mtk6582 rom portlanabilir mi

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda RomMaster tarafından 11 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. RomMaster

RomMaster Guest

Beyler bugün elephone cihazının kendi romunu portlayacaktim fakat işletim sistemi mtk6582.Bunun build.prop dosyasındaki yerini düzenleyip discoveryye uyumlu bir hale getirsem ROM açılır mı?
    Not:Brick olur diye korkuyorum.O yüzden sordum

2. STAN

STAN Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

453
    214
    0
    Dostum portlama konusundaki islemleri yaparsan açılabilir :emoji_slight_smile:

3. Wes

Wes Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

2.632
    2.512
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    Nick konu uyumsuzluğu :emoji_grinning:

Forumda rom portlama konusu var, oradan yardım alabilirsin.

4. RomMaster

RomMaster Guest

Oradan baktım ama önceden ROM portlarken brick olduğundan tekrar brick olma korkusu ROM portlamami bile engelliyor :(

5. STAN

STAN Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

453
    214
    0
    Cwm ile hard brick yapanı görmedim henüz
     Baska rom at hop düzeldi  :laugh:

6. RomMaster

RomMaster Guest

Bilmiyorum abi ya.Sanırım dosyaları kardeşim karıştırmıştı.Cwmden bi yükledim telefon yeniden başladı boot ekranı falan gelmedi. Tuş ışıkları yandı söndü. SP flash tool yöntemi de işe yaramamıştı.Mecbur anakart parası verdim :(

7. STAN

STAN Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

453
    214
    0
    Sp flash karışık birazcık hatalara göre degisik cözümler vs bende ilk aldığımda rom tool box ile brick yapmıştım hic olmaz dedigimiz seyler olabiliyor bazen  :laugh: üstelik cwm de yoktu internette yoktu sadece mobil veri vardı 1 hafta kullanamadım :emoji_grinning: 

8. RomMaster

RomMaster Guest

Allahtan dayımın arkadaşı telefoncuydu yoksa 250 lira verecektim bende.İkinci el bi anakart ayarladik 50 liraya

9. STAN

STAN Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

453
    214
    0
    Aynen o iyi denk gelmiş bidaha olmaz isallah :emoji_slight_smile:

10. RomMaster

RomMaster Guest

İnşallah kardo

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş