İMEİ PROBLEMİ

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda TheHeroeS tarafından 24 Ağustos 2015 tarihinde açılan konu

1. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

İyi günler geçen gün recovery atarken telefon brick oldu ve sağolsun @"SmiLeToLiFe" hocam flash tool ile çözdü fakat şöyle bir problem var geçersiz imei diyor allahtan çok önceden discovery customizer porgramında yedek almıştım her rom yüklememde yedek geri yükleme yapıyorum acaba bunun sebebi nedir ve çözümü nasıldır. Teşekkürler :emoji_slight_smile:

2. Creative®

Creative® Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

233
    559
    0
    Custom romlarda bazen imei uçması gibi sebebler oluyor akat seninde dedigin gibi discovery customizer uygulaması ile yedek alabilirsin veya bunun yerine imei lerini kalıcı olarak yazabilirsin :emoji_slight_smile:

3. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Hocam peki kalıcı imei yazabilir miyiz yoksa telefoncu yolu mu gözleyeceğiz :emoji_slight_smile:

4. Creative®

Creative® Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

233
    559
    0
    Forumda anlatımları var başarılı sekilde gerçekleştirebilirsin fakat bi hata yaparsan eksik bişey yaparsan imei gider o zaman telefoncuya 10-20 lira verip attırırsın yeni imei :emoji_slight_smile:

5. RomMaster

RomMaster Guest

Data>nvram klasôrünü sil yeniden başlat IMEI gelir büyük ihtimalle

6. TheHeroeS

TheHeroeS Guest

Sağolun hocam biraz daha karıştırırsam bulacağımı düşünüyorum :emoji_slight_smile:
    [hr]
     Hocam peki hangi dizinde tam anlatır mısın ?

7. RomMaster

RomMaster Guest

data klasörü içinde nvram klasörü var onu sil yeniden başlat

8. erensahan99

erensahan99 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

IMEI den olabilir mi?

9. erensahan99

erensahan99 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hocam bi sorun çıkmaz demi silsem

10. Benim discoveryde bi ara imei gitmişti, akşama kadar uğraşmıştım olmamıştı.Her yöntemi denemiştim.En son çıldırdım ne olacak lan diyip sildim teli resledim bi baktım imeiler gelmiş :emoji_grinning:

11. onurure22

onurure22 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar imei Ne Gibi Zamanlarda Gidebiliyor? :| :|

12. erensahan99

erensahan99 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bende şuan o durumdayım hocam. Geri geldi bi imei ama simi görmüyor. :troll43:
    Burada anlatıyor sorunu:
    http://forum.turkdevs.com/konu-sim-karti-sorunum.html
    [hr]
    Telefona rom gibi şeyler yükleyince gidebiliyor. Ama yedeğini alırsanız bir sorun olmuyor. Pek fazla birşey bilmiyorum ancak bu konuda.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş