[Uzmanlık Sorusu]Sistem Apkları ve Temalar

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda analizturizm tarafından 30 Mart 2015 tarihinde açılan konu

 1. analizturizm

  analizturizm Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  Stock rom için soruyorum. Sistem uygulamalarında yer alan png dosyalarının hangilerinin tema tarafından değiştirileceğini belirleyen nedir?

  Mesela Mms.apk stok romda bildiğiniz gibi yeşil renkte üstteki barlar. onları mavi yapmaya çalıştığınızda, bir kısmı temadan bir kısmı apk'nın kendisinden değişiyor. mesajlara ilk girdiğinizde üstte görünen yeşil bar kısmını kesinlikle tema ile değiştiremiyorsunuz. ama mesajın içine girdiğinizdeki üstteki kısmı temayla değişiyor. yani mesajlaşma uygulamasındaki yeşil renkleri mavi yapmak için hem apkyı editlemek hem de temayı editlemek gerekiyor.

  İşte bunu belirleyen nedir? Sadece temayla yada sadece apk editleme ile neden olmuyor? Şu an tüm yeşil kısımlar mavi yaptım ama hem apk hem tema editleyerek. Bilene bulana çikolatalı gofret :emoji_slight_smile:
   
 2. SmiLeToLiFe

  SmiLeToLiFe Administrator
  Site Yetkilisi Administrator

  1.435
  1.285
  113
  Cihaz:
  Redmi Note 4 4/64
  ROM:
  Miui Global 9.5 | Stable 9.5.4.0 (NCFMIFA)
  Forumu biraz araştırmanız gerekiyor. Forum şu anda tam bir android kaynağı diyebiliriz. İstediğiniz şeyi ben aylar öncesinde anlattım

  Mms.apk editlemek:  http://forum.turkdevs.com/konu-ayrintili-anlatim-mms-apk-nasil-temalanir.html?highlight=ayr%C4%B1nt%C4%B1l%C4%B1

  Tema portlamak : http://forum.turkdevs.com/konu-cm11-temalari-nasil-portlanir.html?highlight=cm11+temalar%C4%B1

  her iki anlatımda baştan sona bana aittir. 
   
 3. analizturizm

  analizturizm Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  @SmiLeToLiFe iki konuyu da bir çok defa okudum emeğinize sağlık ancak mms.apk editleyerek stok romdaki yeşil üst kısım kesinlikle değiştirilemiyor(mesaj uygulamasına ilk girdiğiniz zaman görünen kısım-mesajın içine girdiğinizdeki kısım mms.apk editlenerek değişiyor. )hatta bunu başka bir konuda da sormuştum. png yada color değişecek demiştiniz. mms.apk daki tüm yeşil renk pngleri mavi yaptım ama değişmedi. temadaki pngleri değiştirdiğim zaman oluyor ilginç şekilde. 9.pngleri belki yanlış editliyorumdur. bi de farklı programla editleyim 9.pngleri.
   

Bu Sayfayı Paylaş