[FASTBOOT][5 MAYIS] GM 5 Android 7.1.1 Stock Rom

'Android One 5 Stock Romlar' forumunda Dr.Techno™ tarafından 7 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

1. Emir_Gsm

Emir_Gsm Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    SM-730F
    ROM:
    3
    Program hata veriyor bi yardım edermisiniz konuda yazan her şeyi yaptım ama olmadı Teşşekürler

2. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.042
    1.092
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    programda hata yok.ilk önce telefonun driverlarının pc ye kurulduğundan emin olun.geliştirici seçenekler/usb hata ayıklamasını açmanız gerek yoksa program telefonu görmez.

3. mehmet0227

mehmet0227 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hocam Allah rızası için yardımcı olun android 8.0 Oreo gm5 plus kullanıyorum 7.1.1 düşürmek istiyorum program servislere gittim adamlar riskli dedi yapmadı bı yardımcı olursanız sevinirim hocam
    --- Mesajlar Birleştirildi, 29 Nisan 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 29 Nisan 2018 ---
    Hocam Allah rızası için yardımcı olun android 8.0 Oreo gm5 plus kullanıyorum 7.1.1 düşürmek istiyorum program servislere gittim adamlar riskli dedi yapmadı bı yardımcı olursanız sevinirim hocam

4. onur5488

onur5488 Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

1.042
    1.092
    113
    Cihaz:
    Redmi 5 Plus/GM 4g
    ROM:
    8.1.0 Oreo/MİUİ 9.6
    bu konudaki stock romu kurun
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

5. Mesut 5411

Mesut 5411 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    0
    1
    Cihaz:
    Etab4
    ROM:
    Sock
    Reis cmdcolor exe başlatılmadi yazıyor Windows 10 64bit ne yapmalıyım
    --- Mesajlar Birleştirildi, 5 Mayıs 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 5 Mayıs 2018 ---
    --- Mesajlar Birleştirildi, 5 Mayıs 2018 ---
    --- Mesajlar Birleştirildi, 5 Mayıs 2018 ---
    Hocam hayırlı günler gm4g gm5 Stock rom yüklerken cmdcolor exe bulunamadı hatası veriyor Windows 10 64 bit ne yapmalıyım

6. Kronos

Site Yetkilisi Yönetici

Merhaba. Dosyalarda eksiklik var. Aracı tekrar kurmayı deneyin.

7. Mesut 5411

Mesut 5411 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

5
    0
    1
    Cihaz:
    Etab4
    ROM:
    Sock
    Hocam romun içindeki dosyaları gm4g recovery flashlar gibi disk goruntusunu flash lasam olurmu acaba

8. Kronos

Site Yetkilisi Yönetici

Merhaba. Fastboot üzerinden flaşlamak istiyorsunuz sanırım. Evet olur. Ancak dikkatli olmanız gerekir. :emoji_slight_smile:

9. general g4g

general g4g Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    3
    3
    Cihaz:
    gm 4g
    #149 general g4g, 8 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 8 Mayıs 2018
    Elinize sağlık brick olan telefonumu TURKDEVS'deki paylaşımlar sayesinde kurtardıktan sonra bu romu kurdum :emoji_grinning:

Dr.Techno™ ve L3v0 bunu beğendi.
  10. Cnyylmz

Cnyylmz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

7
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    ROM:
    Stock
    Merhaba, 4G modeli için kurmak istiyorum ama cihazın sürücüsünü bulamadım. Universal ADB Drivers kursam olur mu? OEM kilidini geliştirici seçenekleri üzerinden mi açıyoruz?

11. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    HTC Sense 9 Nougat Stock ROM, LG G4 Marshmallow Stock ROM
    #151 L3v0, 13 Mayıs 2018
    Son düzenleme: 13 Mayıs 2018
    Ayarlar > Telefon Hakkında > Derleme Numarası üzerinde birkaç defa basıldıktan sonra Artık Bir Geliştiriciniz uyarısı gelir ve Ayarlar menüsünde Geliştirici Seçenekleri görünür duruma gelir.
    Ayarlar > Geliştirici Seçenekleri menüsünden USB Hata Ayıklama Modunu etkin duruma getiriyoruz ve OEM Kilidini açıyoruz.
    ROM dizini içinde Drivers dizini altında sürücüler vardır, Windows'un 32-bit ya da 64-bit olmasına göre uygun programı çalıştırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.
    Komut İstemcisini Yönetici Olarak Çalıştır yapıp ROM dzinine Komut İstemcisinden girmeliyiz, Bunun için ROM dizini diskin kök bölümüne açılırsa daha kolay olur, örneğin Komut İstemcisinden CD C:\ROM ya da CD D:\ROM yazarak ROM dizinine girmek daha kolay olur.

12. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Oreo normal güncelleme yolu ile yüklenirken 7.1.1 sürüm dosyaları tamamen siliniyor ve 8.0 dosyalarımı yükleniyor yoksa 7.1.1 sürüm dosyalarından sistemde kalanlar oluyormu ? Sorumda sonradan yüklenmiş program dosyalarından bahsetmiyorum sadece Android sistem dosyalarını kasdederek sordum.

13. Cnyylmz

Cnyylmz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

7
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    ROM:
    Stock
    Yardımınız için teşekkürler hocam. Drivers dizini altında bulunan sürücü sadece GM 5 uyumlu mu acaba? Ben GM 4G cihazıma bu yazılımı kurmaya çalışıyorum, oreo güncellemesi alması için. Ayrıca komut istemini hangi aşamada kullanıyoruz?

14. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    Ben bu romu GM 5 sürücüsüyle kurdum diye hatırlıyorum, ayrıca bu romu kurduktan sonra hem telefonda ve hem de bilgisayarda telefon modeli artık hep GM 5 olarak gözükmeye başlamıştı.

15. Cnyylmz

Cnyylmz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

7
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    ROM:
    Stock
    IMEI uçma gibi bir durum olur mu acaba? Yükleme kaç dakika sürüyor?

16. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    Hiç duymadım, sanırım olmaz. Yaklaşık 5-10 dakika kadar sürer.

17. Cnyylmz

Cnyylmz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

7
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    ROM:
    Stock
    Teşekkürler, acaba hafıza kartını çıkarmazsak silinir mi?

18. L3v0

L3v0 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

54
    13
    8
    Cihaz:
    HTC One M9, LG G4
    ROM:
    MicroSD hafıza kartı sanırım silinmez ama telefonun dahili depolama alanı silinebilir. Arka kapağı açıp pili çıkarttıktan sonra sağ tarafta bulunan MicroSD kart kolayca yerinden çıkartılıp takılabiliyor.

Android kurulum ayarları yaparken her ne kadar kablosuz ağ ayarları hemen yapılsa bile SIM kart üzerinden şebekeyi kontrol etmeye çalışırken az miktarda 1-2 MB gibi 3G / 4G olarak internet erişimi sağlayabilir ve internet kotanızdan düşer. Dolayısıyla hazır pili yerinden çıkartmışken sol tarafta bulunan SİM kartı da geçici olarak yerinden çıkartabilirsiniz.

3G / 4G şebekesinin yanlışlıkla sizin izniniz olmadan kendiliğinden internete bağlanmasını önlemek için, kullanmak istemediğiniz zamanlarda durum çubuğunu aşağı doğru çekerek Mobil Verileri geçici olarak devre dışı bırakın.

Cnyylmz bunu beğendi.
  19. Cnyylmz

Cnyylmz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

7
    0
    1
    Cihaz:
    General Mobile 4G
    ROM:
    Stock
    Telefonu bağlamadan tool' u açtığımda kendiliğinden kapanıyor.

20. erciyes

erciyes Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

tool un bulunduğu klasörü masa üstüne kopyala klasörün adını arasında boşluk olmayacak şekilde değiştir. Sonra dene

Bu Sayfayı Paylaş