Forum Kuralları!

  • Konbuyu başlatan SmiLeToLiFe
  • Başlangıç tarihi
S

SmiLeToLiFe

#1
Genel Kurallar 

1. Tüm üyelerin aşağıda yazan kuralları TurkDevs foruma kayıt olduklarında kabul etmiş sayılır.
2. Kişilerin birden fazla hesap açması yasaktır aynı kişiye ait olduğu tespit edilen hesaplardan ilk hesap harici tüm hesapları TurkDevs forumdan yasaklanır.
3. TurkDevs forumunda paylaşılan içerikler TurkDevs forumuna aittir farklı platformlarda paylaşmak için site yöneticileri veya konu sahibinden izin alınmalıdır.
4. TurkDevs Forum içerisinde dil, din, mezhep, ırk, renk, cinsiyet, siyasi düşünce ve felsefi görüş vb. ayrımcılığa neden olacak paylaşımlar yasaktır
5. Üye resmi (avatar) olarak politika, cinsellik, yasa dışı örgüt veya bir siyasi partinin simgesi olan resimler kullanılamaz. Ayrıca TurkDevs forumda kullanılan standart rütbelerin, avatar olarak kullanılması da yasaktır.
6. TurkDevs forumu bırakmak isteyen üyelerin hesapları, konuları ve mesajlarının silinmesi TurkDevs Forum Yönetiminin inisiyatifindedir.
7. TurkDevs Forum Yönetimi, aynı kişinin birden fazla rumuz veya isimle giriş yaptığını tespit etmesi durumunda, kişinin mesajlarını silme ve foruma girişini yasaklama hakkına sahiptir.
8. Kullanıcılar kendi kullanıcı adı ve şifrelerini korumakla sorumludurlar. Kullanıcının kendi hesabını bir başkasının kullanması ve kural dışı hareketlerde bulunmaları taktirde cezai sorumluluk hesabın asıl sahibine aittir.
9. Konu içeriklerini ve linkleri görebilmek için '' Teşekkürler, Eline sağlık, Sağol '' vb. mesajlar yazmak yerine , '' Linki görebilmek için yorum, jwnefkasmdlşc '' vb. manasız şeyler yazanlara 1 - 3 - 7 gün süreyle ceza verilir. Tekrarlanması halinde kullanıcı, forumdan süresiz olarak yasaklanır.
10. T.C. yasalarını ya da uluslararası kanunları, anlaşmaları, tüzükleri çiğneyen mesajlar foruma gönderilemez.

Paylaşım Kurulları

1. Forumda paylaşım yapmadan önce arama sistemini kullanarak paylaşacağınız içeriğin forumda olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Forumda bulunan içeriğin birden çok sayıda paylaşımı yasaktır bu tür paylaşımlarda bulunan üyeler uyarılır, uyarıyı dikkate almazsa 1 hafta forumdan yasaklanır.
2. Forum içerisinde konu başlıkları ve mesajlarda içeriğin tamamının büyük harfler ile yazılması yasaktı. Bu kurala uymayan üyeler uyarılır, uyarıyı dikkate almadığında 3 gün süreyle forumdan yasaklanır.
3. Konu başlıkları ve mesajların içeriği Türkçe’mize uygun olmalıdır. Sokak diliyle veya kısaltma kullanarak mesaj yazan üyeler uyarılır, uyarıyı dikkate almayan üyeler 3 gün süreyle forumdan yasaklanır.
4. Soru ve sorunlar için konular uygun olan cihaz veya genel  sorun ve yardım bölümüne  açılmalıdır. Bu tür konuların başlıkları soru veya sorunun kısa bir özeti şeklinde düzenlenmesi gerekmektedir. Bu kurallara uymayan konular TurkDevs Forum yöneticileri tarafından kilitlenebilir veya silinebilir. Bu kurula uymayan üyeler 3 gün süreyle forumdan yasaklanır.
5. Korsan sanat (müzik, film, konser kaydı) yapımlarının paylaşılması, dağıtımı ve bunların temin edilebileceği programların paylaşımı yasaktır.
6. Full oyun, uygulama, program vb. içeriğin paylaşımı yasaktır. Paylaşımı yapan üye 1 hafta süreyle forumdan yasaklanır. Hatanın tekrarında forumdan süresiz yasaklanır.
7. Crack, keygen, patch vb. illegal paylaşım yasaktır Paylaşımı yapan üye 1 hafta süreyle forumdan yasaklanır. Hatanın tekrarında forumdan süresiz yasaklanır.
8. +18 pornografik resim, video, ses vb. içeriklerin paylaşımı yasaktır. Paylaşımı yapan üye itiraz kabul edilmeksizin forumdan süresiz yasaklanır.
9. Şiddet içeren resim, video, ses vb. içeriklerin paylaşımı yasaktır. Paylaşımı yapan üye itiraz kabul edilmeksizin forumdan süresiz yasaklanır.
10. Forum içerisinde argo ve küfür içeren mesaj yazılması yasaktır. Bu tür mesaj yazan üyeler mesajın içeriğine göre 1 hafta veya süresiz olarak forumdan yasaklanır.
11. Reklam amaçlı açılan konular uyarısız olarak silinir. Paylaşımı yapan üye itiraz kabul edilmeksizin forumdan süresiz yasaklanır.
12. Üyeleri aldatıcı veya sahte bir içerik paylaşan üye forumdan süresiz yasaklanır.
13. Farklı platformlar için özel mesaj yoluyla reklam yapan üyeler süresiz yasaklanır.
14. Özel mesaj ile üyeleri rahatsız etmek veya küfür etmek yasaktır. Bu tür davranışları sergileyen üyeler 3-7 gün süreyle veya süresiz olarak forumdan yasaklanır.
15. İkinci el satış bölümleri haricinde cep telefon numarası/ e-posta vb. bilgilerin paylaşımı yasaktır. Bu tür kişisel bilgiler için özel mesaj sistemini kullanmanız gerekir. Üyelerin tamamıyla kendi inisiyatiflerinde bulunan bu tür ilişkilerden doğabilecek sorunlardan TurkDevs Forum yöneticileri sorumlu tutulamaz.
16. Paylaşım kurallarına uymayan konulara mesaj yazmak yerine konu içerisindeki rapor et butonunu kullanarak forum yöneticilerini konudan haber etmeniz gerekmektedir.
17. Konu ve mesajlarda şahsına hakaret veya küfür edilen üyeler konuya cevap yazmak yerine konuyu rapor etmeli veya aktif olan yöneticiler ile irtibata geçerek sorunu bildirmelidirler. Forum içerisinde kişisel tartışmalar veya kavgalarda üyelerin birbirlerine yazmış oldukları mesajlara göre 3 - 7 - … gün süreyle veya süresiz olarak ceza forumdan uzaklaştırılır.
18. Üyeler, forum yönetiminde yetkilendirilmiş kişiler tarafından uyarılabilirler. Uyarı alan üyeler bu uyarıları dikkate almak zorundadırlar. Bu tür durumlarda TurkDevs Forum yöneticileri uyarıyı dikkate almayan üyeyi 3 gün süreyle forumdan yasaklama hakkına sahiptir.
19. Forumda kategorisi olmayan cihazlar için diğer cihazlar bölümünü kullanmanız gerekir.
20. Forumumuzun içeriğine girmeyen paylaşımlar için konu dışı bölümünü kullanmanız gerekir.
21. Forum içerisinde kullanılacak kişiler imzalar için bu konuyu okumanız gerekmektedir : İmza Kuralları
22. Rom paylaşımları yapmadan önce bu konuyu okumanız gerekmektedir:  Rom Paylaşım Kuralları ve Konu Düzeni
23. Forum kurallarının güncellenme veya yenilerinin eklenmesi hakkı forum yöneticilerince her zaman saklıdır.

TurkDevs Forum Yönetimi
 
Üst