;)

13. enkaz_ist

enkaz_ist Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

servis sorunu cozmuyor kit kat kurmayın diyor ben 2 sefer goturdum telefonu yapamadılar ama ilginc olanı su ilk kurdugumda ekranım orjınaldı hıc bır sorun yoktu hoparlor sorunu ıcın goturdugumde garantı kapsamından yaptılar hoparloru yalnız ekranı bozmusları onuda değiştirmişler :( yeni takılan ekran sorunlu sureklı dokunuyor bunu sadece 4.4 kitkatta yapması sıkıntı acaba room yuklesek sorunu çözebilirmiyim?

14. rom yükleyerek çözüldüğünü söyleyenler var, bence denenmeli zaten telefona bir zararı yok

15. adrenalinxp

adrenalinxp Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

29
    12
    3
    Selamün Aleyküm arkadaşlar
    Öncelikle dokunmatik sapıtması genellikle 16 GB lık discovery de mevcut bendede aynı sorun oldu sağda sola bir noktada kaydırmaz facebook ta kendi kendine birşeyler yapardı ve birçok ROM kurdum sonuç aynı coloros dahil en son telefoncuya götürmek üzereyken cwm menüsünü az kurcalayayım dedim ve sonunuma kendim çözüm buldum
    Mount ABD strage
    Format cache
    Format data
    Format emmc
    Format sistem
    Format sdcard
    Format sd-ext
    Bunların hepsini yapıp romu yeniden kurdum sonuç mükemmel sıfır takılma ve sapıtma yok artık
    Yalnız arkadaşlar şayet benim yaptığım yolu izleyecekseniz önemli bilgilerinizi yedeklemenizi ve SD kartı telefondan çıkartmanızı tavsiye ederim daha sonra ROM kuracağımız zaman yeniden takarsınız haydi ALLAH'a emanet olun

16. Asderdd

Asderdd Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

1.058
    3.815
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    ROM:
    Stock CAF 8.0.0
    Panel degisimi sonrasinda surekli olarak jb/kk fark etmeden 5dk da bir dokunmatik sapitmasi sorunu yaşıyorum. Yakında tekrar servise yollayacagim , servis donusu hala devam ederse para iadesi talep etmeyi düşünüyorum.

Not:  Bu sorunu yasayan arkadaşlar geliştirici seceneklerinden dokunmalari goster seçeneğini aktif ederek sorunun boyutunu gorebilirler.

17. Jeraldez

Jeraldez Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Sorun Yazılımsal bi sorundur, Servis Çözer.

18. telefonum 8 aylık olmak üzere, aldığımdan beri bu sorun var, stock, custom dinlemiyor :emoji_slight_smile: kimse benden çok çekmemiştir bu sıkıntıyı

19. Gönüldaş

Gönüldaş Aktif Üye
    Aktif Üye

General Mobile cihazlarında kronik denile bilecek hatalar mevcut. Neden bu hatalar olmakta birtürlü anmaış değilim. Eyer aramızda bu konuda uzmanlaşmış arkadaşlarımız varsa açıklama yaparsa çok ama çok sevinirim.

20. yusuppp

yusuppp Aktif Üye
    Aktif Üye

Aynı sorun bende de var çözebilen oldu mu acaba ????????

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş