!! TURKCELL T70 KALICI ROOT REHBERİ !!

'Turkcell' forumunda akincelik tarafından 4 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

 1. akincelik

  akincelik Aktif Üye
  Aktif Üye Kayıtlı Üye

  Uzun zamandır beklediğiniz, T70 için kalıcı root rehberini paylaşıyorum. İşlemlerden önce bütün önemli dosyalarınızı yedekleyiniz!


  Root Aşamaları:


  1) Telefonu recovery modunda başlatın. (Güç tuşu+Ses Açma, telefon kapalı iken ikisine aynı anda basılıp android yazısı ekrana belirdiği vakit bırakılacak) ve root açığı bulunan B07 yazılımını buradan indirin (Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.)

  2) İndirdiğiniz dosyanın içindeki dosyayı telefon hafızası veya hafıza kartına atın ve stock recovery üzerinden attığınız dosyayı bulup telefona yükleyin (apply updat(e) diye başlayan bir seçenek olması gerek, seçeneğin sonunda ADB değil storage yazacak) Yükleme işlemi bittikten sonra telefonu yeniden başlatın.

  3) Hızlı bir şekilde kurulumu tamamladıktan sonra buradaki programı indirip telefonunuza yükleyin. (Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.)

  4) Program ilk açıldığında bir süre bekletecek daha sonra gelecek olan "Try it root" butonuna dokunun. Root işlemi başlayacak. Hızlı olmazsanız root işlemi başarısız olabiliyor ve telefon kendisini yeniden başlatıyor. Bu durumda telefona root işlemini sürekli tekrarlayın, eğer yine de başarısız oluyorsa B07 romunu recoveryden tekrar kurup aynı işlemleri tekrarlayın seri olarak. Root successfully yazısını gördüğünüz vakit hemen "Rashr" isimli programı yükleyin. Rashr programına root izni verip açtıktan sonra bu recovery dosyasını (Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.) indirip "Depolamadan seç" başlığı altında RECOVERY yazan seçeneğe girerek flaşlayın. (NOT: Kernel seçeneğini seçmediğinize dikkat edin yanlış yere flaşlanmış olur, dalgınlıkla yapılabiliyor, tuğlaya çevirirsiniz cihazı) Flaşlandıktan sonra yeniden başlatılması için çıkacak olan uyarıyı onaylayın.

  5) Recovery açıldıktan sonra root işlemi için bir dosyaya ihtiyaç olacak.(Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.) Bunu indirin.

  6) Daha sonra indirdiğiniz zipi recovery üzerinden kurun (Install Zip). Ve "Reboot Now" seçeneği ile yeniden başlatın. Rootlu bir şekilde telefon açılacaktır.

  NOT: Kingroot'u kaldırmak için telefonunuz açık iken kingroot uygulamasını başlatarak sağ üstteki elbise görünümlü butona dokunun ve settings'e girin. Gelen menüde en alt tarafta Uninstall Kingroot yazısına dokunun. Daha sonra kingroot'u yedek almak isteyip istemediğinizi soracak, gelen uyarıda tikin işaretini kaldırarak devam edin. Telefonunuz otomatik olarak bir kez yeniden başladıktan sonra sadece Magisk çalışacak ve Kingroot temizlenmiş olacaktır.

  Rootlu telefonunuzu güle güle kullanın :emoji_slight_smile: İlerleyen zamanlarda B07 romundan B10'a geçmeyi kolaylaştıracak küçük bir OTA zipi yayınlayacağım onu da paylaşırım.
   
 2. LelouchViBritannia

  Aktif Üye

  409
  209
  43
  Cihaz:
  GM 5 Plus
  ROM:
  Resurrection Remix 5.8.0 #GETRESURRECTED
  ellerine sağlık
   
  akincelik bunu beğendi.
 3. Dr.Techno™

  Dr.Techno™ Yönetici
  Site Yetkilisi Yönetici

  1.730
  1.486
  113
  Cihaz:
  ZTE Axon 7/Cool 1
  ROM:
  MiFavor 4.2/Jui 7.1
  Eline sağlık abi :emoji_slight_smile:
   
  akincelik bunu beğendi.
 4. Kronos

  Site Yetkilisi Yönetici

  Elinize sağlık. Güzel anlatım. +1
   
  akincelik bunu beğendi.
 5. Salih2017

  Salih2017 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  1
  0
  1
  Cihaz:
  S5
  ROM:
  Jellybean
 6. omergormez

  omergormez Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  4
  0
  1
  Cihaz:
  T70
  #6 omergormez, 29 Ekim 2017
  Son düzenleme: 30 Ekim 2017
  hocam eyvallah çok yararlı bir anlatım olmuş
   
 7. Zng55

  Zng55 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  1
  0
  1
  Cihaz:
  Turkcell T70
  Yapamadım videosu varmı acaba
   
 8. zafersygl

  zafersygl Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  1
  0
  1
  Cihaz:
  NaletPhone T70
  ROM:
  NaletPhone Stock Rom
  #8 zafersygl, 3 Aralık 2018
  Son düzenleme: 3 Aralık 2018
  Abi ben imajı flaşladım rootuda yapamadım şimdi eski recovery ekranına nasıl dönecem yardımcı olur musun çok moralim bozuldu ?
   
 9. radyoaktif

  radyoaktif Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye


  Dostum 5. adımdaki "Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir." bu link saçma sapan bir yere yönlendiriyor, yenilersen sevinirim yada en azından adını belirtseydin zaman kaybetmeden başka bir yerden de indirebilirdik.
   
 10. xproblemlee

  xproblemlee Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  1
  0
  1
  Cihaz:
  Turkcell T70
  --- Mesajlar Birleştirildi, 12 Ocak 2019 20:11, Önceki Mesaj Tarihi: 12 Ocak 2019 20:10 ---
  Latest magisk linki buyurun beyler Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş