v5916 STOCK ROM [SP FLASHTOOL]

'Discovery II Mini Stock Romlar' forumunda Orochi™ tarafından 8 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.459
    3.804
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    MIUI 9.6 /Nubia ui 4/amigo Os
    Daha Önce Farklı Yollar ile Stock Roma dönebiliyordunuz Ancak Yapamayan Ve Sorun yaşayanlar oluyordu
    Bu Nedenle Discovery 2 Mini için Güncelleme Alabilen Sorunsuz Stock Rom hazırladım :emoji_slight_smile:
    Bu yazılımdan Sonra cihazınız İlk Aldığınız Haline dönecektir  Sorunsuz Güncelleme Yapabileceksiniz.

STOCK ROM KURULUMU VİDEOLU ANLATIM Teşekkürler @kilavya59
    http://forum.turkdevs.com/konu-stock-kitkat-rom-kurulumu-videolu-anlatim.html

Kurulum
    1. Sıkıntı olmaması için Dahili Sddeki resim müzik vb onemli dosyalarınızı pcnize yedekleyin SD kartınız ve sim kartınızı Çıkarın
    Cihazın Bataryasınıda Çıkarıp Cihazı Kenara koyun
    Aşağıdaki Linkten Discovery2_MINI_0201_T5916_OROCHI@TURKDEVS.rar dosyasını indirip masa üstüne çıkarın

Discovery2_MINI_0201_T5916_OROCHI@TURKDEVS LINK 685.00 MB

[hide]
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    [/hide]

Dışarı Çıkan Klasörün içinden Driver Klasörüne girin
    bu klasörde AdbDriverInstaller.exe dosyasını çalıştırın driver kurulumu yapın

Driver Kurulumunda Sonra Cihazı pc tanıtmak için Cihazımızı Bataryasız Şekilde Ses AZALTMA tuşuna basılı tutarak usb bağlıyoruz
    pc cihazı tanıdıktan sonra cihazı Usb den çekiyoruz

not: Pc cihazınızı Tanımıyorsa Driver klsaöründen All MTK Drivers klasöründeki sürücüleri deneyebilirsiniz.

Flashtool da 1012 vb hata sı alanlar  aşağıdaki flashtool sürümünü deneyin
    http://link.tl/Ar8i
    Teşekkürler : @"Sefa Mert Oyanık"

[font='Open Sans', sans-serif]Cihaz tanıtımı Tamamlandıktan sonra Flash tool klasörüne giriyoruz [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]Flash_tool.exe dosyaına tıklayıp Programı açıyoruz [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]Scatter_loading butonuna basıp masa üstündeki Discovery2_MINI_0201_T5916\Firmware dizinindeki [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]MT6582_Android_scatter.txt dosyasını seçiyoruz [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]Resim 3[/font]
    [font='Open Sans', sans-serif][​IMG][/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]Scatterimizi Seçtikten sonra program bu şekilde gözükecektir [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]Resim 4[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]hiç bir oynama Yapmadan Firmware Upgrade Butonuna Basıp Cihazımızı Bataryasız Şekilde SES AZALTMA Tuşuna Basılı Tutarak USB bağlıyoruz  [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]Pc cihazı tandıktan sonra Elimizi Ses AZALTMA tuşundan Çekip Yazılım yüklenen kadar cihaza dokunmuyoruz [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]işlem 7-10 dk arasında tamamlanıcaktır Flashtool Ekranında Yeşil Halka Uyarısı gorunce İşlem Tamamlanmıştır[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Hayırlı Olsun 
    Resimler Temsilidir.[/font]

gurbuz_iletisim ve AloneDark bunu beğendi.
  2. aslanetta

aslanetta Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

http://forum.turkdevs.com/konu-discovery-2-mini-stock-roma-geri-donus.html ben bunu kullanıyorum.şu an telefonum rootlu mu?

3. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.459
    3.804
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    Oda rootsuz bu konudaki yazilimla ayni 
    Bu konudaki yazılım SP flashtool versiyonu. Önceki konudaki cwm  islemlerini yapamayanlar için bunu hazırladım :emoji_slight_smile:

4. aslanetta

aslanetta Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bu daha kullanışlı. Gm 2mini için lp 5.1.1 portlayacakmışsın.tez zamanda bitirirsin inş!!

5. Tarik294

Tarik294 Aktif Üye
    Aktif Üye

Kod:
    LP aosp bekliyorum bende elinize sağlık

6. cenkkarakol72

cenkkarakol72 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Abii ben de suan gunceleme geldi ama gunceleyince 245 Mb boyutundaki verisi iniyor ama indiktrn sonra guncele tikladigimda tel brick oluyor sadece general mobil logusunda kaliyor bi cozum solermisinz ?

7. emin_org

emin_org Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

teşekkürler üstad.başarılı çalışma

8. Eline sağlık mesut hocam, miniciler bayram etmiştir :emoji_slight_smile:

9. cenkkarakol72

Kayıtlı Üye

Abi ben romu yukledim sistem guncelemesi yapamiyorum.sistem guncelemesi indikten sonra guncele tikliyorum te kapaniyor ve brick oluyor.general mobil discovrry2mini logosunda takili kaliyor.lutfen bi cozum bulun
    [hr]
    Arkadaslar siz sistem guncelemesi yapabiliyormusuniz ben gunceleken tel kapanip acilmiyor

10. EmreSabahat

EmreSabahat Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Abi dediğin her şeyi yaptım firmware>upgrade tuşuna tıkladım telefonu bataryasız usb'ye taktım %0 kalıyor. Nasıl yapıcam ?

11. cenkkarakol72

Kayıtlı Üye

Emre sabahat bataryayi cikar wwirmwre -ubdateye bas ve telefondan ses kisma tusunabasili tut oyle usb tak bir kac saniye bkle okumaya baslicktit.

12. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.459
    3.804
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    @cenkkarakol72
    Romu 2 kez yükleyip test ettim güncellemeyi Sorunsuz indiriyor ve indirilen Güncellemeyi Sorunsuz Yükleyebiliyor
    güncelleme yapmadan önce şarjın en az %35 olmasına dikkat et.

[​IMG][​IMG][​IMG]

13. cenkkarakol72

Kayıtlı Üye

Abi gunxelemeyi sorunsuz indiriyo ama indikten sonra gundele yaptigimda tel kapaniyo acildiginda gmd 2mini logosunda kaliyo recovert yaptigimda ise hic islem gormuyo
    [hr]
    Sarj %85 iken denedim.2kez indiripgunceledim ikisindede tel acilmadi

14. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.459
    3.804
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    sorun var dedin diye 2 kere romu yükleyip 2 kez güncellemeyi indirdim sorunsuz şekilde güncelledi ::emoji_slight_smile:
    güncelle dedikten sonra tel otomatik kapanıp recovery geçip güncelleyip kendini açar işlem sırasında cihaza dokunmazsan sorunsuz açılması lazım 
    yükleme işlemini verdiğim flashtool ve konuda yazdığı şekilde firmware upgrade ile yapıyorsan sorun almaman gerekir.

15. Tarik294

Tarik294 Aktif Üye
    Aktif Üye

Doğru söylüyor sunuz fakat brick oluyor ;)

16. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.459
    3.804
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    O zaman bendeki cihaz farklı ayni romu  ben yükleyip guncelliyorum sorun vermiyor :emoji_slight_smile:

17. cenkkarakol72

Kayıtlı Üye

Abi okuldan eve gidince gene deneyecm ..bu sefer daha diikatli adim adim yapacm.issala sorun yasamamm.Vala romu cok begendim tam aradigim rom bi tek sıkıntisi guncelerken brick oluyoo.By orichi sen kendi telinin resmink onlu arkali veya model numarasini atsana kendikilerimizle karsilastiralim belki sorunun olmasi cihazlarin ayni olmamasidir.
    [hr]
    Bizimkisi rocovry de kaliyor recoveri de yapilan islemler de gorev gormuyoo.
    [hr]
    Gercegi ben bu romu daha once paylastigin rocovery ile yukleme ile yapmistim.once baska rom yukleyip sorunra bunu yuklemistim.simdi eve gitigim de adim adim flas tool ile atacm

18. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.459
    3.804
    122
    Cihaz:
    Nx569j,Kenzo,Touch
    ROM:
    Recovery de sen bi işlem yapmazsi
    Güncelleme dedikten sonra kendisi yuklemeyinyapar cihazı yeniden başlatır 
    Sen tekrar deneyip sonucu yaz bakalım .

19. ersin.59

ersin.59 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bende de cwm ile yüklenen orijinal yazılımda güncelleme yapmadı fakat 2 3 saat sonra denediğimde sorunsuz yükledi.yüklendikten sonra biraz zaman geçsin sonra yeniden dene

20. cenkkarakol72

Kayıtlı Üye

Arkadaslar tamamdir on nunara olmus az once gunceledim brick falan olmadi ve yeni surume gecildi...Galiba onceden brick olmasinin sebebi bundan onceki paylasilan romdu.
    Tesekurler arkadaslar tesekurler BY ORİCHİ.... Bu romu herkeze tawsiye ediyorumm.

Turkce dil destegi %100degil ama %97 diyebiliriz.sadece bir kac yerinde turkce yok oda sorun olmaz.

BİDE YENİ TEME YADA MENU GECİS EFEKLERİ GELSE 10NUMARA OLUR..

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş