Stock roma dönemiyorum (pc görmüyor)

#1
Arkadaşlar telefonum rom attıktan sonra açılış ekranında takılmaya başladı. stock roma dönmek için sp flash tool ile flashlamak istiyorum 4 gb lik discoveryi fakat son aşamada telefonu pcye bağlayınca telefonu görmüyor. aygıt yöneticisinden bakıyorum usb bağladığıma dair bir kanıt bile yok. bataryayı çıkarıp takmam gerekiyor normalde. batarya içindeyken takınca da şarj ediyor sadece. bi yardım  :sweat:
 

pioneer22

Kayıtlı Üye
#2
windows un oynanmış bi sürüm olmamalı. yani lite olarak tabir edilen bileşen çıkarılmıs windows 7 filansa görmez. tam sürüm windows 7 kurarsan görecektir
 
#5
yldrmzffr' Alıntı:
Bataryayi çıkar bağla biraz bekle yine olmaz ise
Power ve ses kısma tuşuna basılı tut başlar.
Batarya çıkarılmış halde telefon hiçbir şekilde açılmıyor zaten. usb kablosu normalde güç sağlaması gerekiyor diyie biliyorum ama açılmıyor. batarya içindeyken de şarj oluyor ama.
 
#9
muratxxlarge' Alıntı:
Bir de şunu deneyin belki çözüm olabilir. http://mscozum.com/makale/windows-7-de-surucu-imzalama-korumasini-tamamen-kaldirmak-veya-devreye-almak/
Denedim, olmuyor. Birşey soracam, normalde batarya çıkık halde usb ile pc bağlayınca telefon açılmaz mı? usbden güç alması gerekir. ama benim telefon güç almıyor.
 
#13
Tmp341' Alıntı:
Cihaz usb modunda bağlanabiliyor mu? Bağlanamıyorsa soket bozulmuş olabilir. Demek istediğim telefon bilgisayara bağlandığını görüyor mu?
Cihaz usb modunda bağlanmıyor. kesin birşey söylemiyorum çünkü cihaz zaten açılmıyor. cihaz tuş kilidı açılmadan usb bağlanmıyor diye biliyorum. bu yüzden bağlanmıyor olabilir. sadece şarj alıyor batarya içindeyken.  başka bilgisayarda başka kabloyla denedim aynı sonuç. telefonun şarj soketi 3 defa falan tamir edildi. bozulmuş olabilir hakkaten  napcaz   :what:
 
#14
MassiveDynamic' Alıntı:
Cihaz usb modunda bağlanmıyor. kesin birşey söylemiyorum çünkü cihaz zaten açılmıyor. cihaz tuş kilidı açılmadan usb bağlanmıyor diye biliyorum. bu yüzden bağlanmıyor olabilir. sadece şarj alıyor batarya içindeyken.  başka bilgisayarda başka kabloyla denedim aynı sonuç. telefonun şarj soketi 3 defa falan tamir edildi. bozulmuş olabilir hakkaten  napcaz   :what:
Soketin tüm ayaklarının düzgün lehimlenmesi lazımmış. Normal tamirciler bunu yapmadıklarından bazen hiç bazen bir süre sonra veri modunda çalışmıyormuş cihaz, sadece şarj oluyormuş.

Arkadaşlar dikkati mi çekti de herkes de bu soket arızası mevcut. Fakat ne bu forumda ne de başka bir yerde herhangi bir teknikci arkadaş açıklama yapmamış. Konuya bir açıklık getireyim dedim. Sizin zannettiğinizin aksine telefonun şarj soketi bozulmuyor (en azından bugüne kadar gelenlerin hiç birinde soketin bozulduğunu görmedim) Telefonun şarj almama sebebi soketin yerinden kopması. Fakat işin kötü tarafı soketin anakartı bağlantı ayakları soketin üzerinde kalıyor. Yani soketi tekrar takmak istediğinizde lehimleyebileceğiniz bacakların hiç biri yerinde olmuyor. Bundan dolayı da yapılan tamir işlemi gerek bizde gerek de serviste soketteki 5 bacağın hepsine ince kablolar lehimlenerek gerekli yerlerden hat çekerek yapılıyor. İşin daha enteresan tarafı ise telpa da yapılan soketlerde hem hattı kısa çekiyorlar yani esneme payı bırakmıyorlar hem de soketi yerine farklı metodlar kullanarak takmak yerine orjinaline sadık kalarak takıyorlar. Bundan dolayı da sokete en ufak yüklenmenizde soket tekrar kopuyor ve telpa yaptığı işleme Garanti vermediği için tekrar para ödemek durumunda kalıyorsunuz. Benim size tavsiyem garantiye göndermek yerine yaptığı işleme garanti veren teknik servislerde yaptırmanızdır. Bir çok yerde de 50TL gibi fiyatlara yaptırabilirsiniz. Fotoğraf çekmek hiç aklıma gelmemişti ama tamire ilk discovery gelişinde fotoğraf ekleyeceğim.
Bu yorum telpa soketleri ücretli yaparken atılmıştı. Yani garantisi varsa ilk denemeyi mutlaka telpada yapmak lazım. Ha garantiden geçtiyse yukarıdaki yorumda denilen yapılabilir.

Kaynak:
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.
 
Üst