[TOOL] ETAB 5 Dokunmatik Kalibrasyon Aracı v1.1

'ETAB 5 Modding' forumunda Asderdd tarafından 24 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. dundargoktas

dundargoktas Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Dokunmatik panel: /system/bin/sh: cat: /sys/dev-info_touch/fw_vid:
    No such file or directory
    Dokunmatik sürümü: /system/bin/sh: cat: /sys/dev-info_touch/fw_ver:
    No such file or directory
    çözümünü buldunuzmu arkadaşlar. Elimizde bu şekilde arızalı 4 tablet var lütfen yardım

2. llHyperV2

llHyperV2 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    Quatro f1453 plus
    --- Mesajlar Birleştirildi, 21 Kasım 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 21 Kasım 2018 ---
    Abi Rar şifresi istiyor bi yardımıcı olsan.

3. yunus emre00

yunus emre00 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    e tab 5
    ROM:
    4.4.2
    reis dediklerinin hepsini yaptım fakat panel modelimi HOLITEK seçtiğimde hata verdi ben de işlemi baştan yapıp HSELEC seçtim yine hata aldim en son olarak GIS panel modelini seçtim oldu herşeyi hallettim fakat tableti açtığımda GERİ tuşu ile MENÜ tuşu yer değiştirdi ne yapmalıyım yardımcı olursan sevinirim :emoji_grinning:
    --- Mesajlar Birleştirildi, 28 Kasım 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 28 Kasım 2018 ---
    reis dediklerinin hepsini yaptım fakat panel modelimi HOLITEK seçtiğimde hata verdi ben de işlemi baştan yapıp HSELEC seçtim yine hata aldim en son olarak GIS panel modelini seçtim oldu herşeyi hallettim fakat tableti açtığımda GERİ tuşu ile MENÜ tuşu yer değiştirdi ne yapmalıyım yardımcı olursan sevinirim :emoji_grinning:

4. yasinbilecenn

yasinbilecenn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

ilk işlemi yaptım yüklendi ancak reboot attıktan sonra cihaz general mobile yazısında kalıyor
    --- Mesajlar Birleştirildi, 10 Aralık 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 10 Aralık 2018 ---
    yardımcı olurmusun

5. Mrdp

Mrdp Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Tablette hangi paneli seçersem seçeyim 0x7 hatası alıyorum. Düzeltme yolu var mıdır ?

6. MuratPasa

MuratPasa Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    Tabelt
    ROM:
    4.4.2
    Adamsın üstadım

7. agresif

agresif Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

Öncelikle Asderdd'e çok teşekkür ediyorum. Değişen Home ve Back tuşları bir yana ekran hassasiyeti de iyice bozulmuştu. Forumda bir çok arkadaş açılış logosunda kaldığından şikayet etmiş ki bende de öyle oldu. Tablet logodayken cihazı bilgisayara bağladım. Kalibrasyon programını çalıştırıp tavsiye edilen holitek paneli seçtim. İşlemler devam etti en son hata kodu verdi ve kalibrasyon yapılamadı uyarısı verdi. Yeniden rom yükleyip cihazı açtığımda her şey düzelmişti. Tablet bulmuş gibi oldum. Home ve Back tuşları düzeldi. Dokunma hassasiyeti arttı. Emeğinize sağlık. Elleriniz dert görmesin.

8. yasinbilecenn

yasinbilecenn Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

RECOVERY MODDAN YÜKLEME SONRASI SİSTEMİ YENİDEN BAŞLATIYORUM YAPTIGIN GİBİ USB Yİ TAKIP LOGODA KALIRKEN PROGRAMI AÇIYORUM AMA CİHAZ BAĞLI DEĞİL YAZIYOR BENDE
    --- Mesajlar Birleştirildi, 24 Aralık 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 24 Aralık 2018 ---
    YARDIMCI OLABİLİRMİSİN

9. Salket17

Salket17 Aktif Üye
    Aktif Üye Kayıtlı Üye

192
    39
    28
    Cihaz:
    E-Tab 5
    ROM:
    [VPN+3.4.67] DevsTech 3.6 Rom By Salket17
    Tekrar Rom Kurun Hata Gidecektir
    --- Mesajlar Birleştirildi, 24 Aralık 2018 ---
    İlk Olarak Bütün Yazıları Büyük Yazmak Yasaktır!
    Bilgisayarınızda windows defenderi açın virüs varsa kaldıra tıklayın

10. apetitka

apetitka Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

#590 apetitka, 25 Aralık 2018
    Son düzenleme: 30 Aralık 2018
    "Cihaz bekleniyor" ekranında takılıyorum, sanırım bilgisayar tableti görmüyor. Stock rom'la denedim.

Edit: Windows 7 ile oldu, bilgisayar tableti görmüyorsa başka bilgisayarda deneyin :emoji_slight_smile:

Programın yapımında emeği geçenlere teşekkürler :emoji_slight_smile:

11. hakany05

hakany05 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    general mobile e tab
    sıfırdan videolu anlatımı varmıdır

12. Weliking65ö

Weliking65ö Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    E tab 5
    ROM:
    Miui
    Sadece kalemle çalışan tabletlerde düzelir mi bu yöntem ile?

13. Enes37

Enes37 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

119
    11
    18
    Cihaz:
    E TAB 5
    ROM:
    CM 13.0.4
    Düzelir

14. Weliking65ö

Weliking65ö Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

2
    0
    1
    Cihaz:
    E tab 5
    ROM:
    Miui
    #594 Weliking65ö, 9 Ocak 2019
    Son düzenleme: 9 Ocak 2019
    cok sagolun bu programi yapan kim ise allah ondan razı olsun duzelltim tabletimi tesekkurler

15. Aykut28

Aykut28 Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    gm 2 mini
    ROM:
    stock rom
    Yardım edin tablet acilisekraaçılış kalıyor kalibre dosyasını twrp den attıktan sonra

16. wlanblue

wlanblue Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

1
    0
    1
    Cihaz:
    e tab5
    ROM:
    lolipop 5.1
    paşam allah emeğı gecnden razı olsun valla benı buyuk stresden cıkardın allah senı mutlu eder inşallah:emoji_grinning:

17. GekaMan

GekaMan Kayıtlı Üye
    Kayıtlı Üye

10
    1
    3
    Cihaz:
    E tab 5
    @Asderdd Merhabalar benim dokunmatik yakın zamanda bozuldu kalemle işliyor sadece dokunmatik panel modelini bilmiyorum hepsini denedim ama hepsinde 0x2 hatası alıyorum rom yükleyerek acınca da eskisi gibi sadece kalemle çalışıyor
    --- Mesajlar Birleştirildi, 14 Ocak 2019 18:08, Önceki Mesaj Tarihi: 13 Ocak 2019 21:23 ---
    bende aynı hatayı alıyorum çözümü var mı

Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş