OnePlus 5/5T/6/6T VoLTE + VoWiFi (TurkTelekom) Aktif Etme

#21
Bu işlemleri yapmak için kesinlikle root gerekmiyor. "Adımlar" yazan kısımdan sonrasını rootsuz bir şekilde uygularsanız işlem başarılı olacaktır.Boş yere telefonu rootlayıp garanti dışı bırakmayın.

  • Merhaba;) araniza yeni katikdim uzun bir aradan sonra tekrar bir forum içinde olmak gerçekten çok iyi geldi, Sormak istediğim benim cihazım oneplus 6T en son android 10 global rom yüklü haliyle IMEI tuslu bir modelden çakma internette VOLTE ile ilgili tüm anlatılanları yaptım hatta aynı anda arama kaydı içinde işlem yaptım arama kaydı oldu ama VOLTE açamadım herşey geldi tüm ikonlar tuşlar VOLTE aktif etme bölümleri geldi açık ama ekranın üst kısmında VOLTE yazısı çıkmıyor 4G+ yazısı var Lakin burada cihazın rot olması gerektiği yazıyor ben nette okuduğum yabancı makalede rot olayını görmedim rot yapmam mi gerekiyir yoksa hiç bir zaman bu VOLTE açılmayacak mı? İnanın ne katkısı olur bilmiyorum Samsung a72017 cihazında var artışını hissetmedim yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar (y):cool:
Root gerekmiyor o ilk baştaki voenabler kurmanızda gerekmiyor. Diğer işlemleri yaptı iseniz operatörünüz üzerinden volte yi aktif edeceksiniz.(müşteri hizmetlerini arayarak yada sms ile) Eğer Turkcell kullanıyorsanız hattını volte si çalışan bir cihaza takıp HDSESyazıp 2222'ye --- Turktelekom kullanıyorsanız VOLTE yazıp 5555' E SMS atmak yeterli oluyor. Volte aktivasyon mesajı geldikten sonra simkartınızı kendi telefonunuza takarsanız voltenin aktif olduğunu görürsünüz. Vodafonda cihazdan aktive etmeniz yeterli başka bişey yapmanıza gerek yok.
 
Son düzenleme:

41AFU52

Kayıtlı Üye
#22
Merhabalar, telefona root atmanıza hiç gerek yok. Yalnızca adımlar kısmına başlamadan önce *#800# yapıp Function switch sekmesinden Volte ve Vowifi'yi aktif etmeniz önemli. Bunu yaptıktan sonra cihazınızda sim ayarlarına Volte ve Vowifi seçenekleri gelecek. Bundan sonra artık adımlar kısmını direk uygulayabilirsiniz. Tabii 1.adımdaki yedeği almanıza gerek yok, çok yapmak isterseniz cihazınıza root atmanız gerekli.
Bu arada Vodafone ve Turkcell için İndia Vodafone seçeneğini aktif etmeniz yeterli oluyor. Bütün işlemler bitince cihazı yeniden başlatıp biraz bekleyin, hepsi gelecek :)
Aşağıdaki videoda nasıl yapıldığını görebilirsiniz, kısa ve net anlatılıyor.
 
Son düzenleme:
Üst