General Mobile 4G Oem Kilidini Açma

Wes

Administrator
#1
Rehber konusunda yazmasına rağmen hala çok soru geliyor. O yüzden ayrı konu olarak açmak istedim. 

OEM KİLİDİ AÇARKEN BÜTÜN VERİLERİNİZ SİLİNİR(SD KART HARİÇ) YAPMADAN ÖNCE MUTLAKA VERİLERİNİZİ YEDEKLEYİN

OEM kilidini açmadan şunları yapamazsınız;
- TWRP kurmak.
- TWRP kurulamadığı için Custom ROM vs kurmak.
- Forumdaki fastboot ile kurulan stock romları kurmak.

Gelelim nasıl açılacağına; aslında işlem çok basit.

- Öncelikle şu linkten driverleri indirip kurun. (Windows imza sürücü kontrolünün kapalı olduğuna emin olun. İnternette nasıl yapılacağı yazıyor.) Kurulum esnasında bütün kurulum isteklerine izin verin.
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
- Driverleri kurduktan sonra telefonu bootloader moduna alıp bilgisayara bağlayın. (bootloader moduna almak için telefon kapalı iken ses kısma ve power tuşuna "General Mobile" yazısı gelene kadar basılı tutun, yazı gelince bırakın. O gördüğünüz ekran bootloader oluyor)
- Herhangi bir yerde "shift + sağ tık" yaparak "komut penceresini burada aç" tıklayın.
- Açılan komut ekranında "fastboot oem unlock-go" (tırnaklar dahil değil) komutunu verip onaylayın.
- Telefon yeniden başlatılıp ekranda android simgesi çıkacak. İşlem bitince telefon açılacak. 

İşlem bu kadar. 2 adımlık şeyi yapmadığınız için hata alıyorsunuz.

İyi forumlar.
 

yasinucgun

Kayıtlı Üye
#7
insanlara telefon hakkında kısmına girip derleme numarasına 7 kez tıkladıktan sonra ayarlara dönüp açılan  geliştirici  seçenekleri  kısmından  oem kilit açma  ve usb hata ayıklama uygulamalarına izin vermelerini belirtmezsen insanlar oem kilit açma ve usb hata ayıklama açık olmadan elli sene de uğraşsalar oem kilidini açamazlar. 2 adımlık şeyi yapamadığınız için hata alıyorsunuz demek yerine anlatımı adam akıllı yapsanız daha faydalı olmaz mı kardeşim? sonuçta burada bu işlerle uğraşıyor diye herkes developer olmak bunları bilmek zorunda  değil. En  azından posta koymadan önce anlatımı gözden geçirseniz iyi olurmuş. yine de  ellerinize sağlık.
 

brsgk001

Kayıtlı Üye
#9
@yasinucgun ona hiç gerek yok direk tel fastboot nodundayken pcden o komutu verdiğin antel kendine format atiyor oem kilidi açılıyor asıl sen bise bilmeden konuşma.
 

PATACANKAN

Kayıtlı Üye
#15

PATACANKAN

Kayıtlı Üye
#17
Kardes ne sacmaliyon 4G oem kilidi acma bu
Batarya cikiyor 4G de
Gm 5 de de cikiyor
Sadece 5 plusta cikmiyor
bence sen saçmalıyorsun ve insanları yanlış yönlendiriyorsun, elektronikçi yada telefon servisinde çalışıyorsan sen yapabilirsin fakat normal biri entegreli gömülmüş bataryayı çıkartamaz, batarya altında hem şarj jakına hemde üst tarafta ana karta bağlantı bantları var, madem o kadar biliyorsun video ile çıkart millet görsün kaaaan efendi. tabiki ben GM 5 PLUS için söylüyorum belki normal GM 5'inki çıkıyordur.
 

Kağan

Kayıtlı Üye
#18
Gm 5 Ve gm 4g cikiyor
GM 4G ESKI TELEFONUMDU
GM 5 YENI TELEFONUM

5 plus bataryasi ice gomulu

Bilip bilmeden bana laf soyleyecegine arastir ben gomulu batarya cikarilir bile demedim
 

Wes

Administrator
#20
Benim telefon sıfırlanırken dondu bende türk mantığı batarya sök tak düzelir dedim ve yaptım

Hocam şimdi ben telefonu sıfırlamak istedim dondu bende Türk mantığı sök tak düzelir hesabı bataryayı söktüm sonra bu telefon androidin açılırken gözüken 4 tane renkli yuvarlak olan animasyonda takıldı kaldı bende recovery den reset atayım dedim fakat işte aptallığıma yanayım wipe cache partition mu ne varya onu onayladım ve anlayacağınız içinden geçtim hayırlısıyla şimdi de tekrar stock rom yüklemeyi denedim bootloader dan ama cmd dosyasından yükleme yapılırken FAİLD (remote: unloced deviced ....) gibi bişeyler dedi ve devam etmek için bir tuşa basın diyerek işlemi sonlandırdı. Bende biraz araştırdım bunu oem kilidinden dolayı yapıyormuş zannımca doğrumu eğer öyleyse bu yöntemle bu sıkıntıyı aşabilirmiyim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler gm 4g stock rom atmaya çalıştığım cihaz şimdi general mobile yazısından sonra (normal açmaya çalışırken) no command yazıyor kapanıyor
evet. bootloader kapalı olduğu için veriyor bu hatayı.
 
Üst