[EDL][JUI]TWRP Recovery for Cool 1 Dual

#1

-Jui rom kuruluyken kurun. Cihazda Eui rom kuruluysa brick olabilir.
-Edl den kurulur.-Verdiğim linkten MiFlash programını indirip bilgisayarınıza kurun.
-Telefonun driverleri pc de yüklü olsun.
-Telefonu Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 moduna alıp bilgisayara bağlayın.
-MiFlash programını açıp indirdiğiniz recovery dosyasını flashlayın.


Twrp:
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.eklenecek
 

afyden

Kayıtlı Üye
#5
merhaba cool1 telefonuma jui rom üstüne yanlışlıkla miui 10 portlanmış rom yükledim ve telefon açılmadı. Şu nada bilgisayara bağladığımda 9008 port olarak görünüyor ancak telefonu download moda alamıyorum. TWRP yüklemeye çalıştığımda ise download fail sahara fail hatası alıyorum qfilde. .Buradaki recovery dosyasını flashlasam telefon açılır mı ? Bu konuda yardımcı olabilir misiniz.
 

cstone

Kayıtlı Üye
#7
-Telefonu Qualcomm HS-USB QDLoader 9008 moduna alıp bilgisayara bağlayın.

bu aşamayı yapamıyorum. Driverler yüklü ama 9008 moduna alamayınca TWRP yükleyemedim. Cihaz Twrp yüklenmeyince google play store ve Türkçe Dil olmadan duruyor. Hangi Tuşlarla açıyorum bu modu.
Power+SES KISMA yapıyorum fastboot modunda açıyor.

Düzeltme: yaptım sonunda.
*TWRP'yi kurmak için, sisteme girdikten sonra, Ayarlar> Telefon Hakkında bölümüne gidin ve 5 kez Yapı Numarası seçeneğini tıklayın. Ardından geri dönün ve Gelişmiş> Geliştirici öğesini seçin. Orada USB hata ayıklaması var. USB ile bağlanın ve "TWRP_install" klasörüne gidin. "Adb_edl" klasöründe. İçinde "reboot_to_edl.bat" komutunu çalıştırın. Telefon ekranına bakarız, bir talep olur. Onaylanmalı. Telefon 9008 moduna yeniden başlayacaktır (LED kırmızı renkte yanıp söner)((Burası çok uzun sürüyor hata diye düşünmeyin)). Değilse, reboot_to_edl.bat komutunu tekrar çalıştırın. Super! Şimdi cihaz yöneticisine bakıyoruz. Qualcomm HS-USB QDloader 9008 Aygıt yöneticisinde görünüyorsa işleme devam ediyoruz.
**TWRP_install klasöründen "MiPhone20150731.exe" kurulumunu çalıştırın. Yüklemeden sonra MiPhone'u çalıştırın ve TWRP_install klasöründen kurtarma klasörünü seçin. Ayrıca, "Depolama hariç hepsini hariç tut"(alttaki 3 seçenekten ortadaki) seçeneğini seçin: "Refresh" ye tıklayın. Telefonumuzu görüyoruz.
***Ardından "Flash" ı tıklayın. Bitmesini bekleyin.
****Şimdi telefonu USB'den çıkarın. Ses seviyesi düğmesine "+" ve güç düğmesine basın. TWRP'yi açıyoruz. ilk Başta başka dil geliyor ekranda yan yana 2 buton var soldakine basıp dil seçiyoruz sonra alttaki çubuğu onaylamak için kaldırıyoruz.
*****Şimdi önemli bir nokta. Bir yama koymak zorundayız ki onsuz sisteme girilemez. Bunu yapmak için twrp menüsünde iken telefonu USB'yle bilgisayara bağlıyoruz ve dosya transferi için bilgisayar tanıyor pacht dosyasındaki verify-xinkid.zip dosyasını telefon ana dizinine bırakıyoruz.Sonra Yükle Bölümünden bu dosyayı bulup Yükleyin.
*******İşte bu, şimdi tamamen çalışan bir TWRP'ye sahibiz.
Güle Güle Kullanabilirsiniz. Root ve Rom için ben araştırmalara devam ediyorum. Türkçe Bir jui rom yüklemek istiyorum önereceğiniz rom varsa tavsiye alabilirim.
 
Son düzenleme:
Üst