[STABLE][MM][VIA_M1][6.0][MIUI]Casper VIA M1 için MIUI Pro 9 9.2.1.0 MBFCNEK

'Via M1 Romlar' forumunda Osman Kovan tarafından 10 Eylül 2018 tarihinde açılan konu

 1. Osman Kovan

  Osman Kovan Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  21
  18
  3
  Cihaz:
  Casper VIA M1
  ROM:
  MIUI Pro 9 9.2.1.0 by iodine71
  #1 Osman Kovan, 10 Eylül 2018
  Son düzenleme: 12 Eylül 2018
  +[STABLE][MM][VIA_M1][6.0][MIUI]Casper VIA M1 için MIUI Pro 9 9.2.1.0 MBFCNEK

  -İşletim Sistemi:MIUI Pro 9.2 9.2.1.0 MBFCNEK for Qmobile Noir Z10 (Qmobile Noir Z10 Casper VIA M1'in bir klonu)
  -Taban İşletim Sistemi:Android 6.0 Marshmallow (MRA58K) (API 23) (ARM64)
  -Çekirdek:3.18.19+
  -Anabant Sürümü:MOLY.LR9.W1444.MD.LWTG.MP.V79.P4,2016/04/21 19:35
  -Android Güvenlik Yaması Düzeyi:5 Şubat 2018

  Öncelikle ROM'u portlayan iodine71'e sonsuz teşekkürlerimi borç bilirim.

  ROM'un YouTube linki burada:


  +SNAPSHOTLAR:
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG][​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  +GEREKLİ DOSYALAR

  -PreLoader USB VCOM Driver:


  -Android ADB Interface:


  -SP Flash Tools:Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -Maui Meta:Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -Wiko Fever SE V11:Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -Wiko Fever V34:Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -TWRP Marshmallow Recovery:


  -Sound Fix:


  -MIUI Pro 9.2 9.2.1.0 MBFCNEK:Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -BT Deep Sleep Fix:Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -Offline Charging Animation Fix:
  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  -Kernel Patcher for Sensors:
  Linkleri Görebilmek için Giriş Yapmanız yada Kayıt Olmanız Gerekmektedir.

  +ÇALIŞANLAR
  -Dahili SD Kart
  -Bluetooth
  -Kamera
  -FM Radyo
  -GPS
  -RIL (Aramalar,SMS,Hücresel...)
  -Güvenli Mod
  -Sensörler
  -USSD Kodları
  -Whatsapp & YouTube Media oynatma
  -Wi-Fi
  -Pusula
  -MTP (Medya Transfer Protokolü) ve PTP (Fotoğraf Transfer Protokolü) modu
  -Built-in Root Desteği
  -Mikrofon
  -MI hesabı

  +ÇALIŞMAYANLAR
  Hiçbirşey :emoji_slight_smile:

  +BUGLAR
  -Kamera:Ön kamera 8MP fakat arka kamera da 8MP. Ayrıca ön flaş devre dışı.
  -Antutu Benchmark v7:Batarya kapasitesi 6250 mAh diyor. Gerçek kapasite 2900 mAh.
  -Wi-Fi:Aşağı kayan menüden Wi-Fi'ye girmeye kalktığınızda Ağ Bulunamadı diyebilir. Ayarlar'dan WLAN'dan ağlara bağlanabilirsiniz.
  -Chrome:Youtube bilmediğim bir nedenle pikselli oynatıyor videoyu. Youtube'dan video izlemek için Youtube uygulamasını kurup öyle video izleyin.


  +ROM’U YÜKLEME REHBERİ
  !!!DİKKAT!!!:MIUI’nin IMEI’yi algılayabilmesi için ilk önce Wiko Fever’in ROM’unun yüklenmesi, daha sonra da MAUI Meta’dan IMEI’nin yerine konması gerekmektedir.


  ==00.(İsteğe bağlı,FAKAT ÖNERİLİR) Herhangi birşey yanlış giderse tam bir NANDroid ve İç Depolama (İç Depolamayı kendiniz yedekleyin çünkü TWRP İç Depolamayı (/data/media) yedeklemiyor) yedeği alın.
  ==01.Telefonunuzu kapatın. Telefonunuz en ama en düşük %50 şarjlı olmalıdır fakat her ihtimale karşı telefonunuzu %100 şarj edin.
  ==02.Bundan sonra depderiiiiin bir nefes alın SP Flash Tool’ü açın.
  ==03.İndirme Yöneticisi’ni (DA) ve Wiko Fever SE V11’e ait scatter dosyanızı seçin (Wiko Fever SE V11 Casper VIA M1’de ki Anabant’ı direk algılayan tek ROM. Eğer direk V34’ü yüklerseniz MAUI Meta’da “No supported MODEM” diyecektir, kısacası IMEI’nizi restore edemeyeceksiniz).
  ==04.İndirme modunu “Download only” den “Format All + Download”a değiştirin ve Download’a tıklayın (Bu işlemin NVRAM’i dolayısı ile IMEI’yi sileceğini unutmayın ama maalesef SE V11’i yüklemenin tek yolu bu çünkü SE V11’de apedata diye extra bir bölüm var, bundan dolayı ROM Download only modunda yüklenemiyor.).
  ==05.Telefonunuzu bilgisayara kapalı halde bağlayın ve SP Flash Tool ROM’u EMMC çipine indirmeye başlayacaktır.
  ==06.Eğer indirme işlemi (İnternetten indirme değil, ROM’un telefona yüklenmesi :emoji_slight_smile: ) başarılı bir şekilde tamamlanırsa büyük yeşil bir tikin çıkması gerekir. Telefonu bilgisayardan çıkarın.
  ==07.Bundan sonra bu sefer Wiko Fever’in V34 ROM’unun scatter dosyasını seçin.
  ==08."Format all + download" olan indirme modunu "Firmware Upgrade" moduna değiştirin ve "Download"a tıklayın.
  ==09.Telefonu bilgisayarınıza yeniden kapalı biçimde bağlayın ve ve SP Flash Tool EMMC çipindeki ROM’u güncellemeye başlayacaktır.
  ==10.Eğer güncelleme başarılı bir şekilde tamamlanırsa büyük yeşil bir tikin çıkması gerekir.
  ==11.Şimdi IMEI’niz NVRAM’den silindi.Flashlama işlemi bittikten hemen sonra MAUI Meta yoluyla IMEI’nizi yeniden NVRAM’e yerleştirin.
  ==12.IMEI’nizi yeniden telefona yazmak için ilk önce bilgisayar ve telefon arasındaki kablo bağlantısını kesin.
  ==13.MAUI Meta’yı yönetici olarak açın,"Smart Phone"a tıklayın,"Reconnect"e tıklayıp telefonunuzu kapalı olarak bilgisayara bağlayın.
  ==14.Eğer bağlantı başarılı olursa MAUI Meta’da “Connected with target”, telefonda ise sol alt köşede “META Mode” der.
  ==15.Action menüsündeki “Change NVRAM database”yi tıklayın.Eğer uygulama "Tool can load NVRAM database from target" derse Yes’e tıklayın.Eğer bir dosya bulma penceresi açılırsa "BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6735_S00_MOLY_LR9_W1444_MD_LWTG_MP_V79_P4_1_lwg_n" dosyasını bulun.
  ==16.Sonra MAUI Meta’nın NVRAM databasesini yüklemesini bekleyin. NVRAM databasesi yüklendikten sonra, "IMEI download"a tıklayın.
  ==17.Açılan pencerede SIM_1’deki IMEI kutusuna IMEI numaranızın ilk 14 hanesini girin. Son hane Checksum kutusunda çıkacaktır.
  ==18."Download IMEI"ye tıklayarak yazmış olduğunuz IMEI numarasının NVRAM’e yazılmasını sağlayın. Eğer IMEI NVRAM’e yazıldıysa "Download IMEI successfully to target" diyecektir.
  ==19.”IMEI Download” penceresini kapatın ve "Disconnect"e tıklayarak programla telefon arasındaki bağlantıyı kesin. Daha sonra bilgisayarla telefon arasındaki bağlantıyı kesin.
  ==20.Telefonu açıp çıkan adımları tamamlayın.
  ==21.Ayarlar’a gidin,”Telefon hakkında”ya gelin,yapı numarasına 7 defa basıp Geliştirici Ayarları’nı açın,geriye gidip “Geliştirici ayarları”ndan “OEM kilidini açmaya izin ver” ile “USB hata ayıklamasını bağla”yı aktifleştirin.
  ==22.Telefonunuzu bilgisayara bağlayın,bilgisayarda yönetici haklarına sahip bir komut satırı açın, sonra platform-tools klasörüne “cd X:\platform-tools” komutuyla gidin, komut satırına daha sonra “adb devices” deyin, eğer telefonda USB hata ayıklamaya izin verin derse “Tamam” deyin. Eğer tamama geç basarsanız komut satırında “unauthorized” diyebilir ama endişelenmeyin, daha sonra komut satırında “adb reboot bootloader” deyip cihazı fastboot moduna alın.
  ==23.Eğer telefon fastboot moduna girdiyse sol altta “FASTBOOT Mode” diyecektir. Böyle diyorsa komut satırına “fastboot devices” deyip bağlantıyı gözden geçirin. Eğer seri numaranız çıkıpta yanında “device” diyorsa cihazınız fastboot’tadır. Emin olduktan sonra komut satırına “fastboot oem unlock” deyin. Telefonun kilidini açmak için Ses Yükseltme tuşuna basın. Eğer komut satırında OKAY diyorsa kilit açılmıştır.
  ==24.Telefonunuzu güç tuşuna uzun basarak kapatın.
  ==25.Daha sonra telefonunuzu açın. Bu esnada telefon 2 defa yeniden başlayacak. Çünkü telefondaki tüm kullanıcı verilerini silinmesi gerekiyor (Merak etmeyin sistem bölümü silinmeyecek :emoji_slight_smile: ). Telefon yeniden açıldığı zaman telefonun kurulumunu yeniden tamamlayın.
  ==26. Ayarlar’a gidin,”Telefon hakkında”ya gelin,yapı numarasına 7 defa basıp Geliştirici Ayarları’nı açın,geriye gidip “Geliştirici ayarları”ndan “OEM kilidini açmaya izin ver” ile “USB hata ayıklamasını bağla”yı aktifleştirin.
  ==27.Telefonunuzu bilgisayara bağlayın,bilgisayarda yönetici haklarına sahip bir komut satırı açın, sonra platform-tools klasörüne “cd X:\platform-tools” komutuyla gidin, komut satırına daha sonra “adb devices” deyin, eğer telefonda USB hata ayıklamaya izin verin derse “Tamam” deyin. Eğer tamama geç basarsanız komut satırında “unauthorized” diyebilir ama endişelenmeyin, daha sonra komut satırında “adb reboot bootloader” deyip cihazı fastboot moduna alın.
  ==28.Eğer telefon fastboot moduna girdiyse sol altta “FASTBOOT Mode” diyecektir. Böyle diyorsa komut satırına “fastboot devices” deyip bağlantıyı gözden geçirin. Eğer seri numaranız çıkıpta yanında “device” diyorsa cihazınız fastboot’tadır. Emin olduktan sonra komut satırına komut satırında “fastboot flash recovery recovery.img“ diyerek Marshmallow için TWRP’i telefona yükleyin.
  ==29.Telefonunuzu kapatıp recoverye girmek için ses açma ve güç tuşuna aynı anda basın.
  ==30.Recovery’e gelince Unmodified System Partition uyarısı gelirse çubuğu sağa kaydırarak sistem bölümünün değişikliğe uğrayabilmesini sağlayın.
  ==31.Daha sonra Wipe kısmına gelip tüm dahili depolamayı silin (Dalvik Cache,Cache,System,Data,Internal Storage)
  ==32.Daha sonra ana menüye gelip Reboot kısmına gelin. Burada Recovery’i seçin. No OS Installed diye bir uyarı gelirse çubuğu sağa kaydırın.
  ==33.Daha sonra Install’a basıp MIUI,Kernel Patcher,BT Deep Sleep Fix,Offline Charging Animation zip dosyalarını seçerek dosyaların ardarda yüklenmesini sağlayın.
  ==34.İşlem bittikten sonra ana menüdeki mount kısmına gelip systemi mountlayın (Zaten mount edilmişse es geçin.). Sonra Sound Fix zipinin içindeki system klasörünü kök dizinine kopyalayın.
  ==35.Daha sonra dalvik önbelleği ve önbelleği silip telefonu MIUI'ye yeniden başlatın.
  ==36.MIUI’nin kurulumunu tamamlayın.SIM kartınız bazen algılanmamış olabilir fakat endişelenmeyin. Telefonu recovery moda alın. Mount kısmından Nvdata'yı mountlayın. Advanced>File Explorer kısmından nvdata'ya girip içindeki dosyaları komple silin.
  ==37.Daha sonra telefonu yeniden başlatın ve MIUI'nin kurulumunu tamamlayın.
  ==38.Bundan sonrası size kalmış, isterseniz Xposed’i, isterseniz Busybox’u yükleyin :emoji_slight_smile: .

  !!!NOT!!!:NVRAM silindiğinden dolayı Wi-Fi ağlarında uyarı amaçlı "NVRAM WARNING: Err = 0x10" diye extra bir ağ daha var. Wi-Fi'ye bağlanmada sorun olmadığından dolayı bunu es geçebilirsiniz :emoji_slight_smile:
   
  Dr.Techno™ bunu beğendi.
 2. Kronos

  Site Yetkilisi Yönetici

  Elinize sağlık.
   
  Osman Kovan bunu beğendi.
 3. Osman Kovan

  Osman Kovan Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  21
  18
  3
  Cihaz:
  Casper VIA M1
  ROM:
  MIUI Pro 9 9.2.1.0 by iodine71
  Teşekkür ederim.
   
  newbie1313 bunu beğendi.
 4. hokkabaz

  hokkabaz Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  5
  1
  3
  Cihaz:
  CASPER VIA M1
  ROM:
  MIUI Pro 9 9.2.1.0
  Ellerine Sağlık Reyiz Mükemmel :cool:
   
  Osman Kovan bunu beğendi.
 5. newbie1313

  newbie1313 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  22
  9
  3
  Cihaz:
  Casper Via M1
  ROM:
  Stock
  Kardeşim romu twrp backup halinde yükleme veya gönderme şansın var mı, çok iyi olur..
   
  Osman Kovan bunu beğendi.
 6. Osman Kovan

  Osman Kovan Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  21
  18
  3
  Cihaz:
  Casper VIA M1
  ROM:
  MIUI Pro 9 9.2.1.0 by iodine71
  Belki bir ara TWRP yedeği olarak yüklerim ama bu aralar internet yavaş. Belki hızlandığı bir zaman romu twrp backup olarak upload edebilirim :emoji_grinning:.
   
  newbie1313 bunu beğendi.
 7. newbie1313

  newbie1313 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  22
  9
  3
  Cihaz:
  Casper Via M1
  ROM:
  Stock
  Çok iyi olur kardeşim, teşekkürler şimdiden :emoji_slight_smile:
  --- Mesajlar Birleştirildi, 18 Eylül 2018, Önceki Mesaj Tarihi: 14 Eylül 2018 ---
  Hızlandı mı :emoji_joy:
   
  Osman Kovan bunu beğendi.
 8. Ay7746325

  Ay7746325 Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  romun şarj ömrü nasıl?
   
 9. Osman Kovan

  Osman Kovan Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  21
  18
  3
  Cihaz:
  Casper VIA M1
  ROM:
  MIUI Pro 9 9.2.1.0 by iodine71
  Gayet iyi (stock romla neredeyse aynı gibi).
   
 10. Saspunas

  Saspunas Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  4
  0
  1
  Cihaz:
  GM 4G DUAL
  ROM:
  Stock
  Mikrofon çalışmıyor. Ne yapabilirim?
   
 11. Osman Kovan

  Osman Kovan Kayıtlı Üye
  Kayıtlı Üye

  21
  18
  3
  Cihaz:
  Casper VIA M1
  ROM:
  MIUI Pro 9 9.2.1.0 by iodine71
  Sound fix vermiştim. Sound fixi indirip system klasörünü SD karta kopyalayın. Daha sonra TWRP'ten system bölümünü mount edip sırasıyla Advanced ve File Explorer'a girin. File Explorer'dan external_sd'ye girip system klasörünü bulun. O klasöre girip sağ alt köşededeki tikli klasör simgesine basın. Daha sonra "Copy Folder" diyip / (root) klasörüne kopyalayın. Telefonu yeniden başlattığınızda sorun çözülücektir.
   
  Saspunas bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş