GM5 Plus[Shamrock] Nougat Edit Rom P[ixel] Experience

'Android One 5 Plus Nougat Custom Romlar' forumunda tnhnshn8181 tarafından 18 Ağustos 2018 tarihinde açılan konu

Konu etiketleri:
  1. Onermorkoc

Onermorkoc Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

29
    5
    3
    Cihaz:
    Gm 5 plus d
    Peki rom yapmak icin 7.1.1 stock mu kullandin ben suan icine koyacam uygulamari laucheri falan dusundum stock idirip system dat acip o uygulamari silip benim uygulamalari aticam boyle dusunuyorum bakalim
    --- Mesajlar Birleştirildi, 25 Ağustos 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 25 Ağustos 2018 ---
    NOT: Magisk'ten kaynaklı sorun nedeniyle romun temeli olan modüller kuracağınız romla beraber gelmiyor, manuel kurmanız gerekli.

- Substratum Legacy
    - Extend WiFi Channels
    - Dolby Atmos [Nougat]
    - GPU Turbo

Burda ne yapmalıyım gbu turboyu nasil kurarim nedir nap aliyim hicbir fikrim yok

--- Mesajlar Birleştirildi, 25 Ağustos 2018 ---
    Rom iniyor yanina baska neleri flashlamam lazim ? Sadece rom mu

2. saynocen

saynocen Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

44
    5
    8
    Cihaz:
    gm5+
    rom tek sim için :emoji_grinning:
    çift sim kullananlar çift sim oem atsınlar

3. tnhnshn8181

tnhnshn8181 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

46
    24
    8
    Cihaz:
    Huawei P9 Lite 2017
    ROM:
    EMUI 8.0
    EFS yedegi almanızı yazmıştım

4. saynocen

saynocen Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

44
    5
    8
    Cihaz:
    gm5+
    o çok sıkıntı değil de.. indirenler bu "rom"u kurmak yerine buradaki değişik listesini stock rom üzerine uygulasınlar bence.. daha az zaman kaybederler ve indirmeyi beklememiş olurlar.
    elinize sağlık, cesaretinizi kırmak gibi olmasın ama kendi fikrim olarak ben beğenmedim.

tnhnshn8181 bunu beğendi.
  5. tnhnshn8181

tnhnshn8181 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

46
    24
    8
    Cihaz:
    Huawei P9 Lite 2017
    ROM:
    EMUI 8.0
    Sorun değil, daha bu işlerde acemiyim. Heyecanınızı kırdıysam da kusura bakmayın.

saynocen bunu beğendi.
  6. kartal2387

kartal2387 Aktif Üye
    Aktif Üye

Phone durduruldu hatash var başlangıçta ve imei gitmiş buna dikkat edin

7. maraza

maraza Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Şu an indiriyorum. Baştan söyliyeyim kurmak için değil bakmak için. TWRP backupu ile rom olmaz yani rom yapılmaz. Maalsef öyle olmuyor. Anladığım kadarı ile arkadaş bir nougat 7.1.1 rom atıp magisk ve substratum ile bunu makyajlayıp twrp backupunu almış. Onuda aosp nougat orıg romun içine gömmüş. Sanırım teknik bu. Magisk modülleri sdcard üzerinde kaldığı için twrp ile taşınamamış zaten bunuda belirtmiş. Yani bir derleme vs yoktur. Makyajlı stock var ve volte - vilte nin çalışacağınada inanmıyorum.

Şevkini kırmak istemem. Cesurca bir deneme olmuş ancak sonuçlar vahim olabilir. Üstte görüleceği üzere ilk imei silinmesi rapor edildi. Şu an benim download hızım 200 KB/s romu indiremiyorum. İçeriğini tam görmeden farazi konuşuyorum. İndirmeyi başarabilirsem ayrıca değerlendiririm. İnşallah yanılıyorumdurda gm5 plus için doğru dürüst bir rom gelmiştir.

8. uzman

uzman Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Varmı kullanan

9. LelouchViBritannia

Aktif Üye

411
    207
    43
    Cihaz:
    GM 5 Plus
    ROM:
    Resurrection Remix 5.8.0 #GETRESURRECTED
    aslında buna düzenlenmiş stock rom desek daha güzel olur :emoji_slight_smile:) eline sağlık

10. Murat Tutar

Murat Tutar Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

23
    12
    3
    Cihaz:
    GENERAL MOBİLE 5
    ROM:
    NOUGAT STOK ROM
    SELAM KARDESIM NE YAPTIYSAM OLMADI YARDIM LAZIM NEDEN YUKLEMIYOR

11. 06vatan

06vatan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

9
    0
    1
    ROM:
    gm5 plus
    romu silme işleminden sonra twrp üzerinden yükle dediğimde kırmızı yazılar çıkıp hata veriyor anlamadım gitti..
    --- Mesajlar Birleştirildi, 12 Eylül 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 12 Eylül 2018 ---
    aslında bu bir rom değil,kurulmuş bir romun yedeği imiş bizde o nedenle yükle ile kuramıyormuşuz,geri yükleme yaparak kurmamız gerekiyormuş..
    --- Mesajlar Birleştirildi, 12 Eylül 2018 ---
    aynen bu stock rom yedeği bahsettiği hiç bir özellik root da dahil yok..boşuna denedik.

12. ismet00

ismet00 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    gm 5 plus d
    ROM:
    Stock
    Hocam ben dediğiniz sıfırlamaları yaptım lakin yükle kısmına giriyorum ve o romu seçip yükleye basıyorum zip geçersiz diyor sonra restore geri yükle şeyi varmış oraya girdiğim zaman hiç bir şey gözükmüyor rom felan yok orada ne yapmam lazım şuan sistem yok telefonda ne yapmam lazım?

13. kartal2387

kartal2387 Aktif Üye
    Aktif Üye

Önce zipten çıkar sonra restore kısmından geri yükle

14. saynocen

saynocen Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

44
    5
    8
    Cihaz:
    gm5+
    zamanında kurmuştum. yapan arkadaşa ayıp olmasın sonuçta emek ve ilk romu.. ama baştan diyeyim olmamış, o yüzden kurmanızı tavsiye etmiyorum.

yine de yüklemek istiyorsanız stock 7.1e döndükten sonra twrpyi kurun ve küçük bir partitionun backup'ını alın. telefon hafızasında /TWRP/[cihaz-adb-numarası]/[twrp-backup-tarihi-ve-adı] gözükecek. aldığınız backup'ın klasörünü silin ve inen romun içindeki backup klasörünü direk olarak atın (mesela pcdeki klasörün içindeki /TWRP/123abcd/ dizinindeki [ROM_BACKUP] dosyasını direk telefon hafızasına /TWRP/321dbca/[ROM_BACKUP] olarak atın)

15. bekirmermer

bekirmermer Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    gm 5 plus
    ROM:
    stock rom
    biraz kafam karıştı daha öz anlatabilirmisiniz
    --- Mesajlar Birleştirildi, 9 Ekim 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 9 Ekim 2018 ---
    şimdi yükledim şebeke gelmiyor tema durduruldu hatası alıyorum

16. MuStAnG07270712

MuStAnG07270712 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

7
    0
    1
    Cihaz:
    GM5 Plus
    ROM:
    Stock android 8.0
    Hayatımda hiç rom kurmadım bilgim sıfır root twrp hiçbişey yok pc var bana birebir destek vercek avrmı whatsappdan lütfen bu işlere merakklıyım cihaz gm5 plus tek sim

17. ismet00

ismet00 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

4
    0
    1
    Cihaz:
    gm 5 plus d
    ROM:
    Stock
    bende zip içi boş diyor ve kuramıyorum nasıl olacak yardım eder misiniz ? kuramadım da

18. 06bozkurtum

06bozkurtum Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

11
    0
    1
    Cihaz:
    lenovo k3 note
    ROM:
    s433 6.0
    boşa va
    boşa vakit geçirmeyin kurmanıza gerek yok hiç bir özellik yok.....

19. immortal00

immortal00 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

11
    0
    1
    Cihaz:
    gm discovery 2 mini
    Şuan telefonum miui 8 global rom var ve android sürümüm 6, Bunların haricinde bu romu yuklersem bir sorun olur mu ?

20. HokageMert

HokageMert Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

10
    0
    1
    Cihaz:
    general mobile5 plus
    kurulm tam olarak nasıl olacak

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş