Ext Alanı Sorunu Yardım!!!

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda ♦BADBOY♦ tarafından 12 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

 1. ♦BADBOY♦

  ♦BADBOY♦ Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  S.a arkadaşlar daha önceden ben link2sd ile ext alanını kullanıyordum. Sonradan stabil orjinal kitkat yükledim daha sonra tekrar custom rom kullanmaya karar verdim yükledim romu link2sdyi açtım ilk açılıştaki ext alanını seçtim yeniden başlattım oldu ama linkleme yaparken  "Link2SD package invalid" hatası vermeye başladı ne yaptıysam düzelmedi hafıza kartını biçimlendirdim tekrar ext alanı oluşturdum ama nafile ne yaptıysam olmadı hep bu hatayı veriyor.  Nasıl düzeltebilirim yardımcı olurmusunuz..

  Teşekkürler...
   
 2. snnkrkya

  snnkrkya Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Bende ayni sorundan muzdaribim orochi hocam gelsede yardım etse keske :emoji_grinning:
   
 3. maraza

  maraza Aktif Üye
  Aktif Üye Kayıtlı Üye

  İlginç olan link2 ve ext alanı kullanmanızı gerektirecek durum. Link2
  SD eski yetersiz bellekli teller için. Gmdiscovery ile repartition yapıp örneğin 4 gGB discovery için 2,5 GB yükleme alanıaçabilir yüzlerce uygulama kurabilirsiniz. Böyle bir kolaylık varken tarih öncesi link2 te ne gerek varmı. Ayrıca link2sd kullanmak için romda initd desteği olmalı ve class değeri yüksek iyi bir kart gerekiyor.
  İllada kullanacağım diyorsanız romunuzu kitchen ile açarak advanced seçeneğinden init ve link2 script ekleyip tekrar paketlemeniz gerekiyor. KitKat ile sağlıklı çalışırmı derseniz denemek lazım, ben link2sd kullandığım zamanlarda androidin versiyonu gingerbread idi.
   
 4. MadloveR

  MadloveR Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  Aynen gmd için repartition gibi bir nimet varken ne diye link2sd nin ızdırabını çekiyorsunuz ki. Yapın 2 ya da 2,5 gb data kullanın.
   
 5. ♦BADBOY♦

  ♦BADBOY♦ Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Benim 4GB'lık Malum Facebooktur Messengerdir Tangodur boyutunu aldı gidiyor zaten 1GB uygulama için veriyor bize Repartition nasıl yapılır bilmiyorum Bundan önce galaxy ace kullanıyordum ordan alışkanlık kalmış link2sd kullanıyorum  :emoji_slight_smile: Repartition nasıl yapılır ayrıntılı bir şekilde anlatırmısınız forumda bulamadım :emoji_slight_smile:
   
 6. MadloveR

  MadloveR Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  http://forum.turkdevs.com/konu-mod-apk-discovery-reparition-tool.html   linkten inceleyebilirsiNiz
   
 7. ♦BADBOY♦

  ♦BADBOY♦ Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Teşekkürler...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş