ROMU HAFIZAYA ATMADAN WIPE YAPTIM ACILMIYOR

'Discovery II & II+ Sorun & Yardım Bölümü' forumunda musokral tarafından 7 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

1. musokral

musokral Aktif Üye
    Aktif Üye

İyi günler. Ali Turhan abimizin videolarını izliyordum . Gaza geldim rom atıyım dedim  :what: Alcatel onetouch idol x+ recovery i kurdum sorunsuz. Telefonum da rootlu . Ancak romu hafızaya atmayı unutmak gibi büyük bir hata yaptım ve telefon acılıs ekranında kilitli kaldı. recovery ekranına donebiliyorum ve sadece gezinebiliyorum . Ne yapacagımı bilmiyorum  :what:  Rom dosyam falan pc de var ne olur yardım edin . Telefon GMD2 Beyaz

2. benimdestanim

benimdestanim Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

hafıza kartına pc deki romu aktar kart okuyucuyla bu kadar basit

3. MPower

MPower Aktif Üye
    Aktif Üye

Twrp varsa adb push komutuyla zip dosyasını hafıza kartına aktarabilirsiniz , pc nizde telefonunuzu tanıtmış ve driver lar kurulmuşsa bu yöntem işe yarayacaktır
    Recovery menüsündeyken cihazınızı pc ye takın rom.zip i bi klasördeyken shift tuşuna basarak sağ tıklayın komut satırını burada çalıştır diyin
    gelen ekrana şu satırları yazın
    adb shell
    adb push ‘rom.zip’ /sdcard

4. mturk77

mturk77 Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

twrp recoveryi acin.mount bolumunden enable mount deyin pc hafizayi gorur.

5. musokral

musokral Aktif Üye
    Aktif Üye

mount bolumunu actım fakat cache data diye aşagı giden bi liste var en altta da disable mtp yazıyor
    [hr]
    rom telefonda değil pc de ama shift tusuna basılıyken klasore sag tıklıyorumkomut satırı da diyorum fakat devre dısı bırakılmış diyor

6. MPower

MPower Aktif Üye
    Aktif Üye

cihazında hangi recovery var ?

7. musokral

musokral Aktif Üye
    Aktif Üye

alcatel idolx+ onetouch recovery
    [hr]
    komut satırı devre dısı hatasını hallettım ama iş dosyası olarak tanınmıyor ile biten bi hata alıyorum

8. MPower

MPower Aktif Üye
    Aktif Üye

Twrp recovery olsaydı bilgisayarınıza adb fastboot yükleyip romu cihazınızın sd card ına atabilirdiniz,
    Spflash tool ile stock romu kurmayı deneyin google da spflashtool telefonunuzun modeliyle arama yapın daha önce flashtool kullanmadığım için yardımcı olamayacağım

9. musokral

musokral Aktif Üye
    Aktif Üye

Saolun arkadaşlar bu video ile düzelttim telefonu fabrika döndü . imei gitti ama sim kapaklarında duruyo  :emoji_slight_smile: onları atacagım Allah razı olsun Ali Turhan abiden                  https://www.youtube.com/watch?v=xzIlB2WpLyI
    [hr]
    konu kilitlenebilir romu da attım :emoji_slight_smile:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş