[ANLATIM] System`e Dosya Ekleme ve izin Ayarlama

'Android Anlatımlar' forumunda Orochi™ tarafından 27 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

1. Orochi™

Orochi™ Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

4.172
    3.374
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2

System yani cihazın ROM belleğine uygulama veya dosya ekledikten sonra bu dosya için permission ayarlamanın gerekir

Systemde mevcut olan bir uygulama yada lib vb dosyayi ekleyecekseniz
    Aşağıdaki adımları izleyin
    Sdkartimizdan dosyayı root explorer ile system klasorune kopyaliyoruz
    Daha sonra bu dosyanin üzerine bi kac saniye dokunuyoruz çıkan menüden permisson`a Tıklıyoruz
    Ve resimdeki gibi izinleri ayarlıyoruz
    Bu işlemden sonra dosyayı kesip ait olduğu dizine taşıyoruz örnek: system/app

İşlemi bu şekilde yapmamizin nedeni bazı dosyaların izin ayarlanmadan degistiginde cihazın bootlopa girmesidir (kendini resetleyip açılmaması)
    İşlemi anlattığım şekilde yaparsanız bootlop sorunu yasamazsiniz :emoji_slight_smile:
    Önemli Not : bin , xbin ve init.d klasöründeki haricinde tüm dosyalar rw-r-r izin kullanır

2. aamirkhan_02

aamirkhan_02 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

15
    0
    0
    :emoji_slight_smile: rootlu olması lazm mi kardeş cihazin

3. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.172
    3.374
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2
    Root gerekir   o_O

4. Burak Dalay

Burak Dalay Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

9
    1
    0
    Bi sorum vardi. Mesela bn bi rom kullaniyorum. Ama music playeri sevmedim onu silip yerine kendim elle indirdgimi sisteme nasil entegre edicegim

5. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

361
    28
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5
    Cvp: RE: [ANLATIM] System`e Dosya Ekleme ve izin Ayarlama

lucky patcher ile oluyo heralde lucky patcherden apkyı bulup sistem uygulaması olarak yükle dersen olur sanırım

6. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.172
    3.374
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2

Bu konudaki Anlatım yapmak istediğiniz işlemi anlatıyor 

Kitkat Kullanıyorsanız System/app içerine apk dosyasını ekleyip izinleri rw-r-r 
    eklenen apknın içinde lib dosyaları var ise armeabi-v7a klasöründeki libleri system/lib klasörüne ekleyip izinlerini rw-r-r olarak yapıcaksınız

Lollipop ve üzeri 32 bit bir cihaz kullanıyorsanız system/app klasörüne 
    apk ile aynı isimde klasör açın ve apkyı içine ekleyin eklenen apknın izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın
    eklenen apk nın içinde lib dosyaları bulunuyorsa  apknın olduğu klasöre lib/arm klasörü oluşturup apknın içindeki armeabi-v7a klasöründeki libleri lib/arm klasörüne ekleyip izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın 

lollipop ve üzeri 64 bit bir cihaz kullanıyorsanız system/app klasörüne 
    apk ile aynı isimde klasör açın ve apkyı içine ekleyin eklenen apknın izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın
    eklenen apk nın içinde lib dosyaları bulunuyorsa  apknın olduğu klasöre lib/arm64 klasörü oluşturup apknın içindeki armeabi-v8a klasöründeki libleri lib/arm64 klasörüne ekleyip izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın

7. BlackSlayer

BlackSlayer Aktif Üye
    Aktif Üye

361
    28
    28
    Cihaz:
    Gmd2 mini-Etab 5
    Daha ne desin adam üşenmeden yazmış :emoji_slight_smile:

8. umutcan323

umutcan323 Geliştirici Üye
    Geliştirici Üye

226
    61
    28
    Hocam mesela emuinin galerisini stocka gömcem nasıl yaparım?

9. Schastye

Schastye Yasaklı Üye
    Yasaklı Üye

18
    1
    0

emuigalerisinin başka bir romda çalışcağını sanmıyorum

10. umutcan323

Geliştirici Üye

226
    61
    28

Saol kardeşim

11. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.172
    3.374
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2

Mantık yine aynı Uygulamayı systeme Ekleyip izinlerini rw-r-r olarak değiştireceksin 
    yanlız her uygulama çalışmayabilir OS bir romun uygulaması olunca bu olasılık baya bir yüksektir 
    bu tarz uygulamaları denemeden once romun imza kontrolunu kapatman gerekir 
    ayrıca bazı uygulamalar fc veriyorsa bunu çözmek için Selinux Modunu Permissive yapman gerekebilir .

12. umutcan323

Geliştirici Üye

226
    61
    28

Hocam bunları anlatan bir konu açarmısınız. Os romdan uygulama gömmeyle ilgili

13. Orochi™

Orochi™ Administrator

4.172
    3.374
    122
    Cihaz:
    RN3 PRO & UMI TOUCH
    ROM:
    Amigo Os v3.2

imza kontrolu anlatımı forumda mevcut  

uygulamaları eklemek için ise anlatım aşağıda :emoji_slight_smile:

[font='Open Sans', sans-serif]Bu konudaki Anlatım yapmak istediğiniz işlemi anlatıyor [/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Kitkat Kullanıyorsanız System/app içerine apk dosyasını ekleyip izinleri rw-r-r yapın [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]eklenen apknın içinde lib dosyaları var ise armeabi-v7a klasöründeki libleri system/lib klasörüne ekleyip eklediğiniz tüm lib dosyaları için
    izinlerini rw-r-r olarak yapıcaksınız[/font]

[font='Open Sans', sans-serif]Lollipop ve üzeri 32 bit bir cihaz kullanıyorsanız system/app klasörüne [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]apk ile aynı isimde klasör açın ve apkyı içine ekleyin eklenen apknın izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın[/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]eklenen apk nın içinde lib dosyaları bulunuyorsa  apknın olduğu klasöre lib/arm klasörü oluşturup apknın içindeki armeabi-v7a klasöründeki libleri lib/arm klasörüne ekleyip izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın [/font]

[font='Open Sans', sans-serif]lollipop ve üzeri 64 bit bir cihaz kullanıyorsanız system/app klasörüne [/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]apk ile aynı isimde klasör açın ve apkyı içine ekleyin eklenen apknın izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın[/font]
    [font='Open Sans', sans-serif]eklenen apk nın içinde lib dosyaları bulunuyorsa  apknın olduğu klasöre lib/arm64 klasörü oluşturup apknın içindeki armeabi-v8a klasöründeki libleri lib/arm64 klasörüne ekleyip izinlerini rw-r-r olarak ayarlayın[/font]

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş