Soket sorusu

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda SpeedlinE™ tarafından 4 Şubat 2015 tarihinde açılan konu

1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  1. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Merhaba arkadaşlar discovery cihazımda Legend Rom V10 kurulu.Bilgisayara bağlamak istedim az önce elimde kendi kablom bulunmadığı için uyumlu olan başka bir kabloyla pc'ye bağlladım sarj oluyor ibaresi çıktı ama Pc ile herhangi bir bağlantı kuramadı daha sonrasında kabloyu biraz daha geri çekip oynattığımda usb depolama alanı olarak bağlandı ibaresi çıktı sizce problem neyden kaynaklı?

2. MadloveR

MadloveR Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

493
    332
    63
    Başka kablo ile de deneyin yine aynısını yaparsa, soket can çekişiyor demektir. Kısa süre içinde şarj da olmaz. en kısa sürede tamir ettirmelisiniz.

3. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Anladım, cwm ile stock roma dönersem anlaşılır mı?

4. MadloveR

MadloveR Administrator

493
    332
    63
    Stock recovery de yüklersen hiçbir şey anlayamazlar.

5. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Bu arada Ali Bey kutudan çıkan kablo değilde herhangi bir kablo ile pc'ye bağlayıp denesem olur mu?(cihaza uyumlu olan tabikide)

6. Ferdi9050

Ferdi9050 Aktif Üye
    Aktif Üye

177
    42
    28
    Soketinizin bir ayağı kırıldı kırılcak gibi görünüyor. Klasik discovery sorunu. Olmazsa zaten bi sıkıntı vardır o_O

Farklı bir kablo ile deneme elbette yapın. Küçük bir olasılıkta olsa kablonuzun baglantı noktasında eziklik olabilir ( inşallah da öyledir ).

Garantiye gönderecekseniz, yukarıda hocamında dediği gibi stok roma cwm ile dönebilirsin.

7. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Ferdi cihazımın sarj ettiğim kısma bakınca soket sağa doğru eğik gibi :( İnşallah dönebilirim stock roma cwm ile yoksa böyle giderse kötü garantiye :(

[hr]

8. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    imei gitme riski varmı?

9. MadloveR

MadloveR Administrator

493
    332
    63
    İmei riski olmaz stock romlarda. stock romlardan birini kurun cwm den sonra Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. flaşlayın yine cwmden telefon orijinal olur. kimse anlamaz.

10. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Teşekkür ederim Ali Hocam cevabınız için.Peki telefon hafızasındaki verileri nasıl bir yere aktarabilirim?

11. MadloveR

MadloveR Administrator

493
    332
    63
    Hafıza kartınız varsa herhangi bir dosya yöneticisi ile dahili hafızadan sd karta taşıyın, yoksa filezilla,airdroid gibi programlarla kablosuz olarak pcye aktarabilirsiniz.

12. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    teşekkür ederim cevabınız için

13. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Başka kablo ile denedim soket bozulma yoluna girmiş

14. Ferdi9050

Ferdi9050 Aktif Üye
    Aktif Üye

177
    42
    28
    Geçmiş olsun. Kaçınılmaz son zaten :yorgun:

15. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    teşekkür ederim,iyi bakarsan bir şey olmaz diyenlerdimde artık anlıyorum kaçınılmaz son :(

16. Ferdi9050

Ferdi9050 Aktif Üye
    Aktif Üye

177
    42
    28
    Bugune kadar 6 farklı discovery kullandım. Çoguda sıfır, sadece 1 tanesini sorunsuz kullandım. Geriye kalan hatta daha yeni aldıgım sıfırda bile sorun var. Dokunmatik sapıtma, stok romda olsa veya custom romda hangi fixi kurarsan kur sonuç aynı.. Rahatsız edecek kadar çok olmasada var yani sorun

17. k1nqless

k1nqless Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

39
    5
    0
    Klasik discovery soket sorunu  :dry: Ben bimeksten aldım telefonu benim cihazda hiç bir sorun çıkmadı. Dediklerine göre discoverinin üretiminde 1 partisi soket arızalıymış. Hatayı anladıktan sonra diğer partilerde bunu çözmüşler. Ben çözülen partiden aldım sanırım  :cool: Cihazı verin garantiye para isterlerse hiç bir şekilde para vermeyin. Bir arkadaşım aynı sıkıntıyı ücretsiz yaptırmıştı :rool:

18. sessizkatil

sessizkatil Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

11
    1
    0
    Aynı sorundan muzdaripdim kablo değiştim düzeldi 0 kablo dene

19. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Yiğit bende geçen sene ocak veya şubat gibi almıştım cihazı ilk parti değildi bilemiyorum sorunlu veya sorunsuz.Emre pc mi algılamıyordu sizinkinide? Yoksa yanlış teşhis mi koydum acaba :(

20. SpeedlinE™

SpeedlinE™ Yönetici
    Site Yetkilisi Yönetici

715
    129
    43
    Bedava yapılma gibi bir ihtimal varmı?

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş