Rom portlama

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda Haydogan06 tarafından 27 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Haydogan06

Haydogan06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Orochi hocanın anlattığı şekilde rom portlamak istiyorum. Needrom sitesindeki istediğim rom olur mu ?

2. Fasty^

Fasty^ Aktif Üye
    Aktif Üye

her istediğin olmaz mt6572-6582-6592 olur

3. RomMaster

RomMaster Guest

Her ROM değil kardeşim portlamak istediğin romun yapıldığı telefonun işlemcisine bak mtk6572-82-92 olanları portlayabilirsin.Snapdragon touchwiz falan olmaz

4. Haydogan06

Haydogan06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Ben bu romu portlamak istiyorum.Uygun mudur ? Veya dediğiniz uyumluluğa nerden bakacağız acemiyim biraz yardımcı olup maruz görürseniz sevinirim  : http://www.needrom.com/download/lg-g3-rom-for-gionee-elife-e7-mini/

5. asdq1453

asdq1453 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Uyumludur. Oradaki rom gionee elife e7 için yapılmış. Telefonun işlemcisi mt6592 yanı portlamaya uygun.

6. Haydogan06

Haydogan06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Yani bu romu indirip Orochi hocanın anlattığı şekilde portlayabilirim değil mi? Birde uyumluluğa nerden bakıyoruz?

7. RomMaster

RomMaster Guest

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    Bak telefonun işlemcisi mt6592 yani portlanir portla da biz de kullanalım :emoji_grinning:
    [hr]
    Ama bu telefonun romu önceden portlandi :emoji_grinning:

8. Haydogan06

Haydogan06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Dalga geçmeyin yapabileceğime inanıyorum :emoji_grinning:

9. RomMaster

RomMaster Guest

Bu arada hevesini kırmak istemem ama istediğin ROM OS ROM yani orochi hocanın yöntemiyle portlanmaz ben sana portlayabilecegin bir ROM linki vereyim istersen
    [hr]
    Bunu portla eğer portlarsan da konuya adımı yaz :emoji_grinning:
    http://www.needrom.com/download/xs-light/

10. Haydogan06

Haydogan06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Önerin için teşekkür ederim isteğim görsel açıdan da güzel gözükmesi ve hala hangi rom portlanır anlamış değilim ?

11. RomMaster

RomMaster Guest

Bak şimdi romlar genel olarak ikiye ayrılır belki başka türler de vardır ama benim bildiğim iki tür var.
    OS ve aosp
    Orochi hoca aosp portlamak tekniğini paylaştı.
    OS portlamak ise googlede bile yok

12. Haydogan06

Haydogan06 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Sanırım burdan zor anlaşacağız :emoji_grinning: facebook adresinizi verirseniz ordan konuşalım?

13. RomMaster

RomMaster Guest

Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    Bak zaten amigo OS yazıyor yanı portlayacagin romun telefonunun özelliklerine de bakabilirsiniz bunu bulmak için
    [hr]
    facebook.com/furkan55000
    [hr]
    Şu an miui yukleyecegim hemen gelirim :emoji_grinning:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş