Tuş Işıkları Kapatma

Mustafa_Barış

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#1
Merhabalar ben [5.1.1]ASuS-Zen-GO Custom Rom bu romu kullanıyorum fakat tuş ışıklarını kapatamıyorum. Önceden stock rom kullanıyordum emulatöre kod yapıştırıyordum yeniden başlatana kadar tuşlar kapalı kalıyordu. Fakat şimdi denediğimde ekran komple kapanıyor ekran ışığı hiç kalmıyor. Tableti yeniden başlatınca düzeliyor. İnternette araştırdım biraz rotdim uygulamasını öneriyorlar fakat tabletim rootlu olmasına ve uygulamaya root izni vermeme rağmen uygulama tuş ışıklarını kapatmıyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Bu arada donanımsal bir çözüm önermeyin :D
[doublepost=1521390389,1521055218][/doublepost]Yardımcı olabilecek bi üstat yok mudur? :)
 

Mustafa_Barış

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#4
Xposed /Gravity Box modülü ile yapabilirsiniz.
Modülü yükledim fakat ayarlarda tuş ışığı kapatma diye bir yer bulamadım malesef, yardımcı olursanız çok sevinirim.
Romun konusuna yazın Geliştirici arkadaş görünce yardımcı olur.
Öyle yaptım bakalım cevap gelecek mi çok teşekkürler bu arada.
[doublepost=1521743576,1521482378][/doublepost]2 gündür bekliyorum fakat ne romun paylaşıldığı yerden cevap geldi ne de buradan yardımcı olan çıkmadı. Geceleri kitap okuyamıyorum bu yüzden yardımcı olursanız çok sevinirim. :)
 

Kronos

Yönetme Gücünü Elinde Bulunduran Kişi
Yönetici
#5
Merhaba. Bu sorununun -ki bence bu bir sorun değil- yazılımsal çözümü kalıcı olmuyor. Donanımsal çözümleri denemeniz gerekir. :)
 

Mustafa_Barış

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#6
Merhaba. Bu sorununun -ki bence bu bir sorun değil- yazılımsal çözümü kalıcı olmuyor. Donanımsal çözümleri denemeniz gerekir. :emoji_slight_smile:
Hocam cevap verdiğiniz için teşekkürler. Geceleyin kitap okuduğum zaman ister istemez gözlerimi yoruyor. Rom değiştirmeden önce emülatörle internetten bulduğum bir kod aracılığıyla kapatıyordum. Şimdi aynı yöntemi denediğimde ekranın da ışığı komple gidiyor. Donanımdan anlamıyorum. Kolay bir işlemse, videolu veyahut resimli anlatım varsa deneyebilirim.
 
Üst