[ROOT]ETAB4 BY Kronos

Kronos

Yönetme Gücünü Elinde Bulunduran Kişi
Yönetici
#1
Selam herkese. Yine ben. Yine yeni bir konu. Her ne kadar geç de olsa bugün sizlere ETAB4 rootlama işlemini anlatacağım. Umarım işinize yarar.

NOT: Bu işlemler geliştiriciler için yayınlanmıştır ki oluşacak herhangi bir sorundan dolayı şahsım ve TurkDevsciğim sorumlu tutulamaz. Ayrıca anlatılan işlemler tarafımca teste tabii tutulmuş ve başarı sağlanmıştır.


Şimdi anlatıma geçelim.

Öncelikle cihazınız güncelleme almış ise yani MDM ekranı ETAB5'inki gibiyse (arkaplan beyaz) onu geri çevirmek lazım. Bunun için aşağıdaki uygulamayı indirip zaten Türkçe olan arayüzü ile cihazı eski MDM yüklü hale getirin;
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Burası tamam ise asıl konuya gelelim. Sırasıyla ve sakin bir şekilde başlayalım.

NOT: Cihazınızın şarjı %15 olmalıdır. En fazla %15. :emoji_slight_smile:

1. Cihazı kapatıyoruz ve Ses Kısma ve Güç tuşlarına basılı tutuyoruz. Ekran açılınca bırakıyoruz. Ve recovery moda girmiş bulunuyoruz.
2. Çıkan ekranda "wipe data/factory reset"e basıyoruz. Sonra YES'e basıyoruz. İşlem bitince "reboot system"e basıyoruz.

Burada dikkat etmeniz gereken nokta silme işlemi bittikten sonra cihazın kendi kendine yeniden başlamaması gerektiğidir. Yani işlem bitince cihaz recovery modda olmalıdır. Eğer yeniden başlarsa maalesef işlemi tekrar yapmalısınız.

3. Yeniden başladığında şarj aletini takıyoruz. Cihaz tam açılacağı zaman şarj aletini hemen çıkarıp ekrana gelen PİL ZAYIF bildirimindeki iki seçenekten biri olan "PİL KULLANIMI"na basıyoruz. Burada hız ve çeviklik ön planda olmalı. :emoji_slight_smile:
4. Bir önceki adım başarılı olduysa Ayarlar açılmış olacak. Hemen Hakkında kısmına gelip, Derleme Numarası'na 6-7 kere basıyoruz. Geliştirici Seçenekleri açılmış olacak. Oradan USB Hata Ayıklama seçeneğini aktif ediyoruz. Cihaz açık kalsın. :emoji_slight_smile: Bir sonraki adıma geçin.
5. Buradan gerekli uygulamayı indirin;
Linkleri görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

İndirdiğiniz uygulamayı kurun. Masaüstüne iki adet kısayol gelecek. "Mobogenie" ve "mobogenie3" adında.
6. Cihazı USB kablo ile bilgisayara bağlayın. Ardından mobogenie3 uygulamasını açın. Uygulamanın sol üst köşesinde driver yükleme işlemi başlayacaktır. Biraz bekleyin.

Ardından sol menüde Toolkit'e basın. Çıkan ekranda One Click Root'a basın ve işlemi onaylayın.
7. İşlem bittikten sonra uygulamayı kapatın. "Mobogenie"yi çalıştırın.
Üstteki sekmelerden My Phone'ye ardından Uninstall Stock Apps'e tıklayın. Ekranda cihazdaki uygulamalar listelenecektir. Şunları silin;
  • Cihaz yönetimi/MDM
  • Eba SSO
  • GÜNCELLEYİCİ
  • MPTP
  • MPTM TEST
  • POLİCİLY DEALER

Ardından cihazı kapatıp açın. İşlem bitti.


Kolay gelsin.
Hayırlı olsun.
İyi günler dilerim.

Teşekkür etmeyi unutmayın...
 
Son düzenleme:

Kronos

Yönetme Gücünü Elinde Bulunduran Kişi
Yönetici
#5
Ne mutlu bana. :)
[doublepost=1490713793,1489384272][/doublepost]Adımlar tekrar test edilip, konuda gerekli güncellemeler yapılmıştır.
 

ProofHacker

Kayıtlı Üye
#6
kardeş ben mdm geri yükleme sihirbazındayım tabletim recovery de olmasına rağmen cihazınız recovery modda açık değildir hatası veriyor ne yapmam gerek
 

Kronos

Yönetme Gücünü Elinde Bulunduran Kişi
Yönetici
#7
Cihazınıza Android Driver kurmanız gerekmektedir. İndirdiğiniz zipin içindeki klasörlere (Telpa klasörü) bakın. Driverlar bulunuyor. Kurun ve bilgisayarı yeniden başlatın. Ayrıca USB kabloyu kasanın arka soketine takın.
 

srdrylmz

Kayıtlı Üye
#18
4.maddeye kadar sorunsuz geldim fakat bu bolumde tablet hakkında kısmına 7 kez bastım geliştirici oldunuz dedi fakat geliştirici seçenekleri gelmedi o menüye
 
Üst