(PC'de Android) Android X86 5.02 LOLLIPOP

'Android Anlatımlar' forumunda hakan.k tarafından 1 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. hakan.k

  hakan.k Yasaklı Üye
  Yasaklı Üye

  UPDATE: 20.2.2015 ŞUBAT


  [​IMG]

  OS Type: Linux

  Taban: Android

  Köken: USA 

  Mimari: x86

  Masaüstü: Android

  Kategori: Desktop, Live Medium

  Durum: Active

  Android-x86 is an unofficial initiative to port Google's Android mobile operating system to run on devices powered by Intel and AMD x86 processors, rather than RISC-based ARM chips. The project began as a series of patches to the Android source code to enable Android to run on various netbooks and ultra-mobile PCs, particularly the ASUS Eee PC.


  [​IMG]


  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.


  [size=large]Android X86  5.0.2 Lollipop Kurulumu
  [/size]
  [size=large][video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ZHbJur5jDuE[/video]
  [/size]


   Android İşletim sistemini x86 mimarisine sahip bilgisayarlarda çalıştırmaya yönelik bir proje. Apache 2.0 lisansına sahip olan Android x86, sürümlerini 2011 yılı sonunda çıkarmaya başlamış.

   

  ANDROID x86 ‘YI KURMAK:

  1)ISO görüntüsünü bilgisayarınıza indirdikten sonra K3B, Brasero, Xfburn ve kullandığınız başka bir CD/DVD yazma programı ile CD’ye yazdırabileceğiniz gibi USB kalıp yazıcı programı ile flash belleğinize yazdırabilirsiniz.

  2)Daha sonra bilgisayarınızı seçtiğiniz ortamdan (flash bellek veya CD) başlatın.

  3)Karşınıza gelen menüden Installation seçeneğini seçerek enter tuşuna basın.
  [​IMG]
  4)Daha sonra karşınıza gelen seçeneklerden Android x86′yı kurmak istediğiniz disk bölümünü seçiniz. Dilerseniz “Create/Modify Partitions” seçeneğini kullanarak cfdisk ile yeni bir disk bölümü oluşturabilirsiniz veya mevcut bölümleri değiştirebilirsiniz.


  [​IMG]  [size=x-small]5)Daha sonra karşınıza gelen seçeneklerden bir dosya sistemi seçerek Android x86′yı kuracağınız disk bölümünün  dosya sistemini ayarlayın. ext2 veya daha iyisi ext3 uygundur.
  [/size]

  [size=x-small][​IMG]
  [/size]  [size=x-small][size=x-small]6)Daha sonra gelen onay penceresinden YES’i seçerek disk bölümünün biçimlendirilmesini onaylayın.( Eğer bu disk bölümüz boş değilse bu bölümdeki tüm verileriniz kaybolacaktır!)
  [/size]
  [/size]

  [size=x-small][size=x-small][​IMG]
  [/size][/size]

  [size=x-small][size=x-small][size=x-small]7)Biçimlendirme işinin tamamlanmasını bekleyin.
  [/size]
  [/size]
  [/size]

  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][​IMG]
  [/size][/size][/size]  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small]8)Sistem dizininizin yazılır-okunur olup olmayacağını seçin. Ben yazılır-okunur olmasını tercih ettim.
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][​IMG]
  [/size][/size][/size][/size]  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small]9)Kurulum işleminin tamamlanmasını bekleyin.
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]

  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][​IMG]
  [/size][/size][/size][/size][/size]

  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small]10)Diskinizde GRUB2 kurulu ise GRUB kurmayın yoksa bir dahaki açılışta sadece Android x86′yı açabilirsiniz. Bunun için hayır’ı seçin ve reboot seçeneğinden bilgisayarınızı yeniden başlatın.

   
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]

  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][​IMG]
  [/size][/size][/size][/size][/size]  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small]GRUB2 KULLANANLAR İÇİN ANDROID x86 KURULUMUNU GRUB2′YE EKLEMEK:
  [/size][/size][/size][/size][/size]

  Android GRUB1(GRUB Legacy) kullandığı için kurulumda bunu kurmayı seçmemiz halinde GRUB2 ve dolayısıyla GRUB2′de listelenmiş olan dağıtımlarınızı başlatma olanağınız elinizden uçacaktır. Bu yüzden kurulumda GRUB1′i kurmayıp daha sonradan GRUB2′ye eklemek bizi iki iş yapmaktan kurtaracaktır.

  1)Bunun için GRUB1′i kurmadan Android x86′yı kurduktan sonra diskinizdeki Linux Dağıtımlarından birini başlatın. (Ubuntu, Linux Mint, Debian)

  2)Konsolu açarak

  gksu gedit /etc/grub.d/40_custom
  yazın ve açılan dosyanın en alt satırına


  menuentry "Android-x86 4.4-rc1 (MDPI)" {
  set root=(hd0,X)
  linux /android-4.4-RC1/kernel quiet root=/dev/ram0 androidboot_hardware=generic_x86 acpi_sleep=s3_bios,s3_mode SRC=/android-4.4-RC1 DATA= DPI=160
  initrd /android-4.4-RC1/initrd.img
  }

  ifadesini ekleyip dosyayı kaydederek kapatın. Burada dikkat edeceğimiz şey şu; Eğer Android’i sda4 disk bölümüne kurmuşsak girdideki  set root=(hd0,X) satırını set root=(hd0,4) şeklinde değiştireceğiz. Yani hangi disk bölümüne kurmuşsak set root=(hd0,X) ifadesindeki X yerine o rakamı yazacağız.

  [size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small][size=x-small]2)Dosyayı kaydedip kapattıktan sonra sistemi yeniden başlatıp Android x86′yı kullanmaya başlayabiliriz.
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]
  [/size]

  KAYNAK : Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş