wileyfox mobil veri sorunu

'Android One 4G Sorun & Yardım Bölümü' forumunda metehank9328 tarafından 8 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. metehank9328

metehank9328 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

arkadaşlar wileyfox rom da mobil veri sorunu var,nasıl çüözümü var yardımcı olur musunuz?wipe data cahe ve apn leri yaptım

2. UtkuAblakTR

UtkuAblakTR Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

@"metehank9328"  Konuya Yazın + Gelen Güncellemeyi Kurun Bende Sorunsuz ?

3. metehank9328

metehank9328 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

stock roma geçiş yapma şansımız var mı ?

4. caneray

caneray Guest

Stock 6.0.1 http://forum.turkdevs.com/konu-6-0-1-general-mobile-4g-tek-dual-sim-mmb29k-stock-rom.html bu konudan geçebilirsiniz.

5. metehank9328

metehank9328 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

ya aklım şeye takıldı,lolipopdan geçebilirsiniz diyor ya

6. caneray

caneray Guest

Hayır direkt tüm romlardan geçebilirsiniz.
    Edit : işlemler öncesi yedeğinizi almayı unutmayın.

7. metehank9328

metehank9328 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

illa stock şart yani...

8. caneray

caneray Guest

Başka custom romları deneyebilirsin, cyanogenmod 12.1 var. nigthly her gece güncelleme alıyor.

9. metehank9328

metehank9328 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

seninki de mi wileyfox aynı sorun yok mu en son gelen 36 mb lik güncellemeyi kurmadım acaba ondan mı ?
    [hr]
    ya mob,l veri neden açılmaz anlamam ki deli oldum :what: :what: :what:

10. caneray

caneray Guest

Wileyfoxta dediğim gibi cyanogenmod yükle zatwn wileyfoxta cm tabanında fark hissetmezsin.

11. Rygebin

Rygebin Guest

Kapa aç telefonu simi cikart tak geliyor.

12. serkonnen

serkonnen Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Bende de aynı sorun vardı APN ayarlarından vlive yerine interneti seçince düzeldi.

Ayarlar>sim kartlar>sim1 ayarları>erişim noktası ayarları>Vodafone TR(internet)

13. ahmetgs16

ahmetgs16 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşım aynı sorun bende de oldu wileyfox v2 de bir türlü mobil veriyi açamadım,daha sonra fabrika ayarlarına sıfırladım telefonu düzeldi.

14. metehank9328

metehank9328 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Sorun çözüldü teşekkür ediyorum..

15. vuralscn

vuralscn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

39
    10
    0
    s.a hocam keşke nasıl çözdüğünüzüde yazsaydınız :emoji_grinning:

16. solo1990

solo1990 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Apn ayarları genel de seçili olmuyor vflive veya internet büyük ihtimal sorun bu telefon da sorunsuz arama yapıp mesaj alıyorsanız geçiş yapmanıza gerek yok ben de ilk yüklediğim de apn seçili değildi ayarlardan vflive aktif ettim sorun düzeldi

17. ozgunon

ozgunon Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Arkadaşlar bu romu kullanırken başta bu sorunu yaşamıştım, sim kart ayarlarında şebeke olarak 4g seçiliydi, 3g'ye çevirdiğimde bağlanmıştı.

İki gün önce 4.5g için sim kart değişimi yaptım ve cihaz yine mobil internete bağlanamadı. Bu kez ne şebeke ne APN ayarları sorunumu çözmedi. Benim sorunumu çözen fabrika ayarlarına dönmek oldu. Eğer sorun yaşayan olursa şebekeyi ve ayarları deneyin çözmezse formatlayın benim gibi. Başka rom flashlamakla uğraşmayın.

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş