Kulaklık sebebiyle kendi kendine ekrana basma

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda cengizz tarafından 12 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. cengizz

cengizz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Müzik dinlemek için Urban Revolt marka kulaklığımı taktıktan sonra ekranın üzerine kendi kendine tıklıyor telefon. Öncelerden yüklediğim romlar ile alakalı sanıyordum ama geçen gün tesadüfen kulaklığı hareket ettirdikçe ekranın kendi kendine tıklandığını fark ettim. Bu nasıl ve hangi sebeple oluyor hala anlamış değilim  :what:
    @"Rygebin"

2. NefesAlZombi

NefesAlZombi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Dostum aynı sorun bende de var nasıl çözülecek wipe cache yaptım stock rom yüklü ve sıkıntı var :goodgrief:

3. Rygebin

Rygebin Guest

Ekrana jag baskı yapıyor olablir 3.5 mm lik jaglar hep standart ama gariptir. Ekranda kendi kendine tıklama sorunu hiç yaşamadım .

4. cengizz

cengizz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bugün boş vaktimde durumu daha detaylı inceleme fırsatı buldum. Sorun kulaklığın sol kulağa giden kablo ayrımında üzerinde mikrofon ve telefon açma tuşu olan ufak aparattan kaynaklanıyormuş. Oradaki kabloyu oynattıkça ekrana basıyor. Hadi içinde kısa devre oluyo diyelim ; bu nasıl ekrana basmaya sebebiyet verir ki  :shy:

5. NefesAlZombi

NefesAlZombi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Aynı sorun sanırım kulaklık değişecek ikimizinde :rofl:

6. cengizz

cengizz Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

valla hiç değiştiresim yok ucuza manyak bi kulaklık aldım bunu atamam :emoji_grinning:

7. Nhmanas

Nhmanas Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Eski galaxy s2 mde olurdu ama kulaklıkla alakasızdı onda. Elin ıslak veya terliyse elini yıka ekranı sil öyle yapardım ben :emoji_grinning:

8. NefesAlZombi

NefesAlZombi Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Ben telefonla verilen kulaklığı kullanıyorum değiştircem :emoji_slight_smile:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş