General Mobile Android One 4G

'Konu Dışı' forumunda sergen5885 tarafından 12 Mayıs 2015 tarihinde açılan konu

1. sergen5885

sergen5885 Aktif Üye
    Aktif Üye

[font=Georgia, serif]Google’ın 1 yıl önce Google I/O 2014’te duyurduğu düşük bütçeli ve Nexus deneyiminde, güncel Android versiyonlarına yükselebilen ve güncellemeleri doğrudan Google’dan alan cihaz programı Android One, Hindistan başta olmak üzere uzak doğu ülkelerinde başlamıştı.[/font]

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    [font=Georgia, serif]Özellikler
    General Mobile 4G (mayıs 2015)
    Ekran
    5 inç 720p(1280x720) çözünürlükte IPS ekran, Gorilla Glass 4 cam
    CPU
    64 bit Snapdragon 410 çip, 1.2GHz frekanslı 4 çekirdekli işlemci
    Yazılım
    Android 5.1 Lollipop
    Boyutlar ve ağırlık
    140,5 x 69.75 x 9.3 mm, 135 gram
    Bellek
    2GB
    Depolama
    16GB dahili, microSD kart ile genişletilebilir
    Bağlantı
    3,5 mm stereo ses jakı
    Bluetooth 4.0
    Wi-Fi: 802.11 b/g/n
    Kamera
    13MP çift flaşlı arka kamera, Full HD video kaydedebilme
    5Mp ön kamera
    Pil
    2,500mAh kapasiteli batarya[/font]

[font=Georgia, serif]General Mobile 4G, 700 Türk lirası satış fiyatı ile 15 Mayıs 2015’te satışa sunulacak. Turkcell tarafından ilk iki ay için veri paketi ve 12 taksit seçeneği sunulacak, cihaz çoğu teknoloji mağazasında siyah ve beyaz renk seçenekleriyle bulunabilecek.[/font]

[font=Georgia, serif]Kaynak:[/font]http://www.akillirobot.com/2015/05/12/general-mobile-4g-android-one-turkiye/

2. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.459
    3.802
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    MIUI 9.6 /Nubia ui 4/amigo Os
    Batarya
    Ekran Çözünürlüğü  ve IPS Ekran aldatmacası ilk Partileri IPS verip Diğer Parti cihazları LCD olarak Satarlar :emoji_slight_smile:
    Bunlara Ek Olarak GM ve TELPA nın malı Olduğu için Hiç işim Olmaz :goodbye:

3. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Google adını görmesem alınmaz derdim ama işin içine Google girdi şimdi :emoji_slight_smile: bence alınır tabi ama bizim gibi GM kazığı yemeyenler tarafından.

4. Mustafa

Mustafa Aktif Üye
    Aktif Üye

Lg g2 almak daha mantıklı kanaatindeyim. Ne aldığını bilirsin en azından. İps diyip lcd satmıyorlar. Servis konusunda zaten telpanın ne olduğu ortada. 

5. JRLejoyner

JRLejoyner Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

955
    294
    63
    Cihaz:
    Samsung Note 3
    ROM:
    Morphose Nougat v2
    LCD olayı yaşanmaz ise alınır

6. drkprnc

drkprnc Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

97
    11
    8
    Özellik olarak alınabilir bir cihaz fakat herkes GM tarafindan sütten ağzı yanmış durumda o yüzden büyük bir soru işareti var cihazla alakalı
    Ben baktım ama göremedim sanırım cihaz tek simli birde romu ne kadar belli değil sanirim

7. k1nqless

k1nqless Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Reklamını görüp beğendiğim anneme almayı düşündüğüm telefondur. 2 ay kadar bekleyip öyle almayı düşünüyorum. İlk parti cihazlara güven olmuyor :goodgrief:

8. ByKaraca

ByKaraca Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

telefon koskoca google in testlerinden gecmis 6 ay gibi bir gecmisi var hata aramak yanlis olur bence fiyatina gore harika olmus

9. Snake

Snake Guest

Çok Erken Çıkıyo Ama Mecbur Benim 1 Buçuk Ay Beklenen Gerekiyo Aylık Alasıya Kadar Hemen Alıcam Güzel Telefon.

10. bultar

bultar Aktif Üye
    Aktif Üye

Fiyatına göre kesinlikle değerlendirilmeli. Google'ın işin içinde olması benim tarafımca yeterli bir güven sebebi.

11. Snake

Snake Guest

Garanti Dışında Benim Hiç Bir Şüpem Yok.

12. Herakleitos

Herakleitos Aktif Üye
    Aktif Üye

aynen  :rool:

13. Steve-JOBS

Steve-JOBS Aktif Üye
    Aktif Üye

ROM işinden anlamayan biri olarak soru soruyorum :emoji_slight_smile:
    Bunun yazılımını bizim gmd 1 e portlama ihtimalimiz var mı?

14. Snake

Snake Guest

SnapDragon İle Gelecek Hayır Portlayamayız.

15. Steve-JOBS

Steve-JOBS Aktif Üye
    Aktif Üye

Hiç mi ihtimal yok? :emoji_slight_smile:

16. Wes

Wes Administrator

2.632
    2.512
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    Yok diyor işte hiç mi yok ne ya  o_O

17. Snake

Snake Guest

18. lovecraft

lovecraft Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

48
    12
    8
    XDA'da ya da burada rootlanıp, her bi yerine yazılımsal anlamda tecavüz edilmediği, Xposed kurulamadığı sürece satın almam :cool:

Garip gelecek belki ama yazılımsal olarak saf Android'e güvenmiyorum ben. Saf androidin hala bir çok eksiği var. Xposed Framework'ün en sıkı fanlarından biriyim. Android'e hala üçüncü şahısların el atması gerekiyor adam olması için.

Ayrıyetten, fazla pahalı. Android One, çıktığı her ülkede 100-150 dolar arasında oynuyor. Bizde maşallah iki katına fırlamış. Ederi bunun yarısı ise niye kazıklanayım? Zaten her türlü giriyo tabi orası ayrı mesele :laugh:

19. bugra333

bugra333 Administrator

188
    301
    63
    Cihaz:
    OnePlus 5
    ROM:
    OxygenOS
    O diğer ülkelerde satılan android one cihazlarında 480p ekran 512mb RAM mtk6582 çok eski bir işlemci 5mp kamera ve 1500-1800 pil bulunuyor haberiniz olsun :emoji_slight_smile:

Bu cihaz avrupa da ki ilk android one cihaz ve 7 farklı ülkeye daha GM bu cihazı satacakmis

20. lovecraft

lovecraft Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

48
    12
    8
    Yalnız bi saniye. Bu aletin gerçek üreticisi kim? Hangi Çinli firma? Gionee mi? Modeli ne? O zaman GM değil o firma niye satmasın ki Avrupaya, öyle değil mi? GM yine aracı kurum gibi çalışır büyük ihtimal.​

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş