Xperia Cihazlar için Lollipop Root&Recovery

'Sony™ Genel' forumunda Captain tarafından 21 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Captain

Captain Aktif Üye
    Aktif Üye

Merhaba arkadaşlar bugün size Xperia cihazlarda Lollipop güncellemesinden sonra Kitkata dönmeden nasıl root edip recovery yükleyeceğimizi göstereceğim. İşlemler yapılırken Usb hata ayıklaması açık olmalı. (Geliştirici seçeneklerinde)

Bootloader kilidini açmanıza gerek yok.

İlk olarak bu linkten Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. uygulamamızı indirip kuruyoruz

Mavi çince yazıya basıp bekliyoruz.  Bittikten sonra Kinguser menüye gelecek gelmezse işlem başarısız olmuştur. (Daha sonra supersu ile değiştireceğiz )

Google playden Busybox uygulamamızı indiriyoruz root izni ister izni verin. Install diyoruz ve busybox kurulumumuzu da yapmış oluyoruz ( recovery kurulumu için  gerekli )

Açılan bildirimde not succesful diyebilir derse tekrar deneyin
    Ve sırada Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. indirip kuruyoruz
    Root iznini verin ve Install recoverye basın. Yükledikten sonra sizi recoverye atacaktır.
    Recoverye girdikten sonra Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir. dosyasını install kısmından seçip kuruyoruz bunun sayesinde kinguser uygulamasından kurtulmuş ve Supersu sahibi olmuş olacağız
    Root ve recovery kurulumumuz tamam
    Bütün Lollipop kullanan Xperia cihazlar için geçerlidir

2. Dr.Razor™

Dr.Razor™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

995
    1.344
    93
    Cihaz:
    Nokia 6020
    Hocam faydali eline koluna saglik

3. jessepinkman

jessepinkman Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hocam bu 5.1.1 ile uyumlu degil 5.0.2 ile uyumlu not duserseniz sevinirim :emoji_slight_smile:

4. fuqo3162fuqo

fuqo3162fuqo Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Hocam öncelikle teşekkür ederim ama birkaç sorum olucaktı

Ben yeniyim bu işlerde aceba önce telefonu rootlayıp sonra senin Bu,konuda paylastıklarınımı yapcaz yoksa normal rootlanmamış telefona bu dediklerini mi yapcaz

5. creals

creals Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

kingroot programının linki kırılmış düzeltirmisiniz.

6. Ertugrul1403

Ertugrul1403 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Ve androıd 6.0.1 denenmıstır basarılı

7. hakan_13

hakan_13 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

slm iyi akşamlar hocam ben sayenizde rotladim Bootloder kilidini açtım ama bir tek ne yaptıysam recovery yükleyemedim bir sürü yol denedim ama olmuyor telefonum sony Xperia z1 6903 Android sürümü 5.1.1 yardımcı olursanız çok sevinirim

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş