Android Ana Dizinindeki Dosyalar Silinirse Ne olur?

'Android Sorun & Yardım Bölümü' forumunda HyperBon tarafından 30 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.
  1. HyperBon

HyperBon Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

69
    11
    0
    Arkadaşlar biliyorsunuz Android'in ana dizininde ;
    /boot
    /cache
    /data
    /dev
    .
    .
    .

gibi klasörler var bu klasörleri silersek ne olur? Custom Recovery'den rom yüklediğimizde telefon açılır mı?
    Yani zip'li ROM'un içinde sadece system klasörü var. Romu custom recovery'den yükleyince sadece /system klasörü mü ana dizine yazılır?

Sadece merakımdan soruyorum.

2. DmXeR

DmXeR Aktif Üye
    Aktif Üye

Ne olur bilmiyorum ama kötü şeyler olur. :emoji_grinning:

3. Emirhan Soyyiğit

Emirhan Soyyiğit Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

Sp flash la geri geliyor (bizzat denedim :emoji_slight_smile:).CWMyle olmuyor.Yanlışıkla host dosyası yerinebütün dosyaları silince sürekli restart atmaya başladı.

4. Wes

Wes Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

2.378
    2.208
    113
    Cihaz:
    ZTE Axon 7
    status hatası verir büyük ihtimalle çünkü scriptten okuduklarını bulamayınca kurulumu durdurur.

5. berker

berker Aktif Üye
    Aktif Üye

Yeni ROM atarsın pcden

6. TalhaGrgn9

TalhaGrgn9 Aktif Üye
    Aktif Üye

439
    133
    43
    Cihaz:
    Sony Xperia XZ
    ROM:
    Stock Nougat
    onlar telefonun donaniminin yazilim dosyalari silinmiyor diye biliyorum eger siliniyorsa ve sizde silerseniz telefon çöp

7. Ferdi9050

Ferdi9050 Aktif Üye
    Aktif Üye

Eğer zip şeklindeki rom dosyasının içindeki dosyalardan bahsediyorsan, kurmaya çalıştıgında hata verecektir. Update script silinen dosyanın adresinde birşey bulamayınca napacak ? :dry:

Şöyle düşün, cwm komutlar eşliğinde sana sonuç üretir. Her veri yolunun adresi olacak ki sonuç alasın, bir işlemi dogru yere ve şekilde ilettikten sonra, sildiğin dosyaya denk geldiği an sistem napcağına karar veremez ve status hatası verir.

Aslında cwm nin verdiği hata çeşitleri hakkında ve nedenleri konusunda bir konu açabiliriz, abort,status vb.

Yükleniyor...