General Mobile E-Tab 5 - Cihaz tepkisiz (YARDIM)

TheFarlanders

Kayıtlı Üye
Öncelikle cihazın durumunu ve denediklerimi yazacağım.
(Cihaz kapalı, tepkisiz, PC'ye bağlayıp veri aktarımı olmuyor ve Win8.1 için MTK USB Driver bulamadım)
1. Power tuşu, power+volume up kombinasyonu, power+volume down kombinasyonu veya power+volume up+volume down kombinasyonları 15-20 saniye basılı tuttuğum halde tepkiye sebep olmadı.
2. 3 saat kadar şarjda bekledikten sonra ilk noktayı her şekliyle tekrar denedim ve tepki hala vermedi. Şarj oluyor mu bilmiyorum ama oluyorsa da ekranında bir ışık veya farkedilir bir tepki yok cihazda.
3. Haliyle ilk aklıma gelen şey Stock ROM flashlamak oldu, şu [4.4.2][FLASH TOOL] ETAB 5 Stock Rom (ETAB5-01.03.09S.I) konudaki orjinal gönderideki linkten indirdiğim 'ETAB_5_STOCK_FIRMWARE_INSTALLER_V2_BY_ASDERDD_TURKDEVS.exe'yi çalıştırıp, yazılana göre ilerledim. Tek farklı olan kısım benim durumumda flashlama yapılırken bir hata aldım, Download DA %100 olduktan sonra bir süre bekledi ve ekteki görüntüyle karşılaştım:

4. Sitede bu hata benim bulgularıma göre GM Discovery kısmında cevaplanmış, Flash Tool'daki 'Firmware Upgrade' ayarını 'Format All+Download' yapmalıymışım fakat bu Flash Tool'da bu ayar Firmware Upgrade moduna kilitlenmiş. Başka bir cevaba göre ile bu sorun Preloader kaynaklı olabileceği konusunda fakat bununla ilgili bilgim yok ne yapmam konusunda vs.
5. ETAB - 5 yeni romlar yayınlandı. (06.04.2019) konusundaki linkteki dosyayı indirmeyi denedim. Bu sefer sorun ise, Flash Tool'da DA veya Scatter dosyalarını seçmeye çalıştığımda şu hatayı aldım: (Bu Flash Tool'da değiştirebiliyorum Format All + Download ayarına)

6. Cihazı tablete bağladığımda ise bilgisayardan sürekli 'bilgisayara bir cihaz bağladığınızda çalan ses' ve 'kabloyu çıkardığınızda çıkan ses' sürekli çalıyor. Ne anlama geliyor bilmiyorum tabi ama sorunu çözerken yardımı dokunacaksa fazladan bilgi.
Yardımcı olabilirseniz çok makbule geçer, umarım bir yolu vardır.
 
Son düzenleme:

h1k1n

Kayıtlı Üye
cihazın arkasını açıp pil bağlantısını kesip tekrar takarsan cihazın açılır youtube ta nasıl yapacağını gösteren bir video var.
 

TheFarlanders

Kayıtlı Üye
cihazın arkasını açıp pil bağlantısını kesip tekrar takarsan cihazın açılır youtube ta nasıl yapacağını gösteren bir video var.
İlgilenip cevap bile vermiş olmanız sevindirici fakat bir link bıraksaydınız daha yardımcı olabilir belki de? Nasıl olsa, cihazın arka kapağını açmayı başarsam ve pili cihazdan ayırmış bile olsam ne gibi yollarla cihazı düzelteceğimi bilmiyorum açıkçası.
 

ceren2000naz

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
orijinal 4.4.2 flashtool yazılımını aç options seçeneğinde checkSWver var onun yanındaki işareti kaldır yazılımı öyle dene bir de bakalım??
 

TheFarlanders

Kayıtlı Üye
orijinal 4.4.2 flashtool yazılımını aç options seçeneğinde checkSWver var onun yanındaki işareti kaldır yazılımı öyle dene bir de bakalım??
Maalesef olmadı. Zaten o ayarı kapatıp denemiştim. Şöyle ki, ben bu işlemi başlattığımda oluşan sorunu bu thread'de ilk gönderimin üçüncü maddesinde belirttim. Ama işin kısası cihaz bilgisayara bağlandığında 3 saniye aralıklarla connect ve disconnect sesleri geliyor sistemden devamlı. Sanki 3 saniye aralıklarla USB kabloyu çıkarıyor sonra tekrar takıyormuşum gibi. Ben bu hatanın PC'nin portlarından olmadığını test etmek için başka 3 bilgisayarda da denedim, aynı durum vardı. Tabi cihaz sürekli böyle yapınca, flashtool'un işlemi yarıda kesiliyor ve hata veriyordur diye tahmin ediyor ama bir bilgim yok. Bu yüzden bu başlığı açtım :(
 
Üst