[TOOL][Kitchen][No Cygwin/Linux][Windows] Android (Tyrancy) Kitchen for Windows

SmiLeToLiFe

Administrator
#1
Merhaba arkadaşlar,

Bu konuda Cygwin/Linux olmadan windows üzerinde kullanabileceğiniz ve Cygwin üzerinde kullandığımız Android Kitchen ile birebir aynı işlevi gören, kullanımı basit Android (Tyrancy) Kitchen ı tanıtıyorum.


Yeni nesil işlemci MTK 6752 ve türevlerinin boot.img lerini eski kullandığımız Cygwin üzerinde çalışan Android Kitchen ile açıp kaparsanız cihazınız logo da kalır ;;) Burada vermiş olduğum  Android (Tyrancy) Kitchen ile sorunsuz bir şekilde kernelinizi açıp kaparsınız.

Geliştirici: 
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.


Kaynak: http://forum.xda-developers.com/android/software/kitchen-tyrancy-kitchen-windows-linux-t3055721

İndirme Linki: https://yadi.sk/d/WhZi04plipuBs

Kurulum: Winrar ya da 7zip ile açın C/: dizinine çıkartın.

Kullanım: 

1. C dizinine çıkarmış olduğunuz Kitchen klasörüne girin ve Kitchen.bat ı çalıştırın

2. Program otomatik olarak Input_ROM ve WORKING_FOLDER klasörleri oluşturulacak

Programdaki numara atanmış seçeneklere göre romunuza veya kernelinize yapmak istediğiniz işlemi yapabilirsiniz. 

Program neler yapabilir?
 
 - Romunuzu deodex yapabilirsiniz
 - Recovery / Boot IMG açıp kapayabilirsiniz
 - init.d desteği ekleyebilirsiniz
 - root desteği ekleyebilirsiniz
 - busybox desteği ekleyebilirsiniz
 - . . .
 

maraza

Yasaklı Üye
#7
Bir hevesle kurdum. Malum cygwini kurması bir dert 1 gb den fazla alan kaplıyor, windows altında yavaş çalışıyor... bla bla bla. Bunun içindirki uzun zamandır böyle bir kitchen bekliyordum.
-----------------
Ancak tahmin ettiğim gibi linux ile windows çalışma prensipleri birbirinden çok farklı olduğundan bu kitchende klasik sorunlar nüksetmiş.
Kulanımı karmaşık. Dsixda alıştıktan sonra çok zor. updater.script e kendisi müdahale ediyor, düzenleme izni vermiyor (veya ben beceremedim) Şiddetli compress yapıyor rom boyutunda %15-20 küçülme oluyor (bu bir sorun değil). Düzenlemek istediğiniz romun adı illa ROM.zip olmalı :) (dsixda dan alıştığımız birçok romu input dizinine atamıyorsunuz) Klasik windows sorunları yaşanıyor, permission ayarları bozuk oluyor. updater.scriptede müdahale ettiği için flashlanabilir bir cwm rom yapmanız için ileri seviyede bu işlerden anlamanız gerekiyor. boot.img açıp düzenleme sıradan kullanıcı için değil zaten -ki bende denemedim. Ancak windows ortamında çalıştığı için muhtemel sorunlar ordadada çıkacaktır diye düşünüyorum. Durduk yere working dizinini komple sildi ve saçma bir hata mesajı verdi.(saatlerce uğraştığınız bir romda bunun olduğunu düşünün) Windows ortamında olduğu için debug etmiyor, yani sonuçta ortaya ne çıkacağı allaha kalmış oluyor. Bana kullanışlı gelmedi ve dsixda gibi sağlam değil.Derlerken mtk tabanlımı diye sorması garip geldi. Gelişmiş menüleri denemedim.
 
#8
Evde pc yok benim cafeye gittim cm rom portlucaktım bunu çkarttım c dizininie sonra cafenin sahibi geldi
 seni yüklediğin şey pc ye saldırıyor dedi virüs filan olabilirmi ?
 
Üst