lollipop kernellerle alakalı

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda okydoky tarafından 16 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Özür dileriz,Bu konu cevaplara kapatılmıştır.
  1. okydoky

okydoky Guest

[font=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]Arkadaşlar geçen hafta lollipop romların bizim mtk6589 lara yaklaşımıyla alakalı burda bi yerde hasbihal ettik. bişiyler kurcaladm bunu buldum burda  5.1.1 mt6582 cihaz 3.4.67 kernel var portlaması çok kolay boot.img ı ayıkla  kendi kernelinle değiştir yeniden paketle boot img  ve tamam[/font]
    http://forum.xda-developers.com/android/development/rom-12-unofficial-t3126181

linke göz atın derim.

2. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    Hıc sanmıyorum :( 

3. bence bir umut olabilir

4. okydoky

okydoky Guest

bende umutsuzum ama sanki geçenlerde bu wiko ile alakalı konuştuğumuzda eğer kernel uyarsa bizm 6582 lerden bi romu o modifiye kernelle birleştirip 6589lara portlarsak olur diye konuşmuştuk @Orochi hocam bu yöntemle yapılabilirmi en azından kaynak kodlar çıkana kadar önerir misiniz?

5. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.459
    3.798
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    MIUI 9.6 /Nubia ui 4/amigo Os
    Linkteki cihazin kerneli 3.4 67 dir fakat lolipop icin uzerinde oynama yapilmistir 
    Boot.img acip zimageni silip discovery  zimage  ekleyerek lolipop romu boot edemezsiniz

Zimage = Kernel 
    Yukarda anlattigim duzenlenmis olan bolum zimage 

Tekrar yine yeniden yaziyorum 
    Discovery stock lolipop rom cikmadan  veya jb & kitkat kaynak kodlari olmadan lp romlari acamazsiniz 

6. okydoky

okydoky Guest

heyecan yaptrdk yne kusura bakmayn .edit oldugunu farketmemisim konu kilit beyler

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş