GM 5 PLUS STOCK ROM MARSHMALLOW [FASTBOOT][M3E56]

milhan85

Kayıtlı Üye
ne yaptıysam telefonuma marshmallow yükleyemedim custom rom'lar da dahil kimisi hiç açılmadı %90'da da açıldı fakat dokumatik çalışmadı (stock romda da dokunmatik sorunlu)... [EDL][7.1.1][FINAL] GM 5 PLUS NOUGAT STOCK ROM linkinde'ki stock nougat'ı anlatılanları yapınca kurabildim en azından boot ekranında dönüp duran ekrandan kurtulmuş oldum çok teşekkür ederim emeği geçenlere tabiki de...

general mobile'a olan tüm sinir stresimin sebebini okumak istemeyenler lütfen altı çizili paragrafı okusun direkt.

kafamda tek bi soru var daha doğrusu ihtiyaç var ve o sebeple giriştim zaten bu telefona böyle
oreo sorunlu malum dokunmatik sapıtıyor bende bir kaç kez telefonu yere vurdum hatta sinirle... tamamen parçalamadan bişeyler yapmam lazım dedim servise gittim 7.0 yaptılar telefonu güya güncellemeleri kapattılar. bi süre de kapalıydı hakkaten bildirim falanda gelmiyordu. bi zaman sonra güncelleme var güncelleme var her gün bildirim çıkmaya başladı... şimdiki aklım olsa bütün bildirimleri sonsuza kadar kapatırdım da yetişemedim hatun almış madem güncelleme var yapalım demiş tıklamış indirmiş kurmuş. telefon yine 8.0 oreo oldu mu? geçen yine dokunmatik sapıttı telefonu ısırdığımı hatırlıyorum dişim kesmedi yemin ediyorum arkadaşlar sahneyi siz düşünün.

benim bütün bu rom v.s olaylarına bu telefonla girişme nedenim bu ve dediğim gibi 6.0 kurup nasıl yapılıyor bilmiyorum ama güncellemeleri de tamamen kapatmak ve bu telefonun kullanımını o şekilde sonlandırmak istiyorum....

ha şimdi soruya geleyim çok uzun oldu yine üzgünüm.

telefonda stock 6.0 kurulumu yapmaya çalışırken custom rom kurmaya çalışırken de geçerli twrp recovery yüklüydü... sizin buradaki anlatımda bahsi geçmiyor hiç twrp recovery olacak yada olmamalı falan gibi birşey acaba onunla alakalı bi sorun olabilir mi? yani stock recovery'ye dönüş yapmam falan mı gerekiyor acaba? artık aklıma başka birşey gelmiyor çünkü denemediğim custom rom da kalmadı. stock rom'da dokunmatik sorunu olduğunda boot.img dosyası var indirin kurun denilen bi alt forum var buralarda fakat link yok ölmüş onunda.. tamam o stock rom için gerekli olabilir de .. bütün custom 6.0'lar da da dokunmatik sorunu yaşıyorum hepsinde mi boot.img dosyası sorunlu.. yoksa telefonun versiyonu icabı kullanılan dokunatik panel mi uyumsuzluk yapıyor 6.0 rom'lar ile (neden telefon versiyonu diyorum bilmeyen varsa bilsin aynı telefonu eşimde kullanıyordu suya düştü bozduk ama aynı anda ona da oreo güncellemesi yapmıştık onda hiç sorun yaşamadı aylarca kullandı o şekilde sonra bozuldu telefon.. yani bu herifler bunu saklıyor ama bu modelin en az iki yani benim bildiğim 2 tane versiyonu var biri benim elimdeki gibi oreo yükleyince sapıtan biri de eşimde olduğu gibi oreo yükleyince gayet stabil çalışan ve benim telefonum onunkinden yeniydi aslında, bunu da yavşaklık yapıp general mobile kabul etmiyor serviste tartıştım herifle adam yazılımsal bizle bi alakası yok deyince ama eşimin telefonu bozuk olduğu için diyemedim ulan madem yazılımsal telefondan telefona niye değişiyor aynı telefondan eşimde var al burda çatır çatır sıkıntısız çalışıyor diye yüzüne vuramadım, ama farketmiyor firmanın ne mal olduğunu anlamış oldum en azından, bu adamların en az 10 15 telefonunu ben aldırdım sağımda solumda millete ve kendim de kullandım bir kaç modelini daha Türk malıdır elin gavuru kazanacağına bizimkilerde aradan ekmeğini yesin istihdam artsın falan filan diyerek, fena da değildir yaşlılar falan alsın kullansın diye ama. sonuç milleti enayi yerine koyuyorlar...) nedir vallahi anlamadım lütfen birisi bana son paragraf için yardımcı olsun. kafayı yicem. şimdiden teşekkür ederim.

ha bişey daha yazmadan burayı kapatamıcam belki diyeceksiniz ki yıl olmuş 2019 ortası adamın derdine bak gm5 plus mı kaldı samsung galaxy s10 çıktı bitti bir kaç ay için 11 leri falan duyurmayı planlıyorlar demesin kimse lütfen... çünkü kimse kusura bakmasın da bu firma bu bahsettiğimiz sorunlu telefonun halen reklamını veriyor sağda solda, televizyon dizilerinde görüyorum fox'taki dizilerde özellikle:) ulan diyorum adam android one diye telefon duyurdu en güncel androdi sürümünü verecem iddiası ile hoş verdi de geçte olsa, sorunlu verdi geri çekti telefonların versiyonlarını ama telefonların hepsinde de değil bi kısmında var bu sorun ona rağmen o sorunlu kısmı hatasını kabul edip değiştirmiyor hata bizde değil google'da gibi bi YALAN söylüyor vatandaşa kendi vatandaşına ki bu insanlar sırf Türk malı diye alıyorlar bu telefonları yoksa özel bi numarası olduğundan falan değil... ama dediğim gibi telefon neredeyse tedavülden kalktı bu sorunlarla beraber yine de yavşak yavşak utanmadan etmeden dizilerde orda burda telefonu viral olarak reklam etmeye devam ediyorlar... arkadaşlar bu konuda da görüşlerinizi merak ediyorum ciddi anlamda.. bu nasıl bir firma anlayışıdır?
 
Üst