[ÖNEMLİ]Cep Telefonların SAR(Radyasyon) Değerleri !

'Konu Dışı' forumunda sait23 tarafından 29 Ocak 2015 tarihinde açılan konu

 1. sait23

  sait23 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  22
  17
  0
  Cep telefonunuz ne kadar fazla özelliğe sahipse, o kadarradyasyon mu yayıyor? Cevap hayır. Bunun en iyi örneği belki de oldukça basit bir telefon olan Sony Ericsson Yendo'nun Samsung'un uç nokta Android'i Galaxy S II'den üç kat daha fazla radyasyon çıkarması. Peki, cep telefonlarındaki radyasyon, gerçekten de zararlı mı? Yapılan ve devam eden çok sayıda araştırmaya rağmen sorunun cevabı henüz kesin değil.


  Ancak telefonunuz tüm gün vücudunuza yakın bir yerde duruyorsa, düşük radyasyonlu bir cep telefonu seçmelisiniz. Cep telefonu üreticileri, teknoloji içinde yüzen telefonlarında radyasyon değerlerini atlayabiliyorlar.

  Cep telefonu üreticileri, bir cep telefonu modelinden çıkan ve insan kafasına aktarılan maksimum radyasyon seviyesini SAR (Specific Absorption Rate) değeri ile açıklarlar.

  Bu değer büyüdükçe telefonların vücuda yaydığı radyasyon miktarı artmakta ve sağlık açısından büyük sorunlar yaratmaktadır. Uzmanlar SAR değerinin en fazla 1.00 olması gerektiğinde hemfikir ancak yasal sınır 2.00 W/kg'a kadar izin vermekte.

  (kaynak:maxicep)  General Mobile Discory SAR değeri 0.832 W/kg olarak, elite'nin 0.22W/Kg olarak tespit edilmiştir(Kaynak:Webtekno)


  Bu arada değinmeden geçemeyecem ortalıkta gezen kore malı telefonlarının herhangi yasal incelemeleri olmadığından sar değerleri çook yüksektir ve zarar oranı oldukça fazladır
   
 2. TalhaGrgn9

  TalhaGrgn9 Aktif Üye
  Aktif Üye

  439
  134
  43
  Cihaz:
  Sony Xperia XZ
  ROM:
  Stock Nougat
  sen şimdi Kore mali diyosun coh tehlikeli diyosun G3 e Ayip Yaw :emoji_grinning:
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş