[FASTBOOT][5 MAYIS] GM 5 Android 7.1.1 Stock Rom

boranoglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
@ozgur34 öncelikle şu konuya açıklık getirelim kardeşim, senin şikayet ettiğin romlar benim değil :) Bu konuyu ben açmadığım gibi ne siteyle ne yöneticileriyle en ufak ilişkim var. Telefonumu root edip kullandığım için her yeni güncelleme geldiğinde bu konu da paylaşılan güncel stok romu indirip kurarım ve şimdiye kadar en ufak sıkıntıyla karşılaşmadım. Peki sana neden her seferinde cevap yazıyorum, çünkü arkadaşlar ne güzel ihtiyacımız olan dosyaları paylaşıyorlar, ben de çorbada tuzum bulunsun mantığıyla, bildiğim bir konuda sorun yaşayan sana yardım etmek istedim. Ben bilgisayar yazılımcısı mıyım ? Hayır 27 yaşında ortama bir bilgisayar bilgisi olan bir avukatım. Ama sana yardımcı olamadığımı gördüğüm için artık cevap yazmayacağım, bu sondur :) Ancak konuyu okuyan ve telefonunu güncelleştirmek yahut herhangi bir yazılımsal sorundan kurtarmak için bu dosyalara ihtiyacı olan arkadaşlara sözüm şudur ki, dosyalar sağlamdır gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Umarım kimseyi kırmamışımdır, saygılar sevgiler.
 

mgk76

Kayıtlı Üye
Merhaba, şöyle bir sorun var; uygulama açılmıyor ve romu yükleyemiyorum. Romda bir sıkıntı yok çünkü başka bilgisayarda açılıyor. Benim bilgisayarımda da açılıyordu(windows 10). Ancak geçen gün format atmak zorunda kaldım ve o günden sonra rom yükleyemiyorum. dll hatası veriyor.(MSVCR120.dll bulunamadı) Dll dosyası eksik diyor ancak dosya var, yenisini de yükledim aynı hatayı veriyor. Çözümünü bilen var mı acaba?
 

ozgur34

Kayıtlı Üye
Bu romu kaç defa kurmusumdur bilmiyorum hemde 4g telefonuma hiç sikintisiz kurulum oldu birilerini yargilarken lütfen önce adımları doğru yapıyor muyuz diye düşünün
Sevgili arkadaşlarım
"ahmetkkcl" ve "boranoglu" hiçkimseye kasıtlı yaptığım birşey yok eminim sizlerde iyi niyetli arkadaşlarımızsınız. Ve site yönetiminin yapmış olduğu paylaşımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Ancak ben yaşadıklarımı anlattım birilerine zarar gelmesini istemediğimden. Gelelim asıl konuya
Evet siyah ekran sürekli hızlı bir şekilde gelip gidiyordu. Bu sorunu yaşayan diger arkadaşlarım gm4g stock room dosyanız varsa elinizde dosyasının içinde bulunan .bat uzantılı yükleme aracını gm5 stock room dosyasının içine atın yani exe dosyası iptaledin ve indirdiğiniz gm5 stock rom dosyasının içinde iki klasorden var iki klasöre dokunmadan içeriği az olanı kopyalayıp çok olan tarafa .bat dosyasıda dahil içine bırakın ardından .bat dosyasını çalıştırın hepsi bukadar indireceginiz "gm5 stock rom" dosyasında dosya eksiği vs. Bulunmuyor sağlamdır sadece exe sorunlu onunda çaresini söyledim. Tüm bu çileyi radyo için çektim ancak tırt frekans tarama kanal bulma olmuyor. Çözümü olan varsa yazsın saygılar
 
fmradyo calışmıyor yani öylemi arkadaşım
 
sevgili arkadaşlar bilenler için cok basit gelen fakat ben ve benim gibi telefonlarına ilk defa kuracak olanlar için adım adım anlatabilecek arkadaşların yardımını bekliyorum telefonum telefonum gm 4g şimdiden teşekkürler
 
teşekkürler...oem kilidi açık olarak rom yükledim herşey tmm çıkmak için tuşa basın dedi yani rom yüklendi ama general mobile yazısında kalıyor ne yapmak gerekir.acil cevap veren olursa sevinirim.
 

Nureddin

Kayıtlı Üye
Programa Tıklıyorum cmd komut sistemi geliyor birkac sey yaziyor okuyamadan gidiyor yardim edermisiniz telefon açılıyor acilinca hemen kapatiliyor yazisi geliyor şarj takinca telefon acilmiyor yardim edermisiniz lutfen.
 

akgulm

Kayıtlı Üye
merhaba ben bu stock romu kurdum ve sorunsuz güncelleme alıyordum taki twrp kurana kadar twrp kurmamın sebebi malum ses sorunu twrp ile dloby atmos kurdum ses mükemmel oldu. yalnız eylül güncellemesi geldi ve twrp ekranı açılıyor güncelleme yüklenmyor bu twrpyi nasıl kaldırırım dloby atmostan vaz geçemiyorum twrp kaldırmanın bi yolu yokmu lütfen yardım. yada dloby atmos kurmanın başka yolu yokmu. acele bi çözüm 6 saatten ber pc başındayım twrp kaldırmanın bi yolunu bulamadım dloby atmos slnmesn diye. acil yardım.
 

boranoglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
@akgulm kardeşim stock romda güncellemeleri almaya devam etmek için sisteme müdahale etmemen gerekiyor. Twrp yüklediğin an bunu bozmuş oluyorsun. Şu an twrp yerine stock recovery yüklemen durumu değiştirmiyor. Sonuç olarak baştan stock rom kurup, sırayla sistem güncellemesini yapıp, en son dolby atmos yüklemesini yapmalısın.
 

akgulm

Kayıtlı Üye
dolby atmos yüklemes twrp siz olmuyormu
 
dolby atmos yükledik diyelim misal oreo 8 güncellemesi geldi tekrar stock rom yüklücezmi bu böylemi devam edicekmi
 

boranoglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
@akgulm aynen kardeşim stock rom a bir şekilde dışardan müdahale ettiğin zaman, bu twrp yüklemek de olabilir dolby atmos yüklemekte olabilir, ota güncellemelerini yükleyemezsin :) Stock rom kullanırken her ay gelen güvenlik güncelleştirmelerini yükleyebilmek için sıfırdan kurulum yapardım ben. Bu arada gm 4g malesef oreo güncellemesi almayacak. Eğer onu bekliyorsan.
 
Üst