Port Rom Yardım

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda hakan.k tarafından 30 Mart 2015 tarihinde açılan konu

1. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

[font='Open Sans', sans-serif]Arkadaşlar merhaba. Bir rom portladım ama birkaç sıkıntısı var yardımcı olursanız sevinirim.[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Öncelikle romda decompile edip baktım values-tr var ama kurulumu yapınca sadece Endonezya ve İngilizce dilleri görünüyor.[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Diğer bir sorun bildirim çubuğunda. SIM kart simgesi ile wi-fi simgesi arası çok açık. wi-fi simgesi tam neredeyse ortada duruyor. Bunu nasıl çözebilirim?[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Son olarak başta google kullanıcı girişi geliyor. Kullanıcı adı ve şifre giriyorum giriş yapılamadı diyor.[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Şimdiden teşekkürler..[/font]

2. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.459
    3.798
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    MIUI 9.6 /Nubia ui 4/amigo Os
    1.Framework-res.apk TR dil Olmadığındandır
    2. SystemUI.apk Layoutlarından Gemini_signal yazan layoutlara ayar çekmen gerekir
    3. Eklenen Gapps Paketinde Sorun Vardır Yeniden Gapps Eklemen Gerekir veya Google Uygulamalarını temizleyip Kurulumdan Sonra Gapps Paketini Kurabilrisin .

3. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Hocam çok teşekkür ederim. Romda ayarlar kısmında özel menü eklenmiş ve dolby digital var ama tıklayınca hata veriyor. Yabancı yazıyor ama muhtemelen uygulama yüklü değil diyor. Peki o menüyü nasıl silebilirim sadece dolby digital kısmını? 
    [hr]
    Bir de romu kuruyorum dediğim gibi diller kısmında sadece 2 dil görünüyor ama yukarıda hoş geldiniz yazıyor ve dillere dokunmadan ileri'ye tıklayınca Türkçe olarak kuruluyor. 

4. Lptrex

Lptrex Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

32
    902
    0
    More locale ile bak türkce vardir belki :rpg:

5. bilaldmirel

bilaldmirel Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Settings_header.xml de o menü kodunu bul sil

6. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

O işi de hallettim gece ama hala şu wi-fi ikonunu sağ tarafa alamadım. Bir de şu açılışta Türkçe seçeneği gelmesi durumunu.
    [hr]
    Ek olarak yeni iki sorun baş gösterdi. Gelen arama zil sesi'ne tıklayınca ayarlar kapanıyor. Ayrıca kamera açılamıyor.

7. SmiLeToLiFe

SmiLeToLiFe Administrator

1.433
    1.283
    113
    Cihaz:
    Redmi Note 4 4/64
    ROM:
    Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
    framework e baktınız mı? values-tr var mı içinde? dolby silmeseniz de olurdu. apk sını almamışsınızdır. ya da apk yı alıp libini almamışsınızdır. o yüzden fc verir

8. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Framework'te values-tr yoktu Seyfi. Kendim klasör oluşturup strings.xml'yi Türkçeleştirsem TR seçeneği gleir mi?

9. SmiLeToLiFe

SmiLeToLiFe Administrator

1.433
    1.283
    113
    Cihaz:
    Redmi Note 4 4/64
    ROM:
    Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
    gelir. aosp romsa, başka türkçe dil olan aosp romun framework rsinden alsanda olur.

10. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Aosp rom evet tabi arayüz değişik ve tema uygulanmış

11. hakan.k

hakan.k Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Gelen ses arama zili'ne tıklayınca hata veriyor arkadaşlar hangi dosyadan kaynaklıdır?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş