gm 5 plus garip bir sorun

'Android One 5 Plus Sorun & Yardım Bölümü' forumunda OttomanEmpire06 tarafından 11 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. OttomanEmpire06

OttomanEmpire06 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

merhaba arkadaşlar gm 5 plus cihazım hardbrick oldu garantisi bitti bende kendim qfil ile 6.0.1 qfil test sürümünü attım telefon açıldı ardından 6.0.1 marsmallow attım fastboottan ve telefon açıldı fakat wifi kamera blutut flash sensor çalışmıyor wifi mac 020000000000 blutut mac bilinmiyor yazıyor çözümünü bilen allah rızası için yazsın lütfen 1 haftadır uğraşıyorum
    --- Mesajlar Birleştirildi, 11 Ocak 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2018 ---
    wifi mac 020000000000 blutut mac bilinmiyor yazıyor

2. caferpazvant

caferpazvant Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    GM 5 plus d
    tekrar stock rom yuklemeyi dene

3. OttomanEmpire06

Aktif Üye Kayıtlı Üye

yükledim yine aynı
    --- Mesajlar Birleştirildi, 12 Ocak 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 11 Ocak 2018 ---
    +++++

4. Furkan Kök

Furkan Kök Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

447
    82
    28
    Cihaz:
    GM 5 Plus d/J7 2016
    ROM:
    Miui Peçrom :troll1:
    7.0 için olan qfil romu bulup atman gerekiyor üstüne çok büyük ihtimal imei silineceği için imei programı ile imei yazman gerekiyor.Gerekli şeyleri bulmak sana kalmış.

5. OttomanEmpire06

Aktif Üye Kayıtlı Üye

Kardesim qfil ile 7.0 atiyorum fakat yine bootlop oluyor allah rizasi icin biri yardim etsin 2haftadir ugrasiyorum bununla birlikte erol5552 nickli arkadasdada ayni problem mevcut sadece bende degil

6. FeyyazKutlu01

FeyyazKutlu01 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    Gm
    Enteresan bir durum. Twrp Recovery yükleyin, costom rom deneyin.

7. OttomanEmpire06

Aktif Üye Kayıtlı Üye

sorun çözüdlü allaha şükürler olsun teşekkür ediyorum
    --- Mesajlar Birleştirildi, 15 Ocak 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 15 Ocak 2018 ---
    forum ölmüş durumda kimsenin yardım etmeye gönlü yok

FeyyazKutlu01 bunu beğendi.
  8. FeyyazKutlu01

FeyyazKutlu01 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

3
    0
    1
    Cihaz:
    Gm
    Ne yaptınız peki?

9. OttomanEmpire06

Aktif Üye Kayıtlı Üye

Qfille hallettim

Neobakinec bunu beğendi.
  10. Neobakinec

Neobakinec Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    GM 5 PLUS
    ROM:
    7.1.1
    Salam qardaw nasil hall etdiniz bize oyretseydiz yaxwi olardi

11. OttomanEmpire06

Aktif Üye Kayıtlı Üye

kardeşlerim gm 5 plus cihazlarınızın imei wifi ve blutooth mac adresleri silindi ise ve 6.0.1 de imei gözükmüyor sim wifi blutooth kamera sensor çalışmıyor ise gm 5 plusun servis yazılımları var 583mblik dosya var linkleri çift hat : Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    tek hat : Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    bu dosyayı indirip qfill yazılımını bilgisayarınıza yükleyin linki :Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    sonra telefonunuz tek hatlı ise tek hattı çift hatlı ise çift hatlı dosyayı masaüstünde bir klasore çıkartınız ardından qfil yazılımını yükleyip açınız qfilden önce flat build seçin ardından select programmerden firehose msm8952 ddr adlı dosyayı seçiniz ardından load xmlden rawprogram_unsparse adlı dosyayı seçiniz ve cihazınızı qloader 9008 moduna alıp download diyiniz telefonunuz test modda açılacak o test modda imei blutooth ve wifi mac adreslerini yazdırınız imei yazdırılacak olan link :Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    yazdırdıktan sonra telefonu fastboot moduna alıp hangi yazılımı istiyorsanız atın sorunsuz telefonunuz çalışacaktır

Neobakinec bunu beğendi.
  12. Neobakinec

Neobakinec Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    GM 5 PLUS
    ROM:
    7.1.1
    Qardaw Allah Razi olsun axir ki duzeldi her wey cox sagolun