Ekran Kırpışması Sorunu

'Discovery Sorun & Yardım Bölümü' forumunda Kard32 tarafından 21 Aralık 2015 tarihinde açılan konu

1. Kard32

Kard32 Aktif Üye
    Aktif Üye

Telefonumda çok uzun bir süredir ekran kırpışması problemi var.Sanki ışık gidip geliyor gibi.İnternette çözümünü araştırdım.*#*#452789#*#*ı tuşlayın arama ekranından demişler.Miui v7stable kullanıyorum şuan tuşluyorum yazdığım kayboluyor.Telefon arama ekranında duruyor,hiçbi pencere açılmıyor.Ne yapabilirim :(

2. MadloveR

MadloveR Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

SP Flash ile son sürüm stock rom flashlayın daha sonra istediğiniz custom romu kurun, büyük ihtimalle sorun kalmayacak.

3. maraza

maraza Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

Ekran kırpışması V6000 öncesi bir sorundu. V6000 ile kesin olarak tarihe karıştı.
    Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.
    Linkten romu yükleyip deneyiniz. Eğer hala devam ediyorsa kırpışma muhtemelen donanımsal bir sorundur.

4. Kard32

Kard32 Aktif Üye
    Aktif Üye

Peki teşekkürler.Bende şuan 16gb jellybean degrade var.Onu kursam olurmu.Birde internette *#*#452789#*#*ı tuşlayın,ordadan HW katmanlarını devredışı bırakın denildiğini okudum.MTK engineering mode dan sanırım o kısım.ama ulaşamıyorum arama kısmından.O yolla nasıl yaparım.

5. MadloveR

MadloveR Administrator
    Site Yetkilisi Administrator

JB kursanızda olur. o verdiğiniz kod geliştirici seçeneklerine girmek için. Ayarlar/Geliştirici seçenekleri menüsünden HW katmanlarını devre dışı bırak kısmına ulaşabilirsiniz ama bir faydası olmaz.

6. Kard32

Kard32 Aktif Üye
    Aktif Üye

Anladım.Teşekkürler:emoji_slight_smile:

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş