[FASTBOOT][5 MAYIS] GM 5 Android 7.1.1 Stock Rom

gurcanme

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese çok selamlar,
Ben GM 4G kullanıcısı olarak telefonumun radyo özelliğini aktif edebilmek için, verilen dosyalar ve yönlendirmeler sayesinde telefonuma GM 5 stock rom u başarılı olarak kurdum. Kurduktan hemen sonra peşpeşe Haziran Temmuz Ağustos ve Eylül güncellemelerini birbiri ardına başarılı olarak aldı. Telefonun radyo simgesi belirdi, kulaklığı taktım ancak bir türlü kanalları çekmiyor. Sürekli bir "faşşşşşşşşşşşşşşşş" diye ses var. Acaba Spirit2fm ile denesemmi diyerek, telefonu rootlayıp onu da kurdum. Sonuç gene aynı. Kullananlar bilirler bu uygulamada aynı gsm sinyal çekim gücünün gösterir gibi FM radyo sinyallerini gösteren kısımda -8 yazıyor. Yani hiç sinyal almıyor. Normalde bu değerin +10 civarlarında olması lazım. Sorun ne olabilir sizce. Bu romu kuran diğer GM 4G kullanıcısı arkadaşlarda da durum aynı mı? Şİmdiden ilgilenip cevap yazan tüm arkadaşlar çok çok teşekkürlerini arzediyorum.
 

boranoglu

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
@gurcan kardeşim 4g nin ülkeye gelen ilk partilerinde fm radyo mevcut bildiğim kadarıyla. Daha sonra gelen ürünlerde donanım olarak radyo olmadığı için yazılımla açamıyoruz. Büyük ihtimal senin telefonunda da donanım olarak radyo mevcut değil.
 

Hsynbag

Kayıtlı Üye
TELEFONUM GM 4G DUAL BU YAZILIMLARI ATIYORUM AMA HİÇBİR DEĞİŞİKLİK OLMUYOR.ACABA NEREDE YANLIŞ YAPIYORUM.MODELDE 5G GÖSTERMİYOR.YAZILIM YÜKLENDİ DİYOR.HERHANGİBİR HATADA VERMİYOR. OEM AÇIK
 

brkvrdr

Kayıtlı Üye
tam olarak anlamadım pc nasıl yüklecek
ilk olarak telefonun ayarlar kısmından telefon hakkında'ya 5 6 kere tıkla geliştirici seçenekleri gelecek daha sonra geliştirici seçeneklerinden OEM Kilit açma ve USB hata ayıklamasını etkinleştir.Daha sonra telefonu kapat.Ses kısma ve güç tuşuna birkaç saniye basılı tutup telefonu bootloder moduna alın.Sonra telefonu bilgisayara bağlayın bilgisayardan programı açın tek veya çift sim kart hangisiyse onu seçin yükleyin.
 

F4R3L

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
arkadaşlar bilinmeyen aygıt hatası alıyorum cihaz soft brick. nedendir ? 3. denediğim soket bu. ek olarak kameralar çalışmıyor cihazın ?
 
Üst