[ARM64][PORT][8.0] JourneyUI for GM 5 Plus

Asderdd

Administrator
#1Dikkat!

Bu yazılımın başka platformlarda yayınlanması kesinlikle yasaktır. Başka platformda paylaşmak isteyenler "Download" linki olarak bu konunun linkini verdiği taktirde paylaşabilir.

Yapacağınız işlemlerde bütün sorumluluk size aittir. Oluşabilecek sorunlardan şahsım ve "TurkDevs.com" sorumlu tutulamaz.


Merhaba arkadaşlar, uzun bir aradan sonra ilk kez GM 5 Plus için bir ROM paylaşımı yapıyorum.
64bit tabanlı ROM projelerimiz geliştirilmekte olup paylaşmayı ilk istediğim ROM Coolpad firmasının kendi cihazları için geliştirdiği JourneyUI oldu.
Uzun bir çalışmanın neticesinde ortaya çok güzel bir ROM çıktı. Arayüz hızı ,stabilite ve pil performansı bakımından Stock ROMdan bile daha iyi olduğunu söylebilirim. ROMu yüklediğiniz ilk andan itibaren farkı siz de göreceksiniz.
Ve artık kusursuz bir 64bit ROMa sahip olduğumuz için Fortnite da dahil olmak üzere istediğiniz ARM64 uygulamayı cihazınıza yükleyebilirsiniz.
Çalışan Özellikler:
WI-FI
Bluetooth
Ses (Sound)
Kodlama/ Kod çözme (Encoding/ Decoding)
Kamera (Camera)
Şebeke (RIL)
GPS
Sensorler (Sensors)


Çalışmayan Özellikler:
Bilinen bir hatası bulunmamaktadır.
Bir hata ile karşılaşırsanız lütfen geribildirimde bulunun.

Değişiklik Listesi:
[2019.01.12]
- İlk sürüm yayımlandı.


Download:
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.


Kurulum:

Cihazınıza repartition işlemi yapmadıysanız;
Aşağıdaki konudaki anlatımı uygulayın.
[EDL]GM 5 Plus Repartition ModRepartition işleminden sonra;
TWRP recovery'yi açın.
İndirdiğiniz ROM dosyasını bilgisayarınızdan cihazınıza kopyalayın.
Yükle bölümünden ROM dosyasını bulup seçin, altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
Ardından cihazı yeniden başlatın.


Cihazınıza repartition işlemi yaptıysanız;
TWRP recovery'yi açın temizle bölümüne girin, altta bulunan butonu kaydırın.
Daha sonra Yükle bölümünden indirdiğiniz rom dosyasını bulup seçin, Altta bulunan butonu kaydırarak romu yükleyin.
Ardından cihazı yeniden başlatın.
NOT:
Eğer arayüz, metinler, ikonlar gözünüze çok büyük görünüyorsa aşağıdaki yamayı yükleyebilirsiniz. Bu yama ile varsayılan dpi değeri stock ROM ile aynı değer olan 420dpi olarak ayarlanacaktır.
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.Telegram Kanalları:
Sitemizdeki en güncel içeriklerden ve GM 5 Plus için yapılan son çalışmalardan ilk önce siz haberdar olmak istiyorsanız aşağıdaki Telegram kanallarımızı takip edebilirsiniz. GM 5 Plus için paylaşımlar iki kanaldan da yapılacaktır. İkisini de takip etmenizi tavsiye ediyoruz.

Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
Ekran Görüntüleri:
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Onermorkoc

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#11
Hocam romu sorunsuz indirdim açılıyor ancak flash atarken yarisina geliryor ve erorr 7 hatasi veriyor int arastirdigimda menta inf klasurdeki yazilarla alakali diyor napmam lazim yardimci olurmusun bu gece kurmak istiyorum ;)
 

Asderdd

Administrator
#13
Hocam romu sorunsuz indirdim açılıyor ancak flash atarken yarisina geliryor ve erorr 7 hatasi veriyor int arastirdigimda menta inf klasurdeki yazilarla alakali diyor napmam lazim yardimci olurmusun bu gece kurmak istiyorum ;)
Hocam forumdaki twrp ile kurulabilir mi? Yoksa yeni bir recovery ile mi kurulacak 64 bit olduğu için?
Konudaki yönergeleri takip edin, eksik bir kısım bırakmadım.
 

mwjam01

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#15
Merhabalar romu deneyen dostlar ilk izlenimlerini paylaşabilirler mi ? Şarj durumu nasıl ? Telefon boşta iken çok şarj yiyiyor mu ? Ekran süreleri ne durumda ? Ellerinize sağlık bu arada ekran görüntülerinden hareketle rom güzel görünüyor :)
 
#18
hocam siz ciddi misiniz bu dediğinizi ben cihazı ilk aldıgım gün de yaşadım geceden bıraktıgımda sabaha kadar %1 şarj gitmişti :emoji_grinning: sizinkisi bunu da geçti :emoji_grinning:
Aslında Kurduğun Uygulamalara Göre Değişiyor. ArkaPlanda Çalışırsa yer. Bende Kurulu Olanlar WhatsApp-İnstagram-Telegram-Spotify vs vs. Bu arada PUBG den Atmıyor :cool:
 

Benjullah

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
#20
Merhabalar romu deneyen dostlar ilk izlenimlerini paylaşabilirler mi ? Şarj durumu nasıl ? Telefon boşta iken çok şarj yiyiyor mu ? Ekran süreleri ne durumda ? Ellerinize sağlık bu arada ekran görüntülerinden hareketle rom güzel görünüyor :emoji_slight_smile:
rom şuana kadar kullandığım en hızlı gm5+ romu stock oreodan bile daha hızlı pil kullanımı da oldukça düşük çünkü çok sade ve stabil bir rom ekran süresi cok iyi ayrıca stock romdaki saçma sapan hatalardan hiçbiri yok
 
Üst