Gm 4G root atma

Mr. ATT

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
merhabalar 

an itibari ile gm 4g cihazını almış bulunmaktayım.nasıl root atarım.

A

Atakan58

Mr. ATT' Alıntı:
root kaldırma nasıl oluyor peki
Açıkçası ben Telefonu henüz rootlamadım. Kingroot'uda hiç kullanmadım.

Sisteme "Superuser" yada "SuperSU" yüklüyorsa... Bu uygulamaların ayarlar bölümünde Root kaldırma mevcut olmalı.

R

RomMaster

unroot yapmak için kısa olarak system klasorunden root uygulaması hangisi ise (super su super user vb.) apk dosyasını sil ve yeniden başlat kolay gelsin  :goodbye:

I

Incredible™

furkan55123' Alıntı:
unroot yapmak için kısa olarak system klasorunden root uygulaması hangisi ise (super su super user vb.) apk dosyasını sil ve yeniden başlat kolay gelsin  :goodbye:
hayır böyle unroot olmaz sadece uygulamayı kaldırmış olursun.

Rootla ilgili tüm dosyalar;

System/app/Superuser.apk (bu supersu uygulamasına göre değişebilir bu yoksa supersu.apkda olabilir)
System/bin/.ext/.su
System/etc/.installed_su_daemon
System/etc/install-recovery.sh
System/xbin/busybox
System/xbin/deamonsu
System/xbin/su
System/xbin/sugote
System/xbin/sugote-mksh

kir-pi

Kayıtlı Üye
superSU'nun vers,on 2.49 flashable zip dosyasını recovery'den kurma yolu ile root olmuyormu.
http://forum.xda-developers.com/apps/supersu/2014-09-02-supersu-v2-05-t2868133

King root ile rootladım, telefonu kapatıp açtım, Titanium Backup'a root izini vermedi.
[hr]
Birde ''kingo root'' programı var, pc'ye kuruluyor. Denedim ''root failed'' hatası verdi.

Orochi™

Administrator
Kingo root kk direk rootlar lolipop icin cwm gerekir :) cwm den yuklenen lp kingoroot paketlerini yuklemeniz gerekir  discovery 2 mini bolumunde lolipop root konusunda dosyalar var size tek gereken cwm :)

[font='Open Sans', sans-serif]GMD2 Mini Lolipop Root bölümüne baktım, [font='Open Sans', sans-serif]Sp Flashtool'dan[/font] recovery yüklemek için [font='Open Sans', sans-serif]GMD2 Mini'nin lolipop romunun içinden [font='Open Sans', sans-serif]MT6582_Android_scatter'ı almak mı gerek, anlayamadım. Kusura bakma hocam.[/font][/font][/font]

[size=small][font='Open Sans', sans-serif][size=x-small][font='Open Sans', sans-serif][font='Open Sans', sans-serif]

Sağol.

King root yaptım telefonum root yetkisi aido. Root clear yaptığım da ise rootu kaldırdı. Adaway ve birçok programa root yetkisi verdi.
[hr]
Apk ile yaptım ve int açık olacak