Sorunlu cwm

ResNR

Kayıtlı Üye
#1
Yakın zamanda evde çin malı bir tablet buldum. hem meraktan hem de boşta durmasından dolayı alıp uğraşayım dedim. zorlu bir akşamdan sonra rootladım (zhuodashi saolsun) . Bu gün de cwm yüklemek istedim. tablet çin malı. Allwinner a13 kullanıyor.  dolayısıyla marka adından cwm bulamazdım. xda da bir konuya denk geldim. terminalden bir kaç komutla hangi cwm i indirmemiz gerektiğini buluyoduk. ben de buldum. partition 10 olarak çıktı. eyvallah dedim indirip yükledim. 

keşke tableti elime almasaydım. Tablet cwm bootloop a düştü reboot attıkça recovery mod açılıyor.yanlış cwm i yüklemedim sadece uymadı. 
cwm üzerinde bir tek reboot ve sideload çalışıyor. ve altta birşey yüklediğimizde yazılar geçen o bölümde yazan sinirbozucu bir de yazı var :

E: Cant Mount /cache/recovery/command
E: Cant Mount /cache/recovery/log
E: Cant open /cache/recovery/log
E: Cant Mount /cache/recovery/last_log
E: Cant open /cache/recovery/last_log

şimdi asıl sorun. tablet için başka bir cwm bulunmuyor(en azından ben bulamadım), rom olayına zaten girmiyorum google da aradığıma pişman oldum, yüklediğim cwm de dediğim gibi adam akıllı çalışmıyor. İnternette bulunan konular çözüm olmadı. Ne yapmalıyım? Fikirlerinize sonuna kadar açığım. (Sadece adb ile müdahale edebiliyorum. )
 

SmiLeToLiFe

Administrator
#4
1. LiveSuitPack indir

2. cihazın stock romunu indir 

3. LiveSuitPack programından cihazın stock romuna ait system.img yi tanıt

4. cihazı tamamen kapat 

5. cihaz kapalı iken usb kablosu ile pc ye bağla , program kendi kendine başlayacak

6. normal yükseltme mi istiyorsun format mı atmak istiyorsun diye soracak ( yes i seçersen format atar, no yu seçersen normal yükseltme yapar)

7. eğer format atmıyorsa cihazın driver ları pc de kurulu değildir. cihazında home tuşu varsa 5 sn basılı tutarak bağla usb kablosu ile pc ye büyük ihtimalle yükleyecektir driver ;)
 
Üst